-->
۱ آذر ۱۳۹۵ الی ۱ آذر ۱۳۹۵

این رویداد به پایان رسیده است

جشنواره بازی‌سازان مستقل

جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران به عنوان جامع‌ترین جشنواره حوزه بازی‌های رایانه‌ای در ایران از بهمن ماه ۹۲ با همت بخش خصوصی با هدف شناسایی و کمک به رشد بازی سازان مستقل در سراسر ایران، آغاز به کار نمود. اختتامیه دوره نخست آن مهرماه ۹۳ و دوره دوم اسفند ماه ۹۴ در تهران با حضور بهترین‌های این حوزه و حمایت تمامی سازمان‌های مرتبط با گیم ایران برگزار شد. مجموعا بیش از ۶۰۰ اثر در این دو دوره ارسال شده است.

جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران در شش بخش برگزار می‌شود:

بازی‌های ویدئویی، طراحی کاراکتر، بازی‌نامه، مقالات، نقد بازی، فناوری

در طی زمان فراخوان اول، صاحبان آثار صفحه‌ای برای اثر خود ایجاد و آثار را با تعداد نامحدود بارگذاری می‌کنند که در بخش‌های مختلف در پنلی که سایت به آن‌ها می‌دهد طراحی شده‌است . پس از آن داوری اولیه آثار انجام می‌شود و نظر داوران و کارشناسان بر روی آثار قرار داده می‌شود که طبق آن صاحبان آثار می‌توانند اثر خود را ارتقا دهند. در این مدت کسانی که آثار نفرستادند هم می‌توانند به سایت مراجعه کرده و اثر خود را بارگذاری کنند و پس از آن داوری نهایی انجام می‌شود.

همه آثار صفحه‌ای جداگانه در سایت جشنواره دارند که توضیحات مختلف در آن درج شده است و بازدیدکنندگان و داوران می‌توانند امتیازات و نظرات خود را در صفحه مذکور وارد کنند. اختتامیه با معرفی برگزیدگان به صورت حضوری برگزار می‌شود.

  • شروع فراخوان مرحله اول: ۱۵ شهریور ۹۵
  • پایان فراخوان مرحله اول: ۳۰ مهر ۹۵
  • شروع داوری مرحله اول: ۱ آبان ۹۵
  • مهلت ارتقا آثار و ارسال آثار جدید: تا ۳۰ آبان ۹۵
  • شروع داوری نهایی: ۱ آذر ۹۵
  • اختتامیه: آذر ۹۵

مجموع جوایز نقدی و غیر نقدی این دوره حدود یک میلیارد ریال است.

هم‌چنین، بخش ویژه جشنواره مربوط به زیست فناوری شامل بخش‌های بازی، بازی‌نامه و طراحی کاراکتر است که با همکاری ستاد زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. آثار برتر این بخش مورد حمایت مادی و معنوی ستاد جهت تکمیل و تجاری سازی قرار می‌گیرند.

مراسم اختتامیه جشنواره به صورت سه روزه است که نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی بازی‌سازی و کسب و کار و حوزه گیم را شامل می‌شود. همه بازی‌ها و تیم‌های خوب، جذب شتابدهنده‌ها می‌شوند و برای تجاری‌سازی مورد حمایت سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت. محدودیتی در پذیرش آن‌ها نخواهد بود و انتشار داخلی و بین‌المللی در دستور کار است.

هم‌چنین هم‌زمان با این جشنواره، سومین دوره مسابقات جهانی دانشجوی بازی‌ساز نیز برگزار می‌شود.

مسابقات جهانی دانشجوی بازی‌ساز که به بازی‌سازی ۲۴ ساعته نیز معروف است برای نخستین بار در دنیا توسط ایران برگزار شد. نخستین دوره این مسابقات مهرماه ۹۲ برگزار و آیین اختتام آن در اسفند ماه ۹۲ در دانشگاه مازندران برگزار شد. دومین دوره آن نیز اسفند ۹۴ اختتامیه باشکوهی در تهران داشت.

در مجموع دو دوره مسابقات، حدود ۲۳ کشور در قالب ۲۵۰ تیم از سراسر دنیا شرکت کردند که منجر به ساخت بیش از ۱۲۰ بازی با موضوعات اتحاد و صلح و دوستی جهانی شد.

جوایز این مسابقات دوهزار، هزار و پانصد و هزار دلار است.

مشخصات رویداد این رویداد روزانه برگزار می گردد.
مکان
ایران، تهران
آدرس
خیابان فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
پست الکترونیکی
info@igdf.ir
شماره تماس (ها)
09353653695
وب سایت
www.igdf.ir

هم اکنون به اشتراک بگذارید