کد خبر:1284881
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

ICDL شما را نجات می دهد

ICDL

رسانه کلیک - حتی تا چندین سال پیش هم شرکت ها برای استخدام نیروی کار دارای مهارت کامل ICDL  و کار با کامپیوتر اشاره مستقیم نمی کردند اما امروز همه چیز فرق کرده است و دیگر نمی توان حضور کامپیوترها را در زندگی نادیده گرفت.

شاید تا 15 سال پیش کمتر کسی از مهارت های کار با کامپیوتر حرف می زد. اگر کمی به عقب بازگردید حتما یادتان می اید که اغلب خانواده هایی که به قول معروف دست شان به دهان شان می رسید برای خرید یک سیستم کامل کامیوتر اقدام می کردند و در بعضی از شرکت ها می شد فردی را دید که کارهایش را با یک کامپیوتر انجام می دهد. در آن زمان ها کم تر کسی مدعی می شد که به طور کامل می تواند با کامپیوتر کار کند و در این زمینه فردی حرفه ای است. حتی تا چندین سال پیش هم شرکت ها برای استخدام نیروی کار دارای مهارت کامل ICDL  و کار با کامپیوتر اشاره مستقیم نمی کردند اما امروز همه چیز فرق کرده است و دیگر نمی توان حضور کامپیوترها را در زندگی نادیده گرفت.

همین حالا که گاهی چشمم به آگهی های استخدام می خورد اولین چیزی که نظرم را جلب می کند اشاره به داشتن مهارت کار با کامپیوتر یا همان ICDL است. در سال های گذشته وقتی که برای پیدا کردن کاری مناسب هر روز روزنامه ها و بخش استخدامی شان را زیرورو می کردم خیلی کم تر به آگهی برمی خوردم که یکی از شرایطش تخصص داشتن در کار با کامپیوتر بود اما این روزها دیگر عنوان کردن چنین شرطی بسیار کم رنگ تر شده چرا که همه این موضوع را قبول کردند که در عصر تکنولوژی نمی توان بدون چنین مهارت هایی گذران زندگی کرد؛ باوری که من 6 سال است به آن ایمان آوردم!

وقتی با هزاران امید و آرزو از دانشگاه بیرون آمدم، با در دست داشتن یک مدرک کارشناسی این طور فکر می کردم که دیگر تمام است، حالا با صدها فرصت شغلی مختلف روبرو می شوم و می توانم از بین آن ها بهترین را انتخاب کنم چون من دیگر یک فرد تحصیل کردم! اما این ها تنها توهماتی بودند که در ذهنم می پروراندمشان. هنگامی که به طور جدی قصد ورود به بازار کار را گرفتم تازه متوجه شدم که به جز داشتن یک مدرک دانشگاهی باید امتیازهای مثبت دیگری نیز داشت، امتیازهایی مثل کار با کامپیوتر آن هم به طور حرفه ای! اگر شما نیز درحال حاضر چنین مشکلی گریبانگیرتان است بهتر است فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا در یک دوره آموزش ICDL ثبت نام کنید. 

ICDL

نگران استخدام تان نباشید!

اعتراف می کنم تا قبل از زمانی که در کاری استخدام شدم هرگز این موضوع را باور نکرده بودم که شرکت ها و سازمان ها تا این حد به داشتن مهارت کامپیوتری افراد تاکید دارند. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به دنبال کار می گردند؛ اگر چنین است باید بگوییم که داشتن مدرک ICDL برای شما می تواند همان کلیدی باشد که برای استخدام به آن نیاز دارید. زیرا دیگر هیچ چیزی شبیه به 15 یا 20 سال گذشته نیست و این روزها بسیاری از کارفرمایان با دیدن گواهینامه مهارت کامپیوتری، صلاحیت شما را برای استخدام تا میزان زیادی تائید می کنند. در حقیقت ICDL همان گواهینامه بین المللی کامپیوتر و مختصر شده عبارت "International Computer Driving Licence"  می باشد. این گواهینامه نشان دهنده این است که فرد دارنده مدرک، مهارت های پایه ای کار با کامپیوتر را دارد.

من درحال حاضر مدیر بخشی از یک شرکت بزرگ هستم و می توانم با جرات بگویم که فراگیری مهارت های کامپیوتری آن هم در حد حرفه ای توانست کمک بزرگی به ارتقا و پیشرفتم در کار کند. حتی این پیشرفت موجب شد زندگی شخصیم نیز متحول شود. حالا که به چنین جایگاهی رسیده ام، درآمد ماهانه ام شاید 10 برابر زمانی شده که بدون هیچ مهارت قدم در بازار کار گذاشتم. درحقیقت می توانم بگویم که شرکت در دوره ICDL به خوبی به من کمک کرد تا به تکمیل رزومه کاری ام بپردازم.

پس یک توصیه را از سوی من جدی بگیرید؛ اگر هرچه تلاش می کنید کار مناسب با خودتان را نمی یابید و  یا در شغلی که در آن فعالیت می کنید، سال هاست هیچ پیشرفت و افزایش حقوقی نداشتید پس بهتر است دست به کار جدیدی بزنید، برای مثال در دوره ICDL شرکت کنید. مطمئنا باشید که هنوز هم بسیاری از افراد دچار این توهم هستند که خیلی خوب می توانند با کامپیوتر کار کنند اما درحالی که نمی دانند کار کردن با آن تنها روشن و خاموش کردن و باز کردن، بازکردن و سرچ در یک مرورگر یا کار با وورد نیست!

هنگامی که تصمیم گرفتم در رزومه ام تغییری ایجاد کنم، آن هم با فراگیری دانش ICDL تقریبا هر روز سایت ها، روزنامه و تبلیغات در فضای مجازی را نگاه می کردم تا وقتی که با یک موسسه آموزشی معتبر آشنا شدم؛ موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان. شاید در ابتدا زمانی که نامش را دیدم لحظه ای با خودم فکر کردم که از کجا می توان به آن اطمینان کرد؟ از کجا معلوم که معتبر باشد؟ اما با ورود به سایت و دیدن رضایت دانشپذیران برای تمام سوالاتم پاسخ مناسبی پیدا کردم. 

خوشبختانه موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با برگزاری دوره ICDL این فرصت را برای تمام علاقه مندان و جوینده های کار فراهم کرده تا تمام دانش و مهارت های موردنیاز را کسب کنند و به عنوان نیرویی متخصص قدم در بازار کار بگذارند. شاید حدود 10 سال گذشته اصلا به این فکر هم نمی کردم که مجبور باشم برای داشتن فرصت های شغلی بهتر و درآمد بالاتر در چنین دوره آموزشی شرکت  کنم، اما حالا خوشحالم که توانستن جای خالی در رزومه ام را با گرفتن گواهینامه ICDL پرکنم!

شما هم اگر به اصطلاح توهم باهوشی دارید و فکر می کنید که در زمینه کار با کامپیوتر بهترین هستید بهتر است از دید کارفرمایان و مدیران ارشد شرکت ها نگاهی به خودتان بیاندازید و بپرسید، آیا تمام شرایطی که آن ها می خواهند را دارید؟ آیا می توانید مثل یک نیروی کار حرفه ای و بدون مشکل با کامپیوتر کار کنید؟ اگر نه همین حالا برای شرکت در این دوره کاربردی اقدام کنید. دوره ای که در پایان آن می توانید گواهینامه ICDL معتبر و با اعتبار و ارزشی فوق العاده دریافت کنید؛ برای موفق شدن و داشتن درآمد بیشتر دیگر چه می خواهید!؟!؟

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
محققان چینی یخچال مخصوص تراشه‌های کوانتومی ساختند

یخچال تراشه‌های کوانتومی می‌تواند شرایط محیطی پایدار و مناسبی را برای...

جنس بدنه تیتانیومی برای آیفون ۱۵ پرو یا اولترا گزارش شد

مدت زیادی است که درباره احتمال عرضه یک آیفون با بدنه تیتانیومی شایعاتی...

هوم‌پاد مجهز به نمایشگر احتمالاً سال آینده میلادی از راه می‌رسد

این دستگاه احتمالاً یک نمایشگر 7 اینچی خواهد داشت و در نیمه اول 2024 روانه بازار...

وقتی مایکروسافت ویندوز کامپیوتر شما را کرک می‌کند!

تصور کنید یک نسخه اورجینال ویندوز را خریداری کرده‌اید و برای فعال کردن...

احراز هویت دومرحله‌ای توییتر از طریق پیامک از امروز دیگر رایگان نیست

البته کاربران همچنان می‌توانند از برنامه‌های دیگر مانند Google Authenticator برای...

کفی های کفش هوشمند می شوند

 این که آیا شما یک ورزشکارید یا دچار درد پا هستید، مهم است چراکه می توانید...

میهمانی عیدانه شاد، با ایران شاد

برنامه‌های ویژه تحویل سال در شاد اعلام شد.

عیدی اول نوروز 1402 با بسته‌های عیدانه همراه اول

بسته‌های متنوع و بی‌‎سابقه عیدانه همراه اول به مناسبت نوروز 1402 اعلام شد.

ایسوس مانیتور گیمینگ جدیدی را معرفی کرد

 ایسوس ROG مانیتور گیمینگ ROG Swift QHD OLED (با کد مدل PG27AQDM) را معرفی کرده است که نرخ...

نمایشگرهای OLEDoS هدست واقعیت ترکیبی اپل توسط سونی و ال‌جی ساخته خواهد شد

در گزارش جدیدی گفته شده است که نمایشگرهای با وضوح بالا OLEDoS هدست واقعیت ترکیبی...