کسب و کار اینترنتی راه حل بحران کرونا برای مشاغل

رسانه کلیک – با شیوع ویروس کرونا مشاغل سنتی ضرر های زیادی را متحمل شدند.حتی برخی از این کسب و کار ها مانند صنعت گردشگری تا ۱۰۰٪ دچار ضرر شدند! امروزه با توجه به تغییر عادت خرید مردم و تغییر شیوه ی زندگی، اینترنتی شدن کسب و کار ها تنها راه بقا است. اما راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه اهمیتی دارد و چرا نباید از آن غافل شد؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در بحران کرونا

روش های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که نیازی نیست از خانه بیرون بروید.

۱. راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی از بهترین و پولساز ترین ایده ها این است که یک فروشگاه اینترنتی بسازید.فروش محصولات در وبسایت متداول ترین روش کسب درآمد اینترنتی است. با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی میتوانید محصولات خود یا دیگران را بفروشید و درآمد کسب کنید.شاید این مسئله در ذهن شما وجود داشته باشد که راه اندازی یک وبسایت هزینه ی زیادی دارد. خبر خوب اینکه شما میتوانید با شرکت در دوره ی جامع نخبگان وبمستر صفر تا صد طراحی سایت،مدیریت سایت و سئو را آموزش ببینید.

۲. بلاگری

کسب و کارهی اینترنتیبلاگری که به عنوان برترین مهارت قرن شناخته میشود یکی از پولساز ترین روش های کسب درآمد از اینترنت است. تصورش را بکنید در کنار خوب کردن حال دیگران پول زیادی هم به دست میاورید.شما در بستر های اجتماعی مختلف میتوانید بلاگر شوید .البته اینستاگرام و یوتیوب بهترین بستر های اجتماعی برای فعالیت یوتیوبر ها هستند.

یکی دیگر از ویژگی های بلاگری این است که شما در زمینه ای که به آن علاقه دارید فعالیت میکنید:آموزش،آشپزی،طنز،سفر،سیاست،اقتصاد و … به ازای هر شغلی در جهان یک زمینه برای بلاگری وجود دارد.

۳. مشارکت در فروش

این روش برای کسانی که هیچ سرمایه ی اولیه ای ندارند و به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند بسیار مناسب است. در این روش شما با فروش محصولات دیگران پورسانت دریافت میکنید.نیازی نیست خودتان تولید کننده ی محصول باشید فقط کافی است محصولات و خدمات دیگران را بفروشید.

۴. فریلنسینگ

اگر مهارت های مختلفی دارید اما نمیدانید چگونه درآمدزایی کنید این شغل مناسب شماست.شما پروژه های مختلف را انجام میدهید و به ازای آن پول دریافت میکنید.حتی میتوانید در سایت های فریلنسینگ مانند: پونیشا،انجام میدم،تایپ ایران و … به عنوان یک فریلنسر یا آزاد کار مشغول به کار شوید.

۵. دوره های آنلاین

اگر در زمینه ی خاصی تخصص دارید و این توانایی را دارید که به دیگران آموزش دهید،برگزاری دوره های آنلاین برای شما مناسب است.تخصص خود را به آن ها آموزش دهید و در ازای آن درآمد کسب کنید.شما میتوانید در بستر های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام،وبسایت،یوتیوب و … فعالیت کنید.به این بستگی دارد که مخاطبان هدف شما بیشتر کجا فعالیت میکنند.

6. ترجمه

اگر به جز زبان فارسی به زبان دیگری تسلط دارید، مترجمی برای شما پولساز خواهد بود. شما میتوانید به عنوان یک مترجم در خانه درآمد کسب کنید. کتاب الکترونیکی ترجمه کنید، آموزش دهید و یا در سایت هایی که پروژه های ترجمه قرار میدهند فعالیت کنید.

7. تایپ کردن

یکی دیگر از روش های کسب درآمد که نه به سرمایه اولیه نیاز دارد و نه به تخصص خاصی تایپ کردن است. سایت های زیادی در ایران وجود دارند که شما میتوانید به عنوان یک تایپیست در آنجا مشغول به کار شوید. تنها نکته این است که باید سرعت تایپ خود را بالا ببرید و به نرم افزار word  تسلط داشته باشید.

چرا باید کسب و کار خود را اینترنتی کنیم؟

کسب و کارهای اینترنتی در کرونادلایل زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی به ویژه در زمان کرونا وجود دارد:

۱. نیازی به سرمایه اولیه ی هنگفت ندارید

اگر فردی هستید که سرمایه ی زیادی برای شروع کار ندارید و از ریسک سرمایه گذاری در کسب و کار ها میترسید کسب و کار اینترنتی گزینه ی بسیار مناسبی برای شما است.کسب و کار اینترنتی به سرمایه زیادی احتیاج ندارد.تنها سرمایه ی شما گوشی تلفن یا کامپیوتر و اتصال به اینترنت است.

۲. ساعت کاری را خودتان مشخص میکنید

یکی از جذابیت های کسب درآمد از اینترنت انعطاف در ساعت کاری است.خودتان مشخص میکنید از چه ساعتی تا چه ساعتی فعالیت کنید و اصلا چند ساعت در روز کار کنید. شما مجبور نیستید صبح زود،ترافیک،هزینه حمل و نقل و … را متحمل شوید.

۳. صرفه جویی در هزینه های جانبی

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما هزینه ی اجاره، حمل و نقل، آب و برق ، سرمایه هنگفت اولیه و… را پرداخت نمیکنید. میتوانید این هزینه های اضافی را برای توسعه ی کسب و کار آنلاین خود استفاده کنید.

۴. صرفه جویی در زمان

یک کسب و کار سنتی را تصور کنید، یک مغازه ی فروش پوشاک.مغازه دار روزی چند بار باید چندین جنس مختلف را برای چندین نفر معرفی کند.اینکار چقدر وقت و انرژی میگیرد؟ یعنی تمام زمان صرف معرفی کردن یک محصول به چندین نفر میشود.اینکار هر روز تکرار میشود و شاید به همین دلیل است که کسب و کار های سنتی پیشرفتی ندارند.در کسب و کار های اینترنتی شما یکبار یک محصول را معرفی میکنید و هزاران نفر آن را میبینند.این یکی از جذاب ترین ویژگی های کسب و کار های آنلاین است.

۵. مشتریان بیشتری جذب میکنید

فضای اینترنت این فرصت را به شما میدهد که مشتری های زیادی را در سراسر کشور و حتی سراسر جهان کسب کنید! برای شما هیچ محدودیتی،هیچ مرزی وجود نخواهد داشت.

پایان

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. کسب درآمد از اینترنت به ویژه در زمان کرونا برای همه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. اگر به دنبال یک روش کسب درآمد پولساز هستید و نمیخواهید از خانه خارج شوید کسب و کار اینترنتی برای شما مناسب است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.