کد خبر:1344201
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

تاثیر استریم بر دنیای گیمرها

موفقیت بازی‌های ویدیویی، تا حدی به دلیل ماهیت تعاملی آن‌ها، به سایر فعالیت‌های مرتبط نیز گسترش می‌یابد، با افزایش تعداد کاربرانی که نه تنها وقت خود را صرف بازی می‌کنند، بلکه از پلتفرم‌های پخش برای یادگیری و تعامل با آن‌ها نیز استفاده می‌کنند.

در سه ماهه سوم سال 2019، محبوب ترین پلتفرم های پخش آنلاین بازی روی هم رفته  3.32 میلیارد ساعت تماشا، بیش از 131 میلیون ساعت زنده، با میانگین نزدیک به 1.6 میلیون بیننده همزمان تولید کردند.

مولفه های اساسی پخش زنده بازی

بر اساس بررسی سایت نوتریکا سه مؤلفه اساسی برای پخش زنده بازی وجود دارد: اجرای عمومی بازی ویدیویی در مقابل مخاطبان احتمالی، سطوح مختلف ارتباط بین پخش‌کننده‌ها و بینندگان، و این واقعیت که چنین ارتباطاتی می تواند با بازی های خارج از جریان همزیستی داشته باشد.

از این رو، برخی از نویسندگان معتقدند که پخش بازی های ویدیویی عناصر مفیدی را ارائه می دهد، مانند استراتژی های یادگیری برای استفاده در هنگام بازی و جنبه های اجتماعی مرتبط با ارتباط  بین کاربران .

در اهمیت روزافزون این پدیده شکی نیست. در این رابطه، صاحب نظران بر تأثیر آن برکل اکوسیستم و صنعت بازی‌های ویدیویی تأکید می‌کنند و توضیح می‌دهند که چگونه به ایجاد پیوند بین توسعه‌دهندگان یا برنامه‌نویس‌ها و پخش‌کننده‌ها کمک می‌کند.

آنها ادعا می کنند که استریم بازی حتی انتظارات بازیکنان را در مورد عرضه محصول جدید تغییر می دهد و بر طراحی بازی های ویدیویی تأثیر می گذارد و طول عمر و دیده شدن بازی های قدیمی را افزایش می دهد. عامل تعیین کننده دیگر مربوط به عبور از رسانه های پخش سنتی، مانند تلویزیون، به فرمول های جدیدتر و انعطاف پذیرتراست که در آن تماشا و مشارکت جان تازه ای به مفاهیم ایجاد شده در ذهن مخاطبان می بخشد.

علاوه بر این، پدیده پخش زنده اولویت را بر مؤلفه اجتماعی می گذارد. صاحب نظران اشاره می‌کنند که این نوع پلتفرم ها، مکان‌هایی برای اجتماعات بازیکنان هستند که در آن تاکید بر توسعه و علاقه مشترک است که منجر به ایجاد گروه‌های صمیمی با تعداد کمی از تماشاگران می‌شود. یا گروه های بزرگ معمولاً برای پخش مسابقات و رویدادهای مهم؛ به عبارت دیگر، باعث ظهور جوامع غیررسمی می شود.

تاثیرات مثبت استریم بر بازی های ویدئویی

ادبیات مربوط به کاربرد و مزایای بازی های ویدیویی پتانسیل بسیار زیادی را نشان می دهد. نتایج به دست آمده حاکی از ارتباط افزایش توانایی های شناختی، بهبود هماهنگی حواس مانند بینایی با لامسه، استدلال فضایی، ظرفیت توجه و خلاقیت و توسعه مهارت های اجتماعی، آموزشی و فضایی است.
این مجموعه از مزایا به پلتفرم‌های ویدیویی زنده نیز گسترش می‌یابد. با این حال، رویکرد به چنین خدماتی مستلزم بررسی عمیق تری در مورد آنچه که ارائه می دهند دارد.

محققان به مؤلفه اجتماعی این سرویس اشاره می کنند و آن را نوع جدیدی از شبکه های اجتماعی بازیکنان می دانند و از سوی دیگر بر جنبه رسانه ای آن تاکید دارند.

به این ترتیب، این ماهیت دوگانه باید در نظر گرفته شود. این روزها، پلتفرم‌های محبوب پخش آنلاین بازی تعداد زیادی از کانال‌ها را گرد هم می‌آورند که در گروه هایی دسته‌بندی شده‌اند که عمدتاً به بازی‌های ویدیویی مربوط می‌شوند، اما همچنین شامل بخش‌هایی مانند IRL (در زندگی واقعی) می‌شوند که به موضوعات بسیار متفاوت اختصاص داده شده‌اند از قبیل: چت، رویدادهای ویژه، برنامه‌های گفتگو و پادکست ها، موسیقی و هنرهای نمایشی.

این ها فقط چند نمونه از بخش هایی است که بیشترین مخاطب و بیشترین دنبال کننده را خارج از بازی های ویدیویی دارند.

در راستای این کاربرد مجازی و واقعی استریم، جدیدترین مطالعات در مورد بازی‌های ویدیویی و پلتفرم‌های پخش بر روی امکانات حرفه‌ای تمرکز می‌کنند، جایی که بازی دیگر به یک سرگرمی تبدیل نمی‌شود و به یک شغل تبدیل می‌شود و از قابلیت مشارکت آنها از دیدگاه آموزشی استفاده می شود.این بررسی نشان می‌دهد که چگونه پلتفرم های پخش زنده بازی یک الگوی یادگیری منحصر به ‌فرد را نشان می‌دهند و فرصت‌هایی را برای استریمرها فراهم می‌کنند تا مخاطبان انبوه را در زمان واقعی آموزش دهند و به تعامل معلم-دانش‌آموز و دانش‌آموز-دانش‌آموز کمک می کنند.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
آیا ممکن است سیاره‌ای کاملاً از ماده تاریک تشکیل شده باشد؟

ستاره‌شناسان می‌گویند احتمالاً سیاره‌هایی فراخورشیدی از جنس ماده تاریک...

برترین نوآوری‌های سال ۲۰۲۲ چه بودند؟

طی چند سال گذشته، شیوع همه‌گیری کرونا و اعمال محدودیت‌ها در زندگی روزمره...

رایانش ابری چیست؟

رایانش ابری روشی برای ذخیره‌سازی داده‌ها و نگهداری از آنها، ارائه نسخه وب...

۶ دلیل برای اینکه در گوشی نباید از کارت حافظه استفاده کنید

طی سال‌های گذشته روز‌به‌روز شمار گوشی های اندرویدی که از کارت حافظه...

کشف یک سیاره فراخورشیدی ۱۳ برابر مشتری

ستاره‌شناسان هنگام بررسی انبوه داده‌های تولید شده توسط کاوشگر TESS ناسا به یک...

دوربین سری گلکسی S23 به‌روزرسانی بسیار بزرگی دریافت کرد

 به‌روزرسانی نرم‌افزاری مارس ۲۰۲۳ برای سری گلکسی S23 سامسونگ، عملکرد دوربین...

بی‌ام‌و به تولید گیربکس دستی ادامه می‌دهد؛ M POWER برای عشاق رانندگی

علی‌رغم گرایش بازار و کاهش فروش خودروها با جعبه‌دنده دستی، «فرانک ون میل»،...

فروش PS5 رکورد تمام کنسول‌های پلی استیشن را شکست

 PS5 نه‌تنها برنده‌ی بزرگ نبرد سخت‌افزارهای فوریه در آمریکا بوده‌ بلکه در...

در پی سوءاستفاده کاربران، امکان دسترسی رایگان به مدل هوش مصنوعی Midjourney متوقف شد

در پی ساخت تصاویر جعلی بحث‌برانگیز، حالا دیگر امکان ساخت رایگان تصاویر با...

دوربین جدید سونی ZV-E1 معرفی شد

دوربین سونی ZV-E1 به‌طور خاص برای ثبت ولاگ ساخته شده است و از یک سنسور فول‌فریم...