سرویس Nearby Share گوگل به قابلیت ارسال اپلیکیشن مجهز شد

رسانه کلیک – سرویس Nearby Share گوگل یکی از ابزار کاربردی است که به جهت ارسال لینک ها، تصاویر و… استفاده میشود. در جدیدترین آپدیت این برنامه، امکان ارسال اپلیکیشن به آن اضافه شده است.

یکی از ابزار کاربردی که در سال ۲۰۱۹ از آن رونمایی شد، سرویس Nearby Share گوگل بود که به کاربران اجازه میداد تا اقدام به اشتراک گذاری فایل های مختلف کنند. اما قابلیتی که همیشه جای خالی آن در این سرویس حس میشد، امکان ارسال مستقیم اپلیکیشن های داخل دستگاه بود. قابلیتی که برای بسیاری از کاربران مهم به شمار می آید. ویژگی جدید اضافه شده به کاربران اجازه میدهد تا بدون اتصال به وای فای و یا اینترنت، اقدام به ارسال اپلیکیشن های خود به گوشی دوستان و یا خانواده خود کنید.

گوگل در ماه دسامبر درباره نحوه استفاده از این قابلیت گفت: برای استفاده از این سرویس، شما کافیست به سادگی گوگل پلی خود را اجرا کرده و از قسمت برنامه و بازی های من، روی گزینه ارسال برنامه ها ضربه بزنید. این سرویس که رقیب جدی AirDrop اپل به حساب می آید، ارسال فایل ها و داده های مختلف را به دیگر افراد آسان میکند و جایگزین بسیار مناسبی برای فرستادن فایل ها با سرعت بالا نسبت به فناوری بلوتوث است. طبق گزارشات منتشر شده از قابلیت ارسال اپلیکیشن این سرویس، سرعت ارسال برنامه ها بسیار بالا است به طوری که حتی میتوان گفت که از سرعت اینترنت های سریع نیز پر سرعت تر است.

برای استفاده از این قابلیت در گوشی خود شما باید ابتدا از بروز بودن برنامه های مربوط به سرویس های گوگل اطمینان حاصل کنید سپس اقدام به انجام مراحل بعدی نمایید.

این سرویس درحال حاضر برای برخی از دستگاه های اندرویدی در دسترس بوده و در روز های آتی برای تمام دستگاه های اندرویدی واجد شرایط منتشر خواهد شد.

منبع XDA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.