برنامه Find My در سیستم عامل iOS 15 قادر به ردیابی دستگاه‌های خاموش است!

رسانه کلیک – شرکت اپل در کنفرانس WWDC 2021 از جدیدترین فناوری‌های خود رونمایی کرده است. یکی از موضوعات قابل توجه این مراسم، ویژگی‌های جدید برنامه Find My که در iOS 15 قابل استفاده هستند. 

کنفرانس توسعه دهندگان اپل به تازگی برگزار شده است. غول فناوری امریکایی در این مراسم طبق روال همیشگی سعی داشت تا مردم را از جدیدترین فناوری‌های توسعه یافته توسط خود آگاه کند. یکی از موضوعات مورد توجه در این مراسم، تغییرات برنامه Find My بود که در نسخه جدید سیستم‌عامل گوشی‌های این شرکت یعنی iOS 15، امکانات بسیار کاربردی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در کنار ویژگی به اشتراک‌گذاری لحظه‌ای مکان گوشی با مخاطب مورد نظر کاربر، امکان پیدا کردن آیفون یا آیپد گم‌شده یا دزدیده شده در نسخه جدید سیستم‌عامل این شرکت بسیار راحت‌تر از گذشته شده است. این ویژگی حتی در صورت اقدام به پاکسازی گوشی شما توسط فرد یابنده، دستگاه بطور خودکار قفل شده و در صفحه ورودی پیامی با عنوان “قابل ردیابی بودن گوشی برای صاحب اصلی دستگاه” به فرد یابنده به نمایش درمی‌آید.

به گفته اپل، ویژگی جدید این سرویس ردیابی، حتی در صورت خاموش شدن دستگاه نیز قابل استفاده خواهد بود. البته هنوز اطلاعات دقیقی درباره چگونگی عملکرد این ویژگی در دسترس قرار نگرفته است. بنابراین هنوز مشخص نیست که قابلیت مورد اشاره، آخرین گزارش موقعیت مکانی دستگاه‌ها را در هنگامی که باتری در کمترین میزان شارژ قرار دارد در اختیار صاحب دستگاه قرار می‌دهد یا اینکه یک نوع ردیاب بلوتوثی با میزان مصرف بسیار کم می‌تواند برای مدت طولانی‌تری موقعیت دستگاه را در اختیار کاربر قرار دهد.

از دیگر ویژگی‌های جدید این اپلیکیشن می‌توان به ردیابی دیگر دستگاه‌های گم‌شده از جمله ایرپاد‌، ایرتگ و یا هر گجت شخص ثالث دیگری که قابل ردیابی باشد اشاره کرد.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر درباره قابلیت‌های جدید این سرویس ردیابی هوشمند، پیشنهاد می‌کنیم تا سری به وبسایت رسمی شرکت اپل بزنید.

منبع Finance.Yahoo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.