انتقال بازی‌ها و فایل‌های ذخیره شده از کنسول بازی  PS4 به پلی استیشن 5 (بخش دوم)

رسانه کلیک – در مطلب قبلی در خصوص انتقال فایل‌ها و داده‌ها از کنسول بازی پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 صحبت کردیم و انتقال داده‌های و فایل‌ها را با استفاده از اینترنت آموزش دادیم.

در این مطلب دو روش کاربردی برای انتقال داده‌ها و فایل‌ها از پلی استیشن 4 به کنسول بازی پلی استیشن 5 به دو روش استفاده از هارد اکسترنال و استفاده از یو اس بی فلش آموزش خواهیم داد.

انتقال بازی و داده‌ها به کنسول بازی پلی استیشن 5 از طریق هارد اکسترنال

اگر به هارد اکسترنال دسترسی داشته باشید می‌توانید از آن برای انتقال داده‌های خود از کنسول بازی پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 استفاده کنید. برای این کار ابتدا همه بازی‌ها و فایل‌های خود را روی پلی استیشن  4 ذخیره کنید سپس هارد اکسترنال خود را به آن متصل کنید و پلی استیشن 4 را روشن کنید. بعد از روشن شدن دستگاه وارد منوی تنظیمات یا Setting دستگاه بشوید.

کنسول بازی در صفحه باز شده منوی Storage را پیدا کنید و گزینه System Storage را انتخاب کنید. در فهرست نمایش داده شده هارد اکسترنال متصل شده به دستگاه با نام Extended Storage شناخته می‌شود.

کنسول بازی در منوی System Storage گزینه‌ای با نام Applications وجود دارد. منوی مربوط به آن را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه فهرستی از بازی‌های ذخیره و نصب شد روی کنسول بازی برای شما نمایش داده می‌شود.

کنسول بازی در دسته کنترلی بازی روی دکمه Options که در گوشه سمت راست بالای دسته بازی وجود دارد کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Move to Extended Storage را انتخاب کنید.

کنسول بازی بعد از انتخاب این گزینه کنار نام هر بازی یک علامت مربع نمایش داده می‌شود. در واقع فهرست شما شبیه به یک چک لیست می‌شود. به محض انتخاب کردن همه آیتم‌هایی که می‌خواهید به کنسول بازی پلی استیشن 5 منتقل کنید روی دکمه Move در صفحه باز شده کلیک کنید. با انتخاب این دکمه صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که روند انتقال فایل و بازی‌ها در آن نمایش داده می‌شود. بسته به اینکه حجم بازی و داده‌هایی که انتقال می‌دهید چقدر خواهد بود زمان انتقال داده متفاوت است.

کنسول بازی وقتی همه بازی‌ها و اطلاعات مورد نظر شما روی هارد کپی شد، کنسول بازی پلی استیشن 4 را خاموش کنید و سپس هارد اکسترنال را از آن خارج کنید. سپس هارد را به پلی استیشن 5 متصل کنید. دستگاه پلی استیشن 5 را روشن کنید تا دستگاه هارد شما را شناسایی کند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برخی از بازی‌ها برای اجرا شدن روی کنسول بازی پلی استیشن 5 نیاز به آپدیت شدن دارند.

برای پیدا کردن بازی‌ها روی هارد اکسترنال و انتقال آن‌ها به کنسول بازی پلی استیشن 5 ابتدا منوی Game Library را در گوشه سمت راست صفحه‌نمایش در صفحه خانه PS5 قرار دارد انتخاب کنید.

کنسول بازی روی برگه Installed کلیک کنید. صفحه به سمت بالا بکشید. ابتدای فهرست بازی‌های نصب شده روی پلی استیشن 5 نمایش داده می‌شود و در ادامه آن بازی‌هایی که روی هارد اکسترنال ذخیره شده‌اند نمایش داده می‌شود.

کنسول بازی با این روش می‌توانید بازی‌های روی هارد را بدون نیاز به ذخیره کردن آن‌ها در حافظه پلی استیشن 5 اجرا کنید. به همین راحتی امکان انتقال بازی‌های کنسول بازی پلی استیشن 4 روی پلی استیشن 5 وجود دارد.

انتقال بازی‌ها از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 با استفاده از یو اس بی فلش

انتقال بازی‌ها از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 با استفاده از یو اس بی شبیه به روش انتقال آن‌ها با استفاده از هارد اکسترنال است. برای این کار ابتدا روی منوی Setting کلیک کنید و سپس از منوی باز شده گزینه Application Saved Management را انتخاب کنید.

پلی استیشن 5 بعد از انتخاب این گزینه، روی عبارت Copy to USB Storage Device کلیک کنید. داده‌ها و فایل‌هایی را که می‌‌خواهید به کنسول بازی پلی استیشن 5 انتقال دهید انتخاب کنید.

پلی استیشن 5 بعد از انتخاب گزینه‌های مورد نظر گزینه Copy را انتخاب کنید. به این ترتیب فایل‌ها و باز‌های انتخاب شده روی یو اس بی فلش شما ذخیره خواهند شد.

پلی استیشن 5 برای اینکه یو اس بی فلش را از دستگاه جدا کنید ابتدا روی منوی Device در منوی Setting کلیک کنید و سپس روی گزینه USB Storage Devices کلیک کنید. در نهایت روی گزینه Stop Using This USB Storage Device را انتخاب کنید. یو اس بی فلش را از کنسول بازی پلی استیشن 4 خارج کنید.

پلی استیشن 5 بعد از انجام مراحل بالا، یو اس بی فلش را به دستگاه پلی استیشن 5 متصل کنید. وارد منوی تنظیمات یا Setting شده و سپس صفحه به سمت بالا بکشید تا گزینه save Data and Game/App Settings  را پیدا کنید.

پلی استیشن 5 از منوی باز شده گزینه Saved Data (PS4) را انتخاب کنید و سپس گزینه USB Drive را انتخاب کنید.

پلی استیشن 5 در نهایت گزینه Copy to Console Storage را انتخاب کنید.

پلی استیشن 5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.