کد خبر:1304319
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

اَبردِراک و هاست‌ایران سرویس مشترک خدمات ابری خود را معرفی کردند

همکاری شرکت‌های ارائه دهنده زیرساخت ابری برای اولین بار در کشور

رسانه کلیک- هاست‌ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین دیتاسنتر میزبانی وب در ایران و اَبردِراک ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری و شبکه توزیع محتوا، از همکاری مشترک خبر دادند. با شروع این همکاری، کاربران هاست‌ایران، می‌توانند در زیرساختی یکپارچه و به‌سادگی به خدمات ابری دسترسی داشته باشند. 

همراه اول

مزایای میزبانی ابری بر بستر زیرساخت توزیع شده

یکی از کارآمدترین روش‌ها برای مدیریت وب‌سایت یا یک سرویس، استفاده از خدمات ابری به‌صورت یکپارچه بر بستر اینترنت است. شرکت‌های میزبانی وب، فضای موردنیاز برای هاست (میزبانی) سرویس را فراهم می‌کنند و سرویس‌های رایانش ابری با تأمین زیرساخت‌های ابری به‌صورت توزیع‌شده، راهکارهایی قابل‌اعتماد و مقیاس‌پذیر را برای نیازهای روزافزون کسب‌وکارها فراهم می‌آورند.

با توجه به روند رو به رشد مهاجرت نرم‌افزارها و محصولات فناورانه، بر بسترهای ابری، استفاده سرویس‌های یکپارچه ابری در سطوح مختلف، به بخشی اجتناب‌ناپذیر از روند DevOps‌ با رویکرد توسعه و نگهداری آسان‌تر در مجموعه کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل شده است.

 این همکاری، باعث تسهیل استفاده هم‌زمان از سرویس‌های ارائه شده توسط این دو مجموعه، به‌صورت یکپارچه و در یک محل برای کاربران خواهد شد. 

با رونمایی از سرویس‌های مشترک اَبردِراک و هاست‌ایران، کاربران هاست‌ایران و اَبردِراک می‌توانند علاوه بر دسترسی به امکانات یک سرویس میزبانی، از مزایای استفاده از دیگر خدمات ابری نیز برخوردار شوند. 

داستانِ شروع همکاری

نیاز فعلی کاربران خدمات حوزه فناوری همچون مدیران فنی وب‌سایت‌ها و سرویس‌های اینترنتی، استفاده از سرویس‌های مکمل، در کنار یکدیگر است.

 طی چند سال اخیر میزان استفاده از میزبان‌های ابری در کنار دیگر خدمات ابری، رشد فزاینده‌ای داشته است. از این رو، و باهدف پاسخ‌گویی به نیازهای کاربران، تصمیم همکاری بین شرکت‌های اَبرِدِراک و هاست ایران به عنوان ارائه‌دهندگانِ خدمات ابری و میزبانی وب، گرفته شد.

همکاری در ارائه یک سرویس مشترک

در دنیای امروز اینترنت، همکاری در توسعه محصول و ارائه خدمات بسیار رایج است و بسیاری از غول‌های صنعت با مشارکت در تولید و طراحی و یا اشتراک‌گذاری سرویس‌های اختصاصی، محصولی نوین و یکپارچه را با حداقل هزینه سربار، برای مشتری تولید می‌کنند. 

این نوع همکاری، معمولاً بین دو کسب‌وکار شناخته شده و مستقل، به‌منظور ایجاد ارزش‌افزوده برای راحتی و ارائه سرویس‌های یکپارچه به کاربران صورت می‌‌گیرد؛ هرچند معمولاً پیچیدگی‌های بیزنسی و فنی بسیاری را به دنبال دارد.

درواقع هم‌راستا بودن استراتژی دو سرویس‌دهنده، پایه و اساس این همکاری را شکل می‌دهد و در مراحل بعد، هردو طرف با اولویت قرار دادن ایجاد ارزش‌افزوده به کاربران، می‌توانند پیچیدگی‌های ادغام فنی محصولات، نحوه سرویس‌دهی، پشتیبانی و فروش را پشت سر بگذارند؛ و در نهایت با تکمیل سبد محصولات خود و لایه‌هایی که از دید مشتری پنهان است، سرویس‌های مکمل و یکپارچه را به کاربران خود عرضه کنند.

کاربران نیز با استفاده از سرویس‌ ادغام شده، علاوه بر بهره‌مندی از ارزش‌افزوده، چالش‌هایی مانند ارتباط با چندین سرویس‌دهنده برای مدیریت سرویس‌ها و تعارض موجود در سرویس‌های مرتبط را از سر راه خود برمی‌دارند.

تلاش برای پدید آوردن یک سرویس بهتر

در چند سال اخیر، شاهد ظهور خدمات زیرساختی ابری و تحول در سرویس‌های سنتی زیرساخت کشور بوده‌ایم. این روند، بازگوکننده نیاز کسب‌وکارهای آنلاین و کاربران به تکنولوژی‌های جدید، باهدف توسعه و بهبود کیفیت سرویس‌دهی است. در این مسیر، وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین، با مشکلات و نیازهای جدیدی در جهت تأمین نیازهای زیرساختی در لایه‌های مختلف روبرو هستند.
در مسیر تامین دسته ای از نیازهای جدید کاربران، وجود چالش‌های فنی و بیزنسی فراوان مشارکت در ایجاد ارزش‌های یکپارچه باعث شده است فضای اکوسیستم استارتاپی و کسب‌وکارهای آنلاین کمتر به‌ سوی این نوع همکاری ها سوق پیدا کند.

در این راستا، و به‌منظور یک مشارکت استراتژیک و پایدار و در فضای خارج از ادغام‌های رایج و مناقصه‌های دولتی، دو مجموعه توانمند و باسابقه هاست‌ایران و اَبرِدِراک، جدای از مسائل رقابتی خود در بازار کسب‌وکار به جهت ایجاد یکی از باکیفیت‌ترین سرویس‌ها در سطح کشور و در منطقه، با استانداردهای برترین سرویس‌دهنده‌های جهانی، اقدام به ارائه سرویس به‌صورت مشترک نموده‌اند.

در این همکاری، هیچ‌کدام از طرفین نه‌تنها در پی سیاست‌های افزایش قدرت و برتری در قیمت‌گذاری و کنترل بازار نبوده‌اند؛ بلکه با تقسیم‌بندی کاربران و تقسیم کردن سهم بازار و با اشتراک‌گذاری منابع، قصد به حداقل رساندن قیمت با اولویت حفظ کیفیت ارائه سرویس به کاربران در بازار پررونق سرویس‌های ابری را دارند.

چشم‌انداز همکاری دو زیرساخت بزرگ فناوری کشور

به دنبال شناخت و تحلیل نیازهای جدید کسب‌وکارهای آنلاین، شرکت‌های ‌هاست ایران و اَبردِراک، با چشم‌انداز مشترک، برای اولین بار در ایران، بر اساس یک همکاری استراتژیک در کنار هم قرار گرفته‌اند تا با هدف ایجاد ارزش‌افزوده برای کاربران و سهولت استفاده از خدمات ابری برای کسب‌وکارهای آنلاین، در مسیر رسالت ارائه سرویس‌های ابری خود گام بردارند.

با شروع همکاری و هم‌افزایی بین دو مجموعه، به‌زودی بسیاری از نیاز‌های زیرساختی کاربران در این حوزه‌، باکیفیت و قیمت بسیار مناسب در اختیار کسب‌وکارها قرار خواهد گرفت. این همکاری، نویدبخش طیف جدیدی از سرویس‌ها در حوزه خدمات ابری و توزیع داده در آینده‌ی نزدیک است.

این همکاری با هدف استفاده کاربران از توانمندی‌های دو شرکت در بخش سرویس‌های ابری صورت گرفته تا تجربه و دانش هاست‌ایران در میزبانی ابری و اَبر دِراک در رایانش ابری، چشم‌انداز تازه‌ای در آینده صنعت خدمات ابری ایران به وجود آورده و زمینه رشد و توسعه این صنعت و تسریع در تحول دیجیتال در سطح کشور گردد. 

نظرها

1 نظر

  1. خبر جالبی هست ولی معلوم نشد آخرش دقیق چه محصولی ارائه میدن

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
ویژگی View Once به واتساپ اضافه می‌شود

واتس اپ از عکس‌ها و ویدئوهایی با ویژگی View Once رونمایی کرده است که پس از باز شدن، از...

مشاهده «سوابق بیمه» با کدملی
آموزش مشاهده «سوابق بیمه» با کدملی مرحله به مرحله

برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی می‌توان از چهار روش: سایت تامین اجتماعی، اپلیکیشن...

فعالیت سامانه انتخاب رشته مجازی
سامانه انتخاب رشته مجازی فعال شد | آغاز انتخاب رشته کنکور از فردا

انتخاب رشته مجازی کنکور ۱۴۰۰ از فردا پنج‌شنبه ۱۴ مرداد از طریق سایت سازمان سنجش...

عدم واریز سود سهام عدالت
چرا سود سهام عدالت برخی از سهامداران هنوز واریز نشده است؟

مشاور اجرایی سهام عدالت در مورد دلایل عدم واریز دو مرحله سود سهام عدالت برای برخی...

دلار ۱۰ هزار تومانی در دولت رئیسی
دلار ۱۰ هزار تومانی در دولت رئیسی امکانپذیر است؟

از مهمترین انتظارات مردم نسبت به رئیس جمهور جدید، حل مشکلات اقتصادی از جمله بازگشت...

حق بیمه سال ۱۴۰۰
میزان حق بیمه سال ۱۴۰۰ + نحوه محاسبه

میزان حق بیمه در سال ۱۴۰۰ چقدر است و چگونه با چه فرمولی محاسبه می‌شود؟ در این مطلب...

مودم VDSL چیست
مودم VDSL چیست و چرا ساخت آن اولویت ملی است؟

به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ساخت مودم VDSL در داخل کشور یک اولویت ملی...

گوگل دوباره تبلیغات ارزهای دیجیتال را مجاز کرد
گوگل تبلیغات ارزهای دیجیتال را دوباره مجاز کرد

بر اساس سیاست جدید گوگل که از 3 آگوست اجرایی شد، ارائه‌دهندگان خدمات صرافی و کیف...

لغو رجیستری ۳۴۰۰ گوشی
پرونده لغو رجیستری ۳۴۰۰ گوشی با جزئیات تازه

با لغو رجیستری حدود ۳۴۰۰ گوشی تلفن همراه، نمایندگان اتحادیه‌های مربوطه و صاحبان...

قیمت بیت کوین امروز 13 مرداد 1400
معامله‌گران حرفه‌ای در حال خرید زیر 40،000 هزار دلار هستند؛ قیمت بیت کوین امروز 13 مرداد 1400

داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و معامله‌گران حرفه‌ای بیت کوین پس از...