کد خبر:1304021
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور:

برای توسعه به زیرساخت‌های انرژی و ارتباطی نیازمندیم

رسانه کلیک- دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: برای توسعه به زیرساخت های انرژی و نظام های ارتباطی و اطلاعاتی نیازمندیم که این زیرساخت ها باید تامین شود و به نوعی توسعه باید مبتنی بر فضای مجازی باشد.

سید ابوالحسن فیروزآبادی، در نشست مانور ارزیابی مدیریت پایداری جریان گاز در منطقه دو عملیات انتقال گاز اصفهان، اظهار کرد: امروز طی بازدیدی که از منطقه دو عملیات انتقال گاز اصفهان انجام دادیم مشاهده کردیم تمام اصول اولیه ایمنی رعایت شده و اثری از تحریم در این مرکز ندیدیم و امروز توانمندی قابل توجهی در کشور برای مقابله با تحریم ایجاد شده است.

وی افزود: در مرکز ملی فضای مجازی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی که ۹ سال پیش تشکیل شد لازم است در زمینه تهدیدهایی که در این فضا وجود دارد صحبت کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه توسعه باید مبتنی بر فضای مجازی باشد، ادامه داد: فناوری ها در حال تغییر عصر و دوران و تغییر زیست بوم بشریت هستند و تمدن جدید را تمدن انرژی پایه می دانند.

صنعت متکی به فناوری

فیروز آبادی گفت: فناوری اطلاعات در فضای مجازی کار می کند و شاهد هستیم همه حوزه های فیزیکی و زیست بشر توسعه یافته است و در حوزه های صنعتی هم شاهد توسعه هستیم که ناشی از فناوری اطلاعات است که تعبیر به صنعت ۴ می شود.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور تصریح کرد: شبکه ای شدن، جهانی شدن و رباتیک شدن از خصوصیات صنعتی شدن است. ما وارد عصری شده ایم که عصر انرژی پایه و فناوری پایه است.

فیروزآبادی ادامه داد: روابط صنعت و تولید انرژی امروز بسیار پیچیده است و به تدریج در حال تحمیل به بازار است. همراه پیچیدگی خطراتی هم وجود دارد. خطراتی که برای سیستم های سایبر فیزیکی وجود دارد بسیار پیچیده است.

وی گفت: در گذشته امنیت حاکمان باید تامین می شد و امروز باید امنیت مردم در فضای مجازی تامین شود. خدمات آموزشی امروز اکثرا مجازی هستند که به دلیل همین توسعه سایبر فیزیک آسیب پذیری هم بالا رفته است.

تامین زیرساخت‌ها

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در مهندسی کردن ها باید بین سایز و آسیب پذیری تفاوت قائل شویم. سیستم های ما یکپارچه شده و همه شهروندان امروز تامین گاز می شوند و مسائل پدافند غیر عامل باید جدی گرفته شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه ما می خواهیم از تمام دستاوردها استفاده کنیم، افزود:  تکنولوژی از تجربه چند هزارساله بشر به وجود آمده است.

تکنولوژی باید در جهت منافع مشروع انسان ها استفاده شود و نگاه ما تامین امنیت به دلیل توسعه است. برای توسعه به زیرساخت های  انرژی و نظامهای ارتباطی و اطلاعاتی نیازمندیم و این زیرساخت ها باید تامین شود. 

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور ادامه داد: در حوزه سایبری دشمن به دنبال ضربه زدن به حوزه های زیرساختی کشور است اما تا کنون چنین اجازه ای به آنان نداده ایم.

یک سیستم فناوری اطلاعات پایدار داریم و سازمان پدافند غیر عامل و پلیس فتا و... در تلاش هستند که به زیرساخت های کشور کمک کنند تا در فرایند تولید انرژی خللی وارد نشود.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
کشف یک لایه جدید زیر پوسته زمین

دانشمندان می‌گویند لایه جدیدی را که «گداز» نام گذاشته‌اند، در زیر پوسته...

خطر کاهش باروری مردان با یک داروی ضد افسردگی

 افسردگی، یک درد روانی رو به رشد در جهان است که تلاش‌های زیادی را در بین...

مقصر طاسی فرزندان پدر است یا مادر؟

در سال‌های گذشته محققان اظهار کرده بودند که ژن‌های به دست آمده از مادران...

معرفی ChatGPT برای موتور جستجوی بینگ در برنامه امشب مایکروسافت

 در اطلاعیه‌ای مایکروسافت اعلام کرد که سه‌شنبه شب مراسمی برگزار می‌کند....

رمزگشایی یک لوح باستانی 2 هزار ساله با کمک هوش مصنوعی

هوش مصنوعی جدیدی که دانشمندان ساخته‌اند، قادر است تکه متن‌های خط میخی چند...

عوامل ۶ گانه آمادگی الکترونیکی برای استفاده از فناوری اطلاعات

 یکی از حلقه های لازم برای افزایش کارایی تجاری در اقتصاد ملی بهره گیری از...

بازی فیفا ۲۳ در مسیر تبدیل شدن به پرفروش ترین بازی تاریخ مجموعه قرار دارد

با توجه به جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که آخرین نسخه از سری ورزشی...

پلتفرم IOT اسنوا قرار است چگونه رفتار کاربران را تشخیص دهد؟

اسنوا قبلا اعلام کرده بود که در برخی از محصولاتش از پلتفرم IoT اختصاصی این شرکت...

عوارض طرح ترافیک در سال آینده 20درصد افزایش می یابد

نرخ فعلی عوارض تقریباً ۴۴ هزار تومان است که با توجه به افزایش ۲۰ درصدی، در...

لیست پرفروش‌ترین بازی‌های کپکام منتشر شد

کمپانی کپ‌کام (Capcom) به تازگی لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های خود را منتشر...