کد خبر:1300400
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

خداحافظی جف بزوس از مدیرعاملی آمازون

رسانه کلیک - جف بزوس، مدیرعامل آمازون در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ از سمت خود کنار می رود و اندی جیسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون جایگزین وی خواهد شد.

جیسی ۵۳ ساله سالهاست به عنوان جانشین احتمالی بزوس دیده می شود که بیش از ۲۵ سال پیش آمازون را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین در گاراژش در سیاتل تاسیس کرد و به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد.

پس از این که جف ویلک، مدیر کسب و کار مصرف کننده آمازون که یکی از نامزدهای سمت مدیرعاملی بود سال گذشته اعلام کرد امسال این شرکت را ترک می کند، احتمال جانشینی جیسی غیرقابل اجتناب به نظر می رسید.

شرکت آمازون در بیانیه ای اعلام کرد بزوس ۵۷ ساله که از زمان تاسیس این شرکت هدایت آن را برعهده داشته است، رییس هیات مدیره خواهد شد.

این تغییر مدیریتی در شرایطی روی می دهد که آمازون غیرقابل توقف به نظر می رسد و در بحبوحه همه گیری کووید ۱۹ فروش کم سابقه ای پیدا کرده و درآمد و سود عظیمی را برای خدمات وب آمازون که جیسی به ایجاد و مدیریت آن کمک کرد، به همراه آورده است. مدیرعامل آینده آمازون که از سال ۱۹۹۷ در این شرکت بوده است، احتمالا آمازون را در مسیر فعلی نگه می دارد. بزوس هم راه دوری نمی رود و مانند بیل گیتس که پس از واگذاری سمت مدیرعاملی، رییس هیات مدیره مایکروسافت ماند، رییس هیات مدیره آمازون می شود.

بزوس در بیانیه ای اعلام کرد وقتی به نتایج مالی آمازون نگاه می کنید می بینید که آنچه که در واقع مشاهده می کنید نتیجه تجمیع بلندمدت ابداع است. در حال حاضر آمازون را در مبدعانه ترین وضعیتش می بینم که زمان را برای این تغییر مناسب می کند.

نقش جدید بزوس به وی اجازه می دهد روی نوآوری متمرکز شود که به شدت به آن علاقمند است و دیگر درگیر وظایف روزانه اداره امپراطوری جهانی که در قاره های متعدد هدف تفحص رگولاتوری و انتقاد درباره رفتارش با کارگران کم مزد قرار گرفته است، نباشد. بزوس می تواند توجه خود را به ایده هایی متمرکز کند که ارزش سرمایه گذاری دارند و همچنین به دیگر علاقمندیهایش نظیر مالکیت شرکت اکتشاف فضای بلو اوریجین و واشنگتن پست و آرمانهایی مانند تغییرات اقلیمی بپردازد. بزوس حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت خالص دارد که وی را دومین مرد ثروتمند جهان پس از الون ماسک قرار می دهد که ماه گذشته بزوس را از جایگاه برتر به زیر کشاند.

واکنش وال استریت با وجود عملکرد سه ماهه قوی آمازون، عمدتا مثبت بود. درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس ۱۰۰ تا ۱۰۶ میلیارد دلار پیش بینی شده است. آمازون درآمد عملیاتی سه تا ۶.۵ میلیارد دلار را پیش بینی کرده است. تحلیلگران به طور میانگین سود آمازون را ۶.۰۷ میلیارد دلار از فروش ۹۵.۷۲ میلیارد دلار پیش بینی کرده اند.

این فروشگاه آنلاین اعلام کرد فروش سه ماهه چهارم ۴۴ درصد رشد کرده و به ۱۲۵.۶ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بالاتر از میانگین ۱۱۹.۷ میلیارد دلار پیش بینی شده از سوی تحلیلگران بود. درآمد این شرکت ۱۴ دلار و ۹ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از پیش بینی هفت دلار و ۳۴ سنت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال سرمایه گذاران همچنان نسبت به هزینه های رو به رشد آمازون دغدغه دارند. هزینه های مربوط به کووید ۱۹ که شامل کاهش بهره وری به دلیل فاصله گذاری اجتماعی و همچنین افزایش نظافت انبارها و مراکز ارسال محموله هاست، دو میلیارد دلار به هزینه های سه ماهه جاری اضافه می کند.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
ذخایر آب جدید در ماه کشف شد

دانشمندان با کشف منابع جدید آب در کره ماه می‌گویند این آب‌های حبس شده در...

ایلان ماسک: به‌زودی فقط توییت کاربران تأییدشده در زبانه For You توییتر پیشنهاد داده می‌شود

ایلان ماسک ادعا می‌کند که این کار تنها راه مقابله با بات‌ها است.

مایکروسافت تیمز جدید معرفی شد

مایکروسافت تیمز جدید از نظر عملکرد بسیار سریع‌تر و سبک‌تر شده است و حالا...

شهر استثنایی گمشده در اعماق اقیانوس

 دانشمندان موفق به کشف شهری گمشده در اعماق دریا شده اند که چیزی شبیه به آن...

نوکیا، اوپو را از بازارهای اروپا بیرون می‌کند

آن‌طور که به‌ نظر می‌رسد اوپو به‌ دلیل نقض پتنت‌های نوکیا مجبور شده است با...

چگونه خلافی عدم تمدید بیمه شخص ثالث را از اینترنت بگیریم؟

پلیس راهنمایی و رانندگی برای اینکه بتواند نظم بیشتری در جامعه برقرار کند و...

خروج کامل اینتل از بازار 5G؛ کسب‌وکار مودم‌های نسل پنجم به مدیاتک واگذار می‌شود

اینتل می‌گوید کار توسعه مودم‌های 5G را متوقف خواهد کرد تا تمرکز خود را روی...

پایان اشتراک ارزان گیم‌پس

مایکروسافت دیگر اشتراک ۱ دلاری گیم پس را ارائه نمی‌دهد و مشترکان جدید...

ایلان ماسک به دنبال مقصر افشای کد منبع توییتر در اینترنت

مطابق درخواستی که توییتر برای دادگاه فرستاده است، ظاهراً بخش‌هایی از کد...

رونمایی از مودم 5G اگزینوس مودم 5300 سامسونگ

مودم جدید سامسونگ با لیتوگرافی 4 نانومتری تولید شده و احتمالاً در تراشه پیکسل...