کد خبر:1317410
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

روش‌های برون سپاری پروژه و استخدام فریلنسر

استخدام فریلنسر

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار یا شرکت باشید و به دنبال یک نیروی ماهر بگردید، ممکن است به فکر استخدام فریلنسر هم افتاده باشید. مهم‌ترین حسن استخدام فریلنسرها این است که محدودیت‌های جغرافیایی دست شما را برای پیدا کردن یک نیروی خوب نخواهد بست.

کار به صورت فریلنسری و دورکاری مطلوب خیلی از افراد است. حدود دو سوم کارمندان می‌گویند که علاقه دارند به‌صورت کامل دورکار باشند. 31 درصد دیگر نیز دوست دارند حداقل بعضی اوقات بتوانند دورکاری کنند. اگر شما به‌عنوان یک کارفرما طرفدار فریلنسینگ باشید، سازمانتان در مدت کمی می‌تواند از سراسر دنیا استعدادهای بزرگی برای همکاری جذب کند. این کار یکی از روش‌های هوشمندانۀ افزایش رضایت شغلی کارمندان هم هست.

بنابراین اگر می‌خواهید از موقعیت‌ها و استعدادهای موجود نهایت استفاده را بکنید، وقت آن است که به استخدام فریلنسرها هم فکر کنید.

چه شغل‌هایی را می‌توان به صورت فریلنسری انجام داد؟

فریلنسرها می‌توانند هر کاری را که نیاز به حضور فیزیکی در محل کار نداشته باشند، از راه دور انجام بدهند. بنابراین تیم توسعۀ فروش آنلاین شما می‌تواند فریلنسر باشد، اما این امکان برای صندوقدار فروشگاه فراهم نیست. استخدام فریلنسرها می‌تواند مزایای زیادی برای کارفرما داشته باشد. از جملۀ این مزیت‌ها می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به فضای اداری، تجهیزات، پارکینگ، حمل و نقل، و... اشاره کرد.

رایج‌ترین شغل‌های فریلنسری چیست؟

طراحی گرافیک، توسعۀ وب، نویسندگی، ویراستاری و بازاریابی جزو رایج‌ترین و پرتقاضاترین شغل‌های فریلنسری هستند. متخصصان این حوزه می‌توانند دورکار باشند و کار خود را ازطریق سیستم‌های اینترنتی به کارفرما ارائه کنند.

استخدام فریلنسر

برای استخدام فریلنسر کجا باید به دنبال آنها بگردیم؟

روش‌های مختلفی برای پیدا کردن و برقراری ارتباط با فریلنسرها وجود دارد. ما در ادامه به 5 راه رایج یافتن فریلنسرها اشاره می‌کنیم.

1. وب‌سایت یا وبلاگ خود فریلنسرها

بسیاری از فریلنسرها با افراد زیادی طی قراردادهای کوتاه یا بلند مدت همکاری می‌کنند. این افراد برای ارائۀ نمونه کارهای خود معمولاً وبلاگ یا وب سایتی هم دارند. وب‌سایت فریلنسرها معمولاً شامل کارهای قبلی آنها و بازخوردی است که مشتریان نسبت به کار آنها داشته‌اند. در این وب‌سایت‌ها می‌توانید رزومۀ فریلنسر را هم ببینید. از این طریق متوجه خواهید شد که آیا قبلاً در حوزۀ صنعت یا حرفۀ شما هم فعالیتی داشته یا نه. برای استخدام فریلنسرها می‌توانید از فرم تماس یا سایر راه‌های ارتباطی که در وب سایتشان درج شده است استفاده کنید.

2. شبکۀ ارتباطی خودتان

بیشتر کارفرمایان شبکه‌های ارتباطی شخصی و حرفه‌ای دارند که برای یافتن و استخدام فریلنسرها می‌توانند از آن استفاده کنند. شما می‌توانید با فریلنسرهایی همکاری کنید که به تجربه و دانش آنها اعتماد دارید. ازجمله افرادی که در پروژه‌های قبلی نیز با شما همکاری داشته‌اند.

مزیت اصلی استخدام فریلنسر ازطریق شبکۀ ارتباطی‌تان این است می‌توانید توصیه‌های افراد مورد اعتمادتان دربارۀ هر فریلنسر را بشنوید. اما نکتۀ منفی این روش این است که دسترسی شما به افراد بااستعداد را محدود می‌کند. افراد شبکۀ ارتباطی شما مسلماً فریلنسرهای معدودی را می‌شناسند. بنابراین در این روش ممکن است بهترین فریلنسرها را برای انجام پروژه‌هایتان پیدا نکنید.

3. رسانه‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی

یکی از منابع آشنایی با نیروهای کار، شبکه‌های اجتماعی هستند. شما در این روش می‌توانید به صورت مستقیم با فریلنسر مورد نظر در تماس باشید و توضیحات کافی دربارۀ پروژه را به آنها بدهید. شما در این شبکه‌ها می‌توانید نمونه کارهای به اشتراک گذاشته شدۀ فریلنسر را هم ببینید. همچنین به نظرات افرادی که با فریلنسر همکاری داشته‌اند نیز دسترسی خواهید داشت.

بسیاری از متخصصان برای نمایش کارهای خود فیسبوک را انتخاب می‌کنند. در فیسبوک شما می‌توانید به راحتی تمام سؤال‌هایتان را از فریلنسر بپرسید. در این میان توئیتر و پینترست شبکه‌های مفیدی برای متخصصان طراحی هستند، زیرا می‌توانند به راحتی تصاویر بخشی از کارهایشان را به اشتراک بگذارند. متخصصان بازاریابی هم معمولاً در کلاب هاوس و تیک تاک فعالیت می‌کنند.

نکتۀ مهم:

اگر به دنبال استخدام فریلنسرهای شناخته‌شده و باتجربه هستید که طرفداران زیادی دارند، در ازای استفاده از تجارب آنها و تقاضای همکاری در پروژه‌هایتان احتمالاً باید هزینۀ بیشتری بپردازید.

4. تابلوهای مشاغل و کاریابی

اگر می‌خواهید که در معرض دید فریلنسرهای بیشتری قرار بگیرید، باید خودتان را به آنها معرفی کنید. شما می‌توانید موقعیت شغلی را که برای آن به دنبال استخدام فریلنسر هستید، بر روی سایت‌هایی مثل «ای استخدام»، «جاب ویژن»، «جابینجا»، «کارلنسر» و... آگهی کنید. البته این روش برای یافتن فریلنسر، یکی از منفعل‌ترین روش‌هاست. چون ممکن است چند نفر به‌طور اتفاقی آگهی شما را ببینند . از میان آنها هم چند نفر تصمیم بگیرند که برای موقعیت شغلی شما درخواست همکاری ارسال کنند. نکتۀ منفی دیگر این روش این است که بسیاری از افرادی که برایتان تقاضای همکاری ارسال می‌کنند، ممکن است ازنظر تجربه یا مهارت در سطح مورد انتظار شما نباشند.

در آگهی‌های خود حتماً موقعیت شغلی را کاملاً شرح دهید. بهتر است جزئیات و اطلاعات تماس را هم در آگهی قرار داده باشید.

پارس فریلنسر

5. استفاده از پلتفرم‌های فریلنسینگ مثل پارس فریلنسر

یکی از بهترین راه‌های یافتن و استخدام فریلنسرها این است که به سراغ پلتفرم‌های واسطه‌ای بروید که فریلنسرها و کارفرماها را به یکدیگر وصل می‌کنند. وب سایت پارس فریلنسر هم یکی از همین پلتفرم‌هاست که فریلنسرهای مستعد را به کارفرمایانی که پروژه‌هایی دارند و به دنبال استخدام فریلنسر هستند متصل می‌کند. شما می‌توانید به‌عنوان کارفرما در در پارس فریلنسر ثبت نام و پروژه‌های خود را ثبت کنید. بعد از آن با جستجو در بین اسامی فریلنسرها، می‌توانید برای آنها دعوتنامه همکاری ارسال کنید. همچنین آگهی پروژۀ شما در وب‌سایت برای همۀ فریلنسرها به نمایش درمی‌آید و آنها هم می‌توانند درخواست‌های همکاری خود را برای شما بفرستند.

استخدام فریلنسر از طریق پارس فریلنسر مزایای زیادی برای شما دارد:

  • آشنایی با افراد مستعد در حوزۀ کاری خودتان و انتخاب بهترین افراد
  • اطمینان از درست انجام شدن پروژه
  • نظارت وب سایت پارس فریلنسر بر روی تمامی روند انجام پروژه
  • با استفاده از سیستم پرداخت امن، شما تنها در صورتی هزینۀ پروژه را خواهید پرداخت که کارتان به درستی انجام شده باشد.
  • هر کدام از فریلنسرها یک پروفایل اختصاصی در پارس فریلنسر دارند. شما می‌توانید کیفیت کار آنها را با یکدیگر مقایسه کنید و نظرات کارفرمایان دیگر دربارۀ آنها را نیز ببینید.
  • زمان پردازش پروژه‌ها در پارس فریلنسر کوتاه است و کار پروژۀ شما به سرعت انجام خواهد شد.
  • شما می‌توانید بعد از انجام موفقیت آمیز یک پروژه، برای پروژه‌های آینده‌تان نیز با فریلنسر مورد نظرتان در ارتباط باشید.
  • شما در پلتفرم‌ پارس‌فریلنسر به استعدادهایی از سراسر کشور برای همکاری در پروژه‌هایتان دسترسی خواهید داشت. بنابراین محدودیت جغرافیایی مانع شما برای یافتن افراد ماهر و همکاری با آنها نخواهد بود.

ادامه دارد...

نظرها

1 نظر

  1. سلام کارینت یک وب سایت فریلنسری دیگه هم هست پشتیبانی خوبی داره و کارمزدش هم کمه.

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تاثیر ۵ درصدی واکسن سینوفارم
ماجرای تاثیر ۵ درصدی واکسن سینوفارم چیست؟

خبر میزان تاثیر ۵ درصدی واکسن سینوفارم در پیشگیری از ابتلا به کرونا توجه بسیاری را...

فهرست محصولات هواوی که آپدیت نسخه پایدار هارمونی 2 را دریافت می‌کنند
فهرست محصولات هواوی که آپدیت نسخه پایدار هارمونی 2 را دریافت می‌کنند

هواوی رسما فهرست جدید محصولات سازگار با نسخه پایدار هارمونی 2 را منتشر کرد. در این...

بازی پرسپولیس و الهلال
گزارش فردوسی پور بازی پرسپولیس و الهلال امشب چه ساعتی است؟

امشب شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ بازی پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در دیدارهای مرحله یک...

۱۷۸ سال انتظار خانه دار شدن
۱۷۸ سال انتظار خانه دار شدن برای دهک اول!

طبق گفته سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، دوره انتظار خانه دار شدن دهک اول به ۱۷۸ سال...

نامه انجمن صنفی VODها به رئیسی
نامه انجمن صنفی VODها به رئیسی: در دعوای میان صداوسیما و وزارت ارشاد گرفتار شده‌ایم

نامه انجمن صنفی VODها به رئیسی خواستار تعیین تکلیف این صنف در دعوای میان وزارت ارشاد...

بیوگرافی هو یون جونگ
پدیده سریال بازی مرکب؛ بیوگرافی هو یون جونگ ستاره بازیگر مدل سریال بازی مرکب | کانگ سه بیوک شماره 067

هو یون جونگ یکی از بازیگران کلیدی سریال بازی مرکب Squid Game بود. بازی او در نقش «کانگ سه...

اینترنت پرسرعت هواپیماها با استارلینک
اینترنت پرسرعت هواپیماها با استارلینک | وای فای حین پرواز!

استفاده از استارلینک برای وای‌فای حین پرواز طرح جدیدی از اسپیس ایکس است که ایلان...

صندوق ETF بیت کوین
آغاز معاملات صندوق ETF بیت کوین پرو شرز از روز دوشنبه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سال‌هاست که تأیید صندوق‌های ETF بیت کوین را به...

راهبردهای جدید برنامه های کلان بازار سرمایه
از سوی رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار؛ راهبردهای جدید برنامه های کلان بازار سرمایه تشریح شد

محورها و راهبردهای جدید برنامه های کلان بازار سرمایه در دوران مدیریتی جدید تشریح...

رای اخلالگران ارزی مرتبط با بانک مرکزی
رای اخلالگران ارزی مرتبط با بانک مرکزی صادر شد

رای محکومیت متهمان پرونده اخلالگران ارزی مرتبط با بانک مرکزی از جمله سیف، عراقچی و...