انتقال از iOS به Android از هر زمانی آسان تر می‌شود

رسانه کلیک – طی سالهای اخیر دو غول فناوری گوگل و اپل اقدامات زیادی در جهت فراهم کردن شرایطی مناسبی برای کاربرانی که قصد انتقال از iOS به Android دارند انجام داده اند.

اگر شما از یک آیفون استفاده کرده باشید، حتما از این قضیه مطلع هستید که اطلاعات شما بطور خودکار بر روی iCloud پشتیبان گیری می‌شوند. در گذشته اگر شما قصد انتقال از iOS به Android را داشتید، مراحل اینکار ساده نبود و دردسر های زیادی برای انجام این عملیات وجود داشت. خوشبختانه، اپل این مراحل را بسیار ساده کرده و با ارائه یک ابزار کاربردی به شما این امکان را می دهد تا عکسها و فیلمهای iCloud خود را بطور فوری به Google Photos منتقل کنید.

البته چند اینکار نیاز به چند پیش نیاز دارد، از جمله داشتن فضای ذخیره سازی کافی در حساب Google Photos خود و وجود تأیید دو مرحله ای در حساب Apple خود. اگر قبلاً این کار را نکرده باشید، هنگامی که قصد آغاز فرآیند انتقال را دارید، باید سه تا هفت روز منتظر بمانید، به گفته اپل، اینکار برای تأیید درخواست از شخص صاحب حساب واقعی بوده و انجام آن امری ضروری است. اگرچه تصاویری که در آلبوم ها وجود دارند به همان صورت انتقال می یابند، اما درباره فیلم ها این مسئله صدق نمی‌کند.

دیگر فایل هایی که امکان انتقال آنها وجود ندارد، آلبوم های هوشمند و عکس های زنده است. به همین ترتیب، برخی از فراداده ها و فایل های RAW ممکن است هنگام کپی کردن از بین بروند. البته تصاویر دوتایی فقط یک بار منتقل می شوند، که به شما کمک می کند در حافظه مقصد خود صرفه جویی کنید، اما اگر در ابتدا آن تصویر را عمداً دوتایی ثبت کرده بودید تا تصویر بهتری ثبت کنید، این عمل می تواند آزار دهنده باشد. بعلاوه، تمام تصاویر انتقال یافته، تغییر نام پیدا کرده و با پیشوند “Copy of” شروع می‌شوند. 

این سرویس در حال حاضر در استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، ایسلند، نیوزیلند، نروژ، سوئیس، انگلستان و ایالات متحده موجود بوده و بزودی برای مناطق دیگر جهان نیز قابل استفاده خواهد بود. برای انتقال عکس های خود، به privacy.apple.com مراجعه کرده و گزینه انتقال داده های خود را انتخاب کنید.

منبع AndroidPolice

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.