کد خبر:1328963
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

کدام بازنشستگان ۵ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند؟

حقوق بازنشستگان ۵ تا ۱۰ میلیون تومان

امسال حقوق بازنشستگی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان، به ترتیب مربوط به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری (حدود ۸۹ درصد) ، بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد (۷۵ درصد) و مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی (۴۰.۴ درصد) بوده است.

بخشی از گزارش دیوان محاسبات کشور درباره نظارت بر اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ در چهار ماهه اول، به موضوع گزارش عملکرد همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص دارد.

در این گزارش آمده است:

«به دلیل عدم تحقق منابع موضوع بند (و) تبصره (۲)‌ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری، به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین، مبلغ ۵۶.۹۸۹.۰۰۰ میلیون ریال تنخواه‌گردان توسط خزانه‌داری کل کشور به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت گردیده است.

شایان ذکر است در دوماهه ابتدای سال برای پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران به دلیل کمبود منابع در ماه‌های مورد نظر از مبلغ ۴۸.۴۲۷.۵۲۷ میلیون ریال تسهیلات بانکی استفاده گردیده که با روند افزایش وصول درآمدهای حق بیمه در ماه‌های بعد، برای پرداخت حقوق مشمولین در دو ماهه دوم سال ۱۴۰۰، از دریافتی‌های حق بیمه استفاده شده است.

در خصوص منابع بودجه‌ای صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، در سال ۱۴۰۰ ، مبلغ ۵۵.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال جهت پرداخت مستمری ذیل جدول شماره (۹) بودجه کل کشور و مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال جهت همسان‌سازی و متناسب‌سازی بازنشستگان از محل بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

بیشتر بدانید: همسان سازی حقوق بازنشستگان بدون ایجاد تورم

* صندوق بازنشستگی کشوری:

در سال ۱۳۹۸ حدود ۷۰ درصد بازنشستگان و موظفین حقوق‌بگیر مشترک صندوق بازنشستگی کشوری، حقوقی پایین‌تر از ۳۰ میلیون ریال دریافت نموده‌اند که این رقم در سال ۱۴۰۰ تقریبا نزدیک به صفر گردیده است، در سال ۱۴۰۰ حدود ۸۹ درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری حقوقی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال دریافت نموده‌اند.

* صندوق بازنشستگی و حمایت کارکنان فولاد:

در سال ۱۳۹۸ حدود ۶۰ درصد بازنشستگان و موظفین حقوق‌بگیر مشترک صندوق بازنشستگی فولاد، حقوقی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال دریافت نموده‌اند که این رقم در سال ۱۴۰۰ تقریبا ۱۲ درصد گردیده است، همچنین در سال ۱۴۰۰ حدود  ۷۵ درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد حقوقی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال دریافت نموده‌اند.

نتیجتاً پس از همسان‌سازی‌های صورت‌گرفته حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

* تأمین اجتماعی:

در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ و قبل از اجرای متناسب‌سازی؛ ۸۴.۹۴ درصد از جامعه تحت پوشش و پس از اجرای فاز اول متناسب سازی در اسفند ماه ۱۳۹۹ حدود ۷۶.۶۱ درصد و در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با اجرای فاز دوم متناسب‌سازی حدود ۴۴.۶۶ درصد از مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در طبقه کمتر از ۳۰ میلیون ریال و در حدود ۴۰.۳۸ درصد از مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان در طبقه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال قرار گرفته‌اند

دریافت وام ۷ میلیونی بازنشستگان چه شرطی دارد؟

منبع: فارس

نظرها

6 نظر

  1. آخه آدم های ساده اون امام علی ع بود که از صندوق بیت المال یک سکه به کارگر خارکن داد و یکی یک سکه به تلحه و زبیر که دانشمندان آن زمان بودندحالا.شما این حرف هارو به چه کسی میگید.تا روز جزا عدالتی وجود ندارد.من حق خودمو به خدا واگزار میکنم پیش نهاد میکنم شماهم همین کارو بکنید خدا خودش میدونه چکار میکنه پستشونو به موقعش میکنه.

  2. در هم سانسازی خیلی بی عدالتی شد.که باید در محضر خداوند قهار پاسخگو باشند.دوم این که.میانگین گرفتن دوسال آخربرای بازنشستگی کار همه ی گارگران را خراب کرده است چرا چون قبلا حقوقش کم بوده وبعد در یک شرکت حقوقش زیاد شده واین میانگین باعث شده حقوق پائین بیاد چرا؟؟؟؟چرا حقوق یک سرپرست ویا یک لیسانس که مثلا مهندسه.بابد 15 تا 18 میلیون باشه آخه یک بازنشته باید 15 تا 18 میلیون بگیره این عدالته؟؟؟ تازه متناسب سازی هم گرفتن این یعنی چی؟؟؟ خب همین حقوقهارو میدن که تامین اجتماعی به گدائی افتاده.دیگه این کارها همش حق الناسه باید در محضر خداوند جواب بدن.چرا این همه اختلاف حقوق وطبقاطی هست.یک لیسانس با یک کارگرنباید هیچ فرقی باهم داشته باشن.لیسانس درس خونده درست بجای بیل و کلنگ خودکار دستش میگیره.پشت میز جلوی کولر میشنه..خب درس خونده.کارش راحته دلیل نمیشه حقوق 18 میلیونی بگیره.کارگرهم داره کار میکنه پشت دستگاه شب کاری سرو صدا سختی با حقوق 4 تا 5/5 میلیون تومان این عدالته؟؟؟امام علی ع از بیت المال یک سکه به خارکن داد و یکی یک سکه به تلحه و زبیر که دانشمندان آن زمان بودن که به امام علی اعتراض کردن.امام فرمود کارشما راحته و کار کارگر سخته.عدالت یعنی این.که میتونه خاک پای امام باشه هیچ کس….

  3. سلام والاااا ما که بیشتر از 1280 با 11 سال سابقه نمی گیریم خوش بحال اونایی که میگیرن

  4. من مستمری بگیر کشوری هستم حقوقم کلا 2 میلیون تومان هست که از این مبلغ اقساطی بابت خرید از فروشگاه زنجیره ای کم میشه خواهشا میشه بفرمائید منی که مستاجر هم هستم چه باید بکنم با مبلغ 1100 هزار تومن . متشکرم

  5. قابل توجه وزیر محترم کار که به گفته رییس جمهورمحترم دولت رفع تبعیض و….میباشند پس استین را بالا بزنید بین رفع تبعیض حقوقهای صندوقهای دیگر با حداقل بگیران تامین اجتماعی نمایید که درحال حاضربنا به گزارشات ۲ملیون تفاوت است سال دیگر تفاوت بیش ازاین میشود اقای وزیرلطفا اقدام فرمایید بسیار درتنگنا هستیم واین تبعیض اشکار مخالف نظررییس جمهوری است

  6. سلام انها که منابع ندارند بیشتر می گیرند همیشه ا ز قشر ضعیف می گیرند وبه …….می دهند لعنت به بی عدالتی وکسانی که باعث بی عدالتی می شوند بابا تامین اجتماعی خودش یک کشور است

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
مجازات نشر اکاذیب در فضای مجازی
مجازات نشر اکاذیب در فضای مجازی چیست؟

نشر اکاذیب در فضای مجازی و تهمت زدن و دروغ بستن به افراد، از جمله اقداماتی است که...

آموزش فارسی کردن اعداد در Word

اعداد لاتین در نرم‌افزار مایکروسافت ورد در بسیاری از مواقع به کار کاربران ایرانی...

لیست پمپ بنزین های فعال کشور
لیست پمپ بنزین های فعال کشور + آدرس

لیست جایگاه‌های سوخت فعال در کشور در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۰ توسط شرکت ملی پخش...

مشخصات فنی و قیمت آریسان 2
بررسی مشخصات فنی و قیمت آریسان 2

شرکت ایران‌خودرو به تازگی از مدل جدید وانت آریسان رونمایی کرده و عرضه آن را در...

کارت اعتباری یارانه
چه کسانی کارت اعتباری یارانه می‌گیرند؟

اختصاص کارت اعتباری یارانه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یکی از گزینه های در حال بررسی...

سریال های شبیه به اسکویید گیم
معرفی بهترین سریال های شبیه به اسکویید گیم

سریال های شبیه به اسکویید گیم شما را به همان حال و هوای دلهره‌آور و عجیبی می‌برد...

کشف مفید با خطا در تزریق واکسن آسترازنکا
یک کشف مفید با خطا در تزریق واکسن آسترازنکا

اشتباهی که در میزان دوز تزریقی واکسن آسترازنکا ایجاد شده بود به کشف غیر منتظره و...

بازدید سرزده رئیسی از وزارت نفت
بازدید سرزده رئیسی از وزارت نفت برای بررسی اختلال پمپ بنزین‌ها

امروز چهارشنبه سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور دولت سیزدهم پس از پایان جلسه هئیت...

دانلود قسمت سوم سریال حرفه ای
دانلود قسمت سوم سریال حرفه ای

بازیگری سیروان و زانیار خسروی طرفداران این دو خواننده را مجاب به دانلود قسمت سوم...

مقاله علمی واکسن برکت در نشریه معتبر جهانی
مقاله علمی واکسن برکت در نشریه معتبر جهانی منتشر شد

انتشار مقاله پیش‌بالینی و دانش فنی واکسن کووایران برکت در در مجله مدیکال...