سیستم عامل WebOS الجی فقط مختص به تلویزیون های این شرکت نخواهد بود

رسانه کلیک – شرکت الجی دیشب اعلام کرده است که سیستم عامل WebOS الجی بزودی برای استفاده در محصولات شرکت های RCA ،Ayonz و Konka در دسترس خواهد بود.

شرکت کره ای درباره اجازه دیگر برند ها برای استفاده از سیستم عامل WebOS الجی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است که: “این کار پتانسیل های زیادی برای تغییر کسب و کار زمینه تلویزیون دارد و باعث می‌شود که دیگر برند های تولید کننده لوازم خانگی و تفریحی بتوانند از پلتفرم ما استفاده کنند این امر باعث می‌شود که شرکت ما در زمینه نرم افزاری پیشرفت های چشمگیری را به خود ببیند.”

البته اصل این اخبار، ماه ژانویه و در نمایشگاه CES بعد از رونمایی از نسخه جدید WebOS منتشر شد که با تغییرات چشمگیری در طراحی نرم افزاری همراه شده بود. اما این طراحی مجدد چیزی نیست که خریداران تلویزیون های دارای این سیستم عامل درباره آن فکر کنند که خوب است یا بد. حداقل فعلا نمی‌توان درباره این مسئله قضاوتی کرد. این شرکت می گوید که پلتفرمی که ما قرار است برای دیگر برند ها در دسترس قرار دهیم مبتنی بر نسخه ۵.۰ سیستم عامل ما است. بنابراین به نظر می رسد این پلتفرم دقیقاً همانند تلویزیون های چند سال گذشته شرکت باشد.

این شرکت کره ای درباره سودی که شرکای آن در استفاده از پلتفرم وب او اس می‌برند می‌گوید: “دارندگان مجوز استفاده از پلتفرم ما از طراحی رابط کاربری آشنا و بسیار تحسین شده به همراه مجموعه ای غنی از ویژگی ها مانند جستجوی صوتی و کنترل، الگوریتم های تهیه شده توسط هوش مصنوعی و اتصال آسان بهره خواهند برد که جزئی از افتخارات این پلتفرم به حساب می‌آید. همچنین شرکای ما در استفاده از این پلتفرم، گزینه های متنوعی از جمله دسترسی به برنامه های سرویس پخش جریانی جهانی همچون Netflix ،YouTube ،Amazon Prime Video، سرویس پخش ورزشی DAZN و همچنین کانال های شرکت ما را دارند. مدل های تلویزیونی سازگار نیز می‌توانند از کنترل جادویی اختصاصی ما همراه با Magic Motion استفاده کنند.”

حال این حرکت چه سودی برای این شرکت کره ای دارد؟ این شرکت کنترل تجربه نرم افزار تلویزیون را در دستگاه های بیشتری بدست خواهد گرفت و همچنین درآمد بیشتری از راه تبلیغات را به خود اختصاص خواهد داد. گسترش این پلتفرم روی تلویزیون های بیشتر، کانال های این شرکت را با کمک تبلیغات در مقابل چشم افراد جدید قرار می دهد. این روش همچنین داده های کاربری بیشتری را به الجی می دهد تا بتواند پلتفرم مورد بحث را بطور تخصصی تری بهبود بخشد، که این امر به نفع مجموعه تلویزیونی خود شرکت است.

منبع TheVerge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.