فروش اپل در سه ماهه چهارم 2020 از مرز 100 میلیارد دلار می گذرد

رسانه کلیک – طبق نظرتحلیلگران، نرخ فروش بالای اپل و عبور آن از مرز 100 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2020 نقطه عطف جدیدی برای این شرکت به حساب می آید.

تحلیلگران وال استریت معتقد هستند که فروش شرکت اپل در سه ماهه چهارم سال 2020، از مرز 100 میلیارد دلار عبور می کند. این دوره که با عرضه گوشی های سری آیفون 12 همراه بوده، نقطه عطف جدیدی برای کمپانی کوپرتینویی به شمار می آید.

طبق گزارش خبری BusinessInsider، تخمین های فعلی از فروش اپل در سه ماهه آخر سال، رقمی معادل با 102.76 میلیارد دلار را نشان می دهد. این تاریخ به دوره سه ماهه ای اشاره می کند که در روز 31 دسامبر سال 2020 به پایان رسیده است، و البته سه ماهه نخست مالی شرکت اپل نیز محسوب می شود. بالاترین تخمین به دست آمده طبق نظر تحلیلگران، فروش 110.21 میلیارد دلاری در فصل پایانی سال گذشته بوده است.

اگر میانگین تخمین 102.76 میلیارد دلاری صحت داشته باشد، می توان گفت که فروش اپل در سه ماهه اخیر سال 2020 حدود 16 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است. اپل قصد دارد تا در روز چهارشنبه (27 ژانویه سال 2021) و پس از بسته شدن بازار، نتایج فروش مربوط به سه ماهه اخیر را به طور علنی نمایش دهد.  

ناگفته نماند که علاوه بر اپل، انتظار می رود که فروش کمپانی آمازون نیز در این دوره از مرز 100 میلیارد دلار عبور کند. اپل و آمازون تنها دو گروه کوچک از خانواده بزرگ شرکت های آمریکایی به حساب می آیند که از جمله آن ها می توان به والمارت نیز اشاره کرد. این کمپانی نیز به راحتی توانسته به نقطه عطف 100 میلیارد دلاری دست پیدا کند. طبق گفته تحلیلگران مورنینگ استار، ظاهرا تیم کوک (مدیر عامل اپل) میزان رشد درآمد حاصل از فروختن آیفون 12 را به طور واضح مشخص نکرده، اما سایر محصولات و خدمات اپل از نرخ رشد دو رقمی همراه برخوردار بوده اند.

منبع gizmochina

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.