بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ برای امسال در راه است

رسانه کلیک – مایکروسافت بالاخره در یک وبلاگ صدور گواهینامه سخت افزار های ویندوز، انتشار اولین بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ را تائید کرد. البته اولین بروزرسانی با کد 21H1 شناخته می شود.

اگرچه تیم ویندوز اینسایدر که نسخه های بتا ویندوز را منتشر می کنند هنوز در مورد آپدیت 21H1 صحبتی نکرده اند، پست وبلاگ صدور گواهینامه های ویندوز نشان می دهد که مایکروسافت میخواهد به سنت ۳ ساله خود در انتشار دو بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ در سال پایبند باشد.

شایعات حاکی از آن است که اولین آپدیت امسال تمرکز بیشتری بر روی پچ های امنیتی سیستم عامل داشته و فضای کلی ویندوز را برای یک آپدیت بزرگتر که قرار است در پاییز امسال از راه برسد آماده می کند. این بروزرسانی با نام Sun Valley شناخته می شود. بنا به اعلانات ویندوز سنترال، آپدیت 21H1 بزودی ابتدا بصورت بتا سپس به شکل یک آپدیت رسمی برای کاربران منتشر خواهد شد.

مایکروسافت در حال انجام آزمایش بروزرسانی های داخلی بوده و اخیراً مراحل را به پایان رسانده است. این بروزرسانی در کنار پچ های امنیتی، اقدام به تازه سازی آیکون ها، بروزرسانی صفحه تنظیمات، تغییراتی در کورتانا و بهبود تجربه قسمت سرچ کرده است. درحالی که آپدیت Sun Valley با تغییرات اساسی از جمله تفاوت های ظاهری، منو استارت شناور و بهبود عملکرد حالت تبلت و صفحه نمایش لمسی همراه خواهد بود. گفته میشود امسال برخی لپتاپ ها با بروزرسانی 21H1 یا Sun Valley همراه شوند و دیگر دستگاه ها احتمالاً از ویندوز ۱۰ اکس که نسخه سبکتر سیستم عامل مایکروسافت است بهره مند شوند که کاربران به منظور استفاده در تحصیل و مسائل کاری از آنها بهره خواهند برد. البته که شرایط کرونا در انتشار این ویندوز تاثیرات منفی بسیاری گذاشته است. این نسخه در واقع تمرکز بیشتری بر روی پردازش سریعتر و سبک تر شدن حجم کلی ویندوز دارد تا کاربران محصل و یا افراد شاغل بتوانند با سرعت بیشتری به انجام کار های روزانه خود بپردازند.

حال باید منتظر باشیم و ببینیم دقیقاً چه زمانی مایکروسافت قصد دارد تا این نسخه های هیجان انگیز از ویندوز را برای کاربران منتشر کند.

منبع DigitalTrends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.