آینه کردن تصویر در سیستم ‌عامل اندروید

رسانه کلیک – در طی سال‌های اخیر با پیشرفت قابلیت‌های سیستم‌عامل اندروید، امکانات و اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در این پلتفرم نیز بیشتر از قبل شده است. خوشبختانه ابزار ویرایش قدرتمندی در اندروید وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید کارهای مختلفی از جمله آینه کردن تصویر را انجام دهید.

قابلیت‌های بریدن و آینه کردن تصویر در اکثر اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در سیستم‌عامل اندروید وجود دارد اما تعداد کمی از آن‌ها قابلیت آینه کردن تصویر را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. برخی از اپلیکیشن‌های دوربین نیز می‌توانند عملیات آینه کردن را انجام دهند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه آینه کردن تصویر در سیستم‌عامل اندروید را آموزش دهیم.

یکی از اپلیکیشن‌های ویرایش عکس که امکان آینه کردن تصاویر در سیستم‌عامل اندروید را در اختیار شما قرار می‌دهد، اپلیکیشن Snapseed است. برای کار با این اپلیکیشن ابتدا آن را از فروشگاه اپلیکیشن گوگل پلی از این آدرس دانلود کنید.

آینه کردن تصویرسپس اپلیکیشن را باز کنید و روی علامت +  که در وسط صفحه قرار دارد کلیک کنید.

آینه کردن تصویراولین باری که اپلیکیشن را باز می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که اجازه دسترسی اپلیکیشن به تصاویر و فایل‌های روی گوشی را ایجاد کنید. برای این کار روی گزینه Allow کلیک کنید.

آینه کردن تصویردوباره روی دکمه +  کلیک کنید و تصویری را که می‌خواهید آینه کنید را انتخاب کنید.

آینه کردن تصویردر حالی که تصویر باز است روی برگه tools کلیک کنید.

آینه کردن تصویردر این برگه ابزارهای ویرایش عکس مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها برای چرخاندن عکس است و Rotate نام دارد.

سیستم‌عامل اندرویدسپس روی آیکون flip در نوار دکمه‌ها کلیک کنید.

سیستم‌عامل اندرویدبه این ترتیب عملیات آینه کردن تصویر نسبت به خط افق انجام می‌شود. در صورتی که بخواهید تصویر نسبت به خط عمودی آینه شود باید از آیکون چرخاندن تصویر استفاده کنید.

سیستم‌عامل اندرویدبه محض اینکه کار شما تمام شد روی علامت تیک یا چک‌ مارک که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. تا تغییرات روی تصویر اعمال شود.

سیستم‌عامل اندرویدبرای ذخیره کردن تصویر روی گزینه Export کلیک کنید.

سیستم‌عامل اندروید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.