کد خبر:1300400
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

خداحافظی جف بزوس از مدیرعاملی آمازون

رسانه کلیک - جف بزوس، مدیرعامل آمازون در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ از سمت خود کنار می رود و اندی جیسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون جایگزین وی خواهد شد.

جیسی ۵۳ ساله سالهاست به عنوان جانشین احتمالی بزوس دیده می شود که بیش از ۲۵ سال پیش آمازون را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین در گاراژش در سیاتل تاسیس کرد و به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد.

پس از این که جف ویلک، مدیر کسب و کار مصرف کننده آمازون که یکی از نامزدهای سمت مدیرعاملی بود سال گذشته اعلام کرد امسال این شرکت را ترک می کند، احتمال جانشینی جیسی غیرقابل اجتناب به نظر می رسید.

شرکت آمازون در بیانیه ای اعلام کرد بزوس ۵۷ ساله که از زمان تاسیس این شرکت هدایت آن را برعهده داشته است، رییس هیات مدیره خواهد شد.

این تغییر مدیریتی در شرایطی روی می دهد که آمازون غیرقابل توقف به نظر می رسد و در بحبوحه همه گیری کووید ۱۹ فروش کم سابقه ای پیدا کرده و درآمد و سود عظیمی را برای خدمات وب آمازون که جیسی به ایجاد و مدیریت آن کمک کرد، به همراه آورده است. مدیرعامل آینده آمازون که از سال ۱۹۹۷ در این شرکت بوده است، احتمالا آمازون را در مسیر فعلی نگه می دارد. بزوس هم راه دوری نمی رود و مانند بیل گیتس که پس از واگذاری سمت مدیرعاملی، رییس هیات مدیره مایکروسافت ماند، رییس هیات مدیره آمازون می شود.

بزوس در بیانیه ای اعلام کرد وقتی به نتایج مالی آمازون نگاه می کنید می بینید که آنچه که در واقع مشاهده می کنید نتیجه تجمیع بلندمدت ابداع است. در حال حاضر آمازون را در مبدعانه ترین وضعیتش می بینم که زمان را برای این تغییر مناسب می کند.

نقش جدید بزوس به وی اجازه می دهد روی نوآوری متمرکز شود که به شدت به آن علاقمند است و دیگر درگیر وظایف روزانه اداره امپراطوری جهانی که در قاره های متعدد هدف تفحص رگولاتوری و انتقاد درباره رفتارش با کارگران کم مزد قرار گرفته است، نباشد. بزوس می تواند توجه خود را به ایده هایی متمرکز کند که ارزش سرمایه گذاری دارند و همچنین به دیگر علاقمندیهایش نظیر مالکیت شرکت اکتشاف فضای بلو اوریجین و واشنگتن پست و آرمانهایی مانند تغییرات اقلیمی بپردازد. بزوس حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت خالص دارد که وی را دومین مرد ثروتمند جهان پس از الون ماسک قرار می دهد که ماه گذشته بزوس را از جایگاه برتر به زیر کشاند.

واکنش وال استریت با وجود عملکرد سه ماهه قوی آمازون، عمدتا مثبت بود. درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس ۱۰۰ تا ۱۰۶ میلیارد دلار پیش بینی شده است. آمازون درآمد عملیاتی سه تا ۶.۵ میلیارد دلار را پیش بینی کرده است. تحلیلگران به طور میانگین سود آمازون را ۶.۰۷ میلیارد دلار از فروش ۹۵.۷۲ میلیارد دلار پیش بینی کرده اند.

این فروشگاه آنلاین اعلام کرد فروش سه ماهه چهارم ۴۴ درصد رشد کرده و به ۱۲۵.۶ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بالاتر از میانگین ۱۱۹.۷ میلیارد دلار پیش بینی شده از سوی تحلیلگران بود. درآمد این شرکت ۱۴ دلار و ۹ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از پیش بینی هفت دلار و ۳۴ سنت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال سرمایه گذاران همچنان نسبت به هزینه های رو به رشد آمازون دغدغه دارند. هزینه های مربوط به کووید ۱۹ که شامل کاهش بهره وری به دلیل فاصله گذاری اجتماعی و همچنین افزایش نظافت انبارها و مراکز ارسال محموله هاست، دو میلیارد دلار به هزینه های سه ماهه جاری اضافه می کند.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
مجسمه هایپررئال
مجسمه هایپررئال چیست؟ | وقتی هنر با حقیقت مو نمی‌زند

واقع‌گرایی افراطی یا هایپررئالیسم یکی از سبک‌های هنر نقاشی و مجسمه‌سازی است....

بازی Pet Rescue Saga
معرفی و آموزش بازی Pet Rescue Saga + لینک دانلود

بازی Pet Rescue Saga یک سرگرمی جذاب برای تمام سنین است که در عین سادگی، فکر و ذهن شما را...

پولکادات چیست
پولکادات چیست؟ | آشنایی با Polkadot و معرفی توکن دات (DOT)

ارز دیجیتال پولکادات یکی از مبتکرانه‌ترین پلتفرم‌های موجود در بازار رمزارزهاست؛...

مقایسه امکانات شاهین با دنا پلاس | کدام خودرو آپشن های بیشتری دارد؟

با بررسی و مقایسه امکانات شاهین با دنا پلاس می‌توان عملکرد و پیشرفت دو کمپانی بزرگ...

عجیب‌ترین و خنده‌دارترین سوالات مصاحبه کاری
سوالات استخدامی مایکروسافت | عجیب‌ ترین سوالات مصاحبه شغلی

از یک جوینده کار بپرسید نقاط ضعف و قوتش در چیست، احتمالش زیاد است که بگوید آدم...

حمله سایبری به سایت دانشگاه تهران؛ از تأیید تا رد مسئولان

در ادامه حملات سایبری اخیر کشور، امروز موضوع حمله سایبری به سایت دانشگاه تهران...

عمل جراحی لیزیک چشم
همه چیز درباره عمل جراحی لیزیک چشم

عمل جراحی لیزیک چشم، یکی از جراحی هایی است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در...

رسوایی در جلسه کمیسیون طرح صیانت
رسوایی در جلسه کمیسیون طرح صیانت در مجلس | میکروفون باز حامیان طرح را نشان داد!

ضبط شدن صحبت درگوشی یکی دوعضو کمیسیون صیانت، نشان می‌دهد این حامیان طرح صیانت...

بهروز فردوس
بهروز فردوس چرا پدر خودروسازی تجاری ایران بود؟ | نگاهی به دستاوردها و تأثیرات

مرحوم بهروز فردوس که هفته پیش درگذشت، به عنوان پدر خودروسازی تجاری ایران شناخته...

استیضاح خاندوزی
استیضاح خاندوزی حقیقت دارد؟

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خبر استیضاح خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در مجلس...