مقام ارشد کمیسیون بورس آمریکا: بازار برای ETF بیتکوین آماده است

رسانه کلیک – هستر پیرس (Hester Peirce)، یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که بازار حالا دیگر برای عرضه یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) برای بیتکوین آماده است.

به گزارش کوین دسک، پیرس در این مصاحبه گفت که مردم مدتی است نسبت به معامله ETF‌ بیتکوین اشتیاق نشان می‌دهند. او در ادامه افزود:

به‌دلیل همین اشتیاق، اگر این راه طبیعی را که همان ETP‌ است جلوی پای آنها نگذاریم، آنها به‌دنبال راه‌های دیگری می‌روند که چندان مطلوب نیستند.

پیرس که به «مادر ارزهای دیجیتال» مشهور است، ضمن مخالفت با این رویکرد که ارزهای دیجیتال برای مقاصدی نظیر تأمین مالی تروریسم استفاده می‌شوند، اعلام کرد که نسبت به ابعاد این مشکل مشکوک است. او همچنین گفت که امکان ندارد بیتکوین در یک اقدام ناگهانی ممنوع اعلام شود.

مدتی است که در محافل سیاسی و قانون‌گذاری، از بیتکوین به‌عنوان ابزاری تسهیل‌کننده برای تأمین مالی تروریسم و پول‌شویی یاد می‌شود.

پیرس همچنین اعلام کرده است که نسبت به همکاری سازنده با گری گانسلر (Gary Gunsler)، امیدوار است. گانسلر پیش‌تر به‌عنوان استاد در دانشگاه ام‌آی‌تی (MIT) دوره‌هایی درباره بلاکچین تدریس کرده است. گانسلر چندی پیش توانست رأی اعتماد مجلس سنا را کسب کند.

 

منبع ارزدیجیتال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.