افشای ویدیوهای مفهومی از عینک های واقعیت افزوده سامسونگ

رسانه کلیک – دو ویدیوی مفهومی جدید به تازگی در فضای آنلاین منتشر شده که به افق ذهنی جاه طلبانه و بلندپروازانه سامسونگ نسبت به عینک های واقعیت افزوده آینده اشاره می کنند.

با رونمایی از عینک های واقعیت ترکیبی اپل، رقابت سختی در عرضه محصولات پوشیدنی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به وجود آمده است. وب سایت خبری 9to5Google متوجه شده که یک افشاگر معروف به نام WalkingCat ویدیوهای متعددی را در فضای آنلاین به اشتراک گذاشته که ظاهرا به دیدگاه مفهومی سامسونگ در مورد عینک های واقعیت افزوده اشاره می کنند. عینک های نشان داده شده در ویدیوی Glass Lite می توانند در کارهای روزمره، از جمله دیدن فیلم، مکالمات ویدیویی و انجام کارهای مختلف توسط کاربر مورد استفاده قرار گیرند، بدون اینکه نیازی به یک نمایشگر بزرگ باشد. جالب اینکه عینک های واقعیت افزوده سامسونگ دارای حالت عینک آفتابی (Sunglass Mode) بوده که در صورت قرار گرفتن در معرض نورهای زننده، می توان آن را برای محافظت از چشم فعال کرد.

ویدیوی دیگری با عنوان Next Wearable Computing نشان می دهند که چگونه عینک های AR می توانند در انجام کارها به افراد کمک کنند. یک دفتر ایجاد شده از طریق واقعیت افزوده، به شما اجازه می دهد که بدون حضور فیزیکی در دفتر اصلی، به کارهای خود رسیدگی کنید. شما همچنین قادر به برقراری تماس های هلوگرافیک هستید، به طوری که حضور شرکت کننده ها را در اتاق احساس می کنید. گذشته از اینها، شبیه سازی های AR امکان کاوش در فضای دیجیتالی (مثل طراحی اتاق) را برای کاربر فراهم می آورد.

البته هنوز مشخص نیست که قابلیت های بالا تا چه اندازه به واقعیت تبدیل می شوند. صحنه های نشان داده شده در ویدیوی Glass Lite واقعی تر از مفهوم Next Wearable Computing به نظر می رسند، اما باز هم بسیار جاه طلبانه و بلند پروازانه تر از یک پروژه واقعی هستند. در هر صورت، ویدیوهای منتشر شده شامل اهداف محصولاتی نظیر هولولنز مایکروسافت می شوند، با این تفاوت که سامسونگ جای هدست بزرگ را با عینک کوچک و جمع و جور عوض کرده است.   

با این وجود، بررسی چنین محصولاتی بسیار انگیزه بخش و امیدوار کننده است، حتی اگر در آینده دور ساخته شوند و در اختیار کاربران قرار گیرند. واقعیت افزوده، یکی از مرزهای فناوری آتی بوده و کمپانی های بزرگی نظیر اپل و مایکروسافت، منابع عظیمی را برای تحقق بخشیدن به خلاقیت های بالقوه در این حوزه اختصاص داده اند. اگر سامسونگ به هر دلیلی بخواهد چشم خود را روی واقعیت افزوده ببندد، قطعا در هنگام روی کار آمدن AR با مشکل مواجه شده و با اختلاف زیادی از رقبای خود عقب می ماند.

منبع engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.