کد خبر:1243170
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آغاز جنگ هوشمندانه تپ‌سی علیه اسنپ!

تپ‌سی و اسنپ

رسانه کلیک – در جدیدترین بیلبوردهای تپ‌سی پیغام نامحسوسی چشم‌نوازی می‌کند. پیغامی که بی ربط با توییت دو ماه پیش منشی‌پور نیست. شعارهای تبلیغاتی جدید در قالب: «فرمون شاید همون فرمون باشه؛ اما تپسی به فرمان شماست»

مرداد ماه بود که اسنپ با ارسال تقاضای همکاری به مدیران تپ‌سی، سوژه رسانه ها شده بود. دسته گلی که تپ‌سی برای اسنپ فرستاده بود به همراه توییت مدیر عامل این شرکت حسابی خبرساز شد (اسنپ قافیه را به تپسی باخت).

میلاد منشی‌پور در خلال یک توییت پیغامی برای اسنپ فرستاده بود؛ پیامی که رنگ و بوی خاصی داشت و نشان می‌داد تپ‌ سی شمشیرش را بر علیه اسنپ از رو بسته است.

منشی‌پور در این توییت نوشته بود: «اسنپ طی چند روز برای تمام مدیران تپ‌سی پیشنهاد همکاری فرستاده. پاسخ تیم را در زیر می‌بینید.

جدای از بی‌اثری اقدام اسنپ، به نظرم چنین کاری به قصد تخریب است و نه رقابت. اسنپ در گذشته نیز چنین اقداماتی در قبال رقبا، رانندگان و مسافرین انجام داده؛ این اقدامات از این پس بی پاسخ نمی‌ماند.»

اما ماجرایی که این روزها حسابی چشم نواز است، کمپین جدید تبلبغاتی تپ‌سی است که عملا در آن به جنگ با اسنپ رفته است.

در جدیدترین بیلبوردهای تپسی پیغام نامحسوسی چشم‌نوازی می‌کند. پیغامی که بی ربط با توییت دو ماه پیش منشی‌پور نیست. شعارهای تبلیغاتی جدید تپ‌سی در قالب: «فرمون شاید همون فرمون باشه؛ اما تپسی به فرمان شماست»، «راه شاید همون راه باشه اما تپ‌سی همراه شماست!»، « خدمت شاید همون خدمت باشه اما تپ‌سی در خدمت شماست»و ... و شعار «انتخاب با شماست» در گوشه‌ای از این بیلیوردها نشان می‌دهد این سرویس به طور کاملا محسوس به جنگ با رقیب خود رفته است و مهر تاییدی بر صحبتهای دو ماه پیش مدیر عاملش زده است. نکته قابل توجه که بسیاری از مخاطبان را به توجه وا داشته، پس زمینه سبز جمله‌های قسمت اول تمام شعارهای تبلیغاتی تپ‌سی است. بسیاری معتقدند تپ‌سی با انتخاب این رنگ عملا اسنپ را نشانه رفته است و به میدان مبارزه دعوت کرده است.

با مرور صفحات اجتماعی این نکته نمود بیشتری پیدا می‌کند. کاربری با به اشتراک گذاشتن یکی از این بیلبوردهای سطح شهر تپ‌سی نوشته: «میگمم ‎#تپسی اعلان جنگ کرده یا چی؟؟؟»

کاربر دیگری با ضمیمه کردن یکی از همان عکس‌ها نوشته: «‏واقعا هوشمندانه ست»

یک کاربر دیگر توییتی با این مضمون را به اشتراک گذاشته است: «شاید من ناتوانم از درک متن تبلیغاتی ‎#تپسی، اما در خدمت شماست یعنی چی؟ مگه ماهیت ‎#تپسی، ‎خدمت رسانی نیست! الان رنگ سبز اون پشت چی می گه؟ منظورت ‎#اسنپ هستش؟ اون خدمت نمیده! الان تو خوبی؟ اون بده؟»

مرور صفحات اجتماعی توییت‌های زیادی در این رابطه را نشان می‌دهد. نشانه‌هایی که ثابت می کند مخاطبان امروز هوشمند هستند و به راحتی می‌توانند شرایط را آنالیز کرده و انتخابی درست انجام دهند.

نظرها

33 نظر

 1. قشنگ شبیه به جنگ پپسی و کوکا کولا

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. دانیال

  باسلام
  عزیزان مسافروراننده لطفاً یکبارخودراجای طرف دیگربگذارید من هم بعنوان مسافر از این دو شرکت خدمات دریافت کرده ام و هم مدتیدر اسنپ و تپ‌سی بعنوان راننده کار که نمیشه گفت بیگاری کردم. چیزی که من شاهدش بودم نمونه بارزی از حاکمیت نظام برده داری نوین که محصول تولید و عرضه افسارگسیخته تکنولوژی‌های نوینی که در عصر ظهور اینترنت و محصولات دیجیتالی عمدتاًوارداتی وتقریبا همیشه توسط افرادبانفوذوبرخوردار ازانواع رانت باهدف کسب سودبیشترتأسیس میشوند. نکته‌ای قابل تأمل اما این است که ما شاهد این هستیم که با وجود تخلفات متعدد و مختلف این شرکت‌ها در مورد کاربران خود اعم از مسافران و رانندگان، هیچ برخوردی با آنها صورت نگرفته است و اساساً مرجع رسیدگی کننده درباره دعاوی کاربران طرف قرارداد با این شرکت‌ها وجود ندارد و این امر موجب شده تا این شرکتها بتوانند تاکنون سودهای کلانی را از این طریق به جیب بزنند. متأسفانه قرارداد این شرکت ها با کاربرانشان (مسافران وسفیران) طوری تنظیم شده که در هنگام بروز هرگونه مشکلی برای هر کدام از کاربران چه مسافران و چه رانندگان، شرکت هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در قبال این مشکلات را نپذیرفته و مسئولیت را معطوف به خود کاربران کرده است بدین ترتیب که با رو در رو قرار دادن کاربر مسافر و کاربر راننده با یکدیگر، در هنگام بروز مشکلات برای هر یک از آنها، خود از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و آن را متوجه کاربر مقابل می نماید. نکته دردناک این واقعیت مشخص نبودن مرجع قانونی برای رسیدگی به تخلفات این شرکتها است. رشد ناگهانی و به یکباره ای علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات و تولید تکنولوژی‌ و استارت آپ های مختلف با توجه به عدم آگاهی و آشنایی بخش عظیمی از مردم به این علوم بخصوص در کشورهای کمتر توسعه یافته که تاکنون متکی به درآمد حاصل از فروش یک کالا مانند نفت بوده‌اند و به همین دلیل صنایع دیگر فرصتی برای رشد پیدا نکرده اند و همچنین در جوامعی که مردم به حقوق خود آگاه نیستند، زمینه را برای رشد اینگونه شرکت‌ها بوجود آورده است و تا زمانی که دولت نگاه جدی به این موضوع نداشته باشد و مردم نیز به علوم روز دنیا و همچنین حقوق شهروندی خود آگاه نباشند این مشکل حل نخواهد شد.

  رای موافق 2
  رای مخالف 0
 3. مزخرفه تپسی تو مشهد قیمت ها رو خیلی برده بالا.
  اسنپ هم افزایش داشته ولی به به اندازه تپسی
  گاهی قیمت ها اونقدر بالاست که اگه از کنار خیابون تاکسی بگیری بهتره.
  تپسی شورشو دراورده

  رای موافق 0
  رای مخالف 1
 4. مسافرم

  من به عنوان مسافر پیام میدم و چند ساله از اسنپ استفاده میکنم اوایل که امده بود خیلی خوب بود هم از نظر کرایه هم از نظر راننده و خودرویی که اسنپ بهش اجازه داده بود باهاش کار کنه
  اما الان خیلی فرق کرده
  اکثر ماشینای اسنپ شده پراید و روا اونم همه مدل پایین و دربو داغون
  وقتی هم میخوای اسنپ بگیری باید پدرت در بیاد تا یکیشون سفرت رو قبول کنه خلاصه که اسنپ برای سود خودش هم کیفیت ماشیناشو اورده پایین هم کیفیت ظاهر راننده هاش
  البته همه ماشینا و راننده هاش اینجوری نیشتنا ولی درصدش الان ق۳۰ به ۷۰ شده و این خیلی ناامید کننده اس ‌کلا هر روز بدتر از دیروز توی این استارتاپ خیلی نمود میکنه

  رای موافق 1
  رای مخالف 2
  1. سلام دوستان.خدمت این دوستی که میگه اسنپ اول خوب بود الان پدرمون درمیاد تا سفر رو قبول کنن.نکنه انتظار داری با این کرایه های مفت وهزینه های گرون لوازم یدکی و هزینه های جاری زندگی راننده ها هم هر سفری رو قبول کنن.بله حق با تو هست هر چی هم بگذره کمتر قبول میکنن بالاخره راننده شعور داره وقرار نیست همش حمالی کنه.مسافرا هم فکر میکنن دوزار کرایه میدن راننده رو خریدن.این هم تقصیر اسنپ هست که امتیاز میخواد از مسافر ها که اکثرشون فهمیده هستند.ولی اون اقلیت واقعا بی لیاقت هستند وعقده ای.شیر مادرش حلال باشه راننده ای که هر سفر مفتی رو نمیره.

   رای موافق 2
   رای مخالف 1
 5. قبل توجه کسایی که میگن تبسی حق مونو خورده.
  طرح پاداش شما به پایان رسید
  شما برنده شدید! ۶۰ هزار تومان به اعتبار شما افزوده شد
  تیم تپسی

  رای موافق 1
  رای مخالف 1
 6. ای دوستانِ ساده لوحِ من که طرفداریِ این دوتا شرکت رو میکنید….نه تپسی نه اسنپ به فکرِ من و شمای راننده نیست….فقط و فقط به فکرِ خودشونن….به قیمتِ متلاشی شدنِ جسم و ماشینمون درآمد کسب میکنن….من هم با اسنپ و هم با تپسی رقم بالا کار کردم مثال با اسنت ۳۶۷۰۰۰ تومن با تپسی ۳۲۴۵۰۰ اما به قیمت داغون شدن و بردن انبوهی از سفرهای مفت….ای کاش مجبور نبودم…..اسنپ و تپسی منو از تهران و ترافیکش متنفرم کردن….از اتوبان امام علی ع متنفرم حالم از همت بهم میخوره اتوبان نیاش رو…. نواب توحید چمران ترافیک سنگین جردن فرشته…..غروبا ورودی مدرسِ شمال یا جنوب به صدر شرق وُع وُع وُع

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
 7. آقای فرهاد زنگنه،،،کامنتها رو بخون بعد بگو دروغ میگی
  راستی آقای زنگنه تپسی قول داده بود هر کی بیست تا سفر امروز بره بهش یه گونی برنج از اون کیلویی سی هزار تومنی ها بده خواستم بدونم چی شد امروز بیست تا سفر پر کردی
  احتمالا پر کردی ولی تپسی به یه بهانه ای بهت نداده
  زیاد ناراحت نباش تپسی کلا کارش اینه قول میده و شونه خالی میکنی
  دروغگو و شارلاتان تر از تپسی خودشه و بس
  تنها من نیستم که از تپسی رکب خوردم،،،یه سر به اینستا گرام سفیران تپسی بزن و کامنتها رو بخون اونوقت قول میدم همینجا میایی از من معذرت خواهی میکنی
  به خداوندیه خدا قسم به جان یه دونه دخترم امروز ساعت ۷ و نیم رفتم تا ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه بعد اومدم خونه ساعت ۴ بعد از ظهر رفتم تا ساعت ۱۰ شب دخل امروزم خدا رو صد هزار بار شکر شده ۱۸۷ هزار تومان
  به والله اگه تو تپسی صبح تا شب خودتو بکشی ۱۳۰ بیشتر دخل بزنی
  خدا به اسنپ برکت بده
  دوستان قبول دارم کرایه ها پایینه ولی به والله اسنپ یه دونست
  تو تپسی وقت خودتونو ماشینتونو حیف نکنید
  به ناموسم منم مثل شما راننده ام هر چند از این شغل بدم میاد و مجبور به اینکار شدم ولی صد هزار بار بهتر از تپسی
  شما یک بار به تپسی بدهکار شو فقط مبلغت پانصد تومان بیشتر از ده هزار تومن شه در جا حسابت بسته میشه تا پرداخت نکنی بهت سرویس نمیده ولی خیلی راحت پول راننده ها رو بالا میکشه آخ هم نمیگه
  انشاالله نخوری تپسی

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 8. طوری رقابت میکنن باهم انگار شرکت بنز و بی ام و هستن جمع کنین این مسخره بازیا

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 9. راننده اسنپ

  سلام،اینو واسه مدیران تپسی ((آقای میلاد منشی‌پور ، آقای حمید مهینی و آقای هومن دمیرچی))مینویسم:
  من راننده اسنپ بودم، با تبلیغات دروغین تپسی رفتم تپسی نصب کردم و سفیر تپسی شدم ،طرح گذاشته بودن که اگه تو ۶ روز اول ثبت نام ۶۰ سفر بزنی ۲۰۰ هزار تومن پاداش میگیری!!
  خداشاهده چندین بار(حدود ۵ تا ۶ بار)چون شنیده بودم تپسی یه سری تبلیغاتش دروغه از ترس اینکه واسم پاداش رو واریز نکنن بین سفرهام تماس میگرفتم پشتیبانی و میگفتم ینی من ۶۰ تا سفرم تموم شد پاداش واریز میکنین دیگه؟ میگفتن بله مشکلی نیس!!!
  منم زن و بچه هام رو تنها گذاشتم و صبح تا شب رفتم کارکردم و بعد از ۴ روز ۶۰ تا سفرم رو با بدبختی (چون تعداد کاربرهای راننده نسبت به مسافرهای تپسی خیلی بیشتربود و مجبور بودی گوشی رو تو دستت بگیری و سفر رو تو ۲ ثانیه بگیری وگرنه یکی دیگه میگرفتش!!)به اتمام رسوندم اما هیچ خبری نشد!!!!!
  تماس گرفتم پشتیبانی تپسی میدونید چی بهم گفتن!!؟ بهم گفتن شما معرف نداشتید!! چرا همون اول بهم نگفتن؟!!
  چرا گذاشتن سفرام تمام بشه بعد به گفتن؟!!!
  این حق من نبود و تا قیام قیامت این دزدی تپسی رو فراموش نمیکنم…
  آقای میلاد منشی‌پور ، آقای حمید مهینی و آقای هومن دمیرچی…
  من نمیبخشمتون و این پول که از دهن من و زن و بچه من درآوردید از خون سگ حروم تره و فردای قیامت باید جوابگو باشید….

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 10. این پیام ها نشانه ضعف است من راننده جفتشون هستم تبسی امتیاز کامل دارم مسافر نمیخوره ولی ماشالا اسنپ با امتیاز پایین همش درخواست میاد

  رای موافق 1
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
دیسکورد و بازی آنلاین فیفا 23 هم در ایران فیلتر شدند

این روزها دولت دست به فیلترینگ گسترده بازی و نرم افزارهای پر کاربرد کاربران...

بررسی سابقه فیلترینگ در دولت های مختلف ایران

فیلترینگ در ایران تقریبا تاریخچه ای به بزرگی گسترش اینترنت در کشور دارد. در...

بهترین نرم‌افزار خدمات پس از فروش که شاید نیاز مجموعه شما هم باشد

خدمات پس از فروش شامل هرگونه پشتیبانی و خدماتی می‌شود که کسب‌وکار بعد از...

رفع فیلتر واتساپ در ایران تکذیب شد

در ساعات گذشته خبری مبنی بر رفع فیلتر پیام رسان واتساپ در فضای مجازی منتشر...

ضرر 11 روز قطعی اینترنت معادل یک سال درآمد نفت ایران
ضرر 11 روز قطعی اینترنت معادل یک سال درآمد نفت ایران

با برآوردهای صورت گفته به واسطه ضرری که قطعی اینترنت به کسب و کارهای آنلاین و...

مشخصات و قیمت گوشی ردمی نوت 11R شیائومی

شرکت شیائومی طبق وعده قبلی خود سرانجام روز جمعه از گوشی Redmi Note 11R با نمایشگر...

خطرات نصب فیلترشکن ملی برای کاربران ایرانی

در حالی دستور فیلتر شدن بسیاری از سایتها و پلتفرم های خارجی به وزارت ارتباطات...

همکاری دیجی‌پی و بانک ملت وارد فاز عملیاتی شد

ثبت بیش از ۳هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی

پیشنهاد مرکز نمایندگی Ott درباره خرید بیسیم واکی تاکی

Ott ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه خرید و فروش بهترین و ارزان...

توقف همیشگی سرویس گوگل استادیا در تاریخ 28 دی 1401

گوگل اعلام کرده است که سرویس استریم بازی خود استادیا را متوقف می کند. این...