کد خبر:1300400
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

خداحافظی جف بزوس از مدیرعاملی آمازون

رسانه کلیک - جف بزوس، مدیرعامل آمازون در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ از سمت خود کنار می رود و اندی جیسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون جایگزین وی خواهد شد.

جیسی ۵۳ ساله سالهاست به عنوان جانشین احتمالی بزوس دیده می شود که بیش از ۲۵ سال پیش آمازون را به عنوان یک کتابفروشی آنلاین در گاراژش در سیاتل تاسیس کرد و به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد.

پس از این که جف ویلک، مدیر کسب و کار مصرف کننده آمازون که یکی از نامزدهای سمت مدیرعاملی بود سال گذشته اعلام کرد امسال این شرکت را ترک می کند، احتمال جانشینی جیسی غیرقابل اجتناب به نظر می رسید.

شرکت آمازون در بیانیه ای اعلام کرد بزوس ۵۷ ساله که از زمان تاسیس این شرکت هدایت آن را برعهده داشته است، رییس هیات مدیره خواهد شد.

این تغییر مدیریتی در شرایطی روی می دهد که آمازون غیرقابل توقف به نظر می رسد و در بحبوحه همه گیری کووید ۱۹ فروش کم سابقه ای پیدا کرده و درآمد و سود عظیمی را برای خدمات وب آمازون که جیسی به ایجاد و مدیریت آن کمک کرد، به همراه آورده است. مدیرعامل آینده آمازون که از سال ۱۹۹۷ در این شرکت بوده است، احتمالا آمازون را در مسیر فعلی نگه می دارد. بزوس هم راه دوری نمی رود و مانند بیل گیتس که پس از واگذاری سمت مدیرعاملی، رییس هیات مدیره مایکروسافت ماند، رییس هیات مدیره آمازون می شود.

بزوس در بیانیه ای اعلام کرد وقتی به نتایج مالی آمازون نگاه می کنید می بینید که آنچه که در واقع مشاهده می کنید نتیجه تجمیع بلندمدت ابداع است. در حال حاضر آمازون را در مبدعانه ترین وضعیتش می بینم که زمان را برای این تغییر مناسب می کند.

نقش جدید بزوس به وی اجازه می دهد روی نوآوری متمرکز شود که به شدت به آن علاقمند است و دیگر درگیر وظایف روزانه اداره امپراطوری جهانی که در قاره های متعدد هدف تفحص رگولاتوری و انتقاد درباره رفتارش با کارگران کم مزد قرار گرفته است، نباشد. بزوس می تواند توجه خود را به ایده هایی متمرکز کند که ارزش سرمایه گذاری دارند و همچنین به دیگر علاقمندیهایش نظیر مالکیت شرکت اکتشاف فضای بلو اوریجین و واشنگتن پست و آرمانهایی مانند تغییرات اقلیمی بپردازد. بزوس حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت خالص دارد که وی را دومین مرد ثروتمند جهان پس از الون ماسک قرار می دهد که ماه گذشته بزوس را از جایگاه برتر به زیر کشاند.

واکنش وال استریت با وجود عملکرد سه ماهه قوی آمازون، عمدتا مثبت بود. درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس ۱۰۰ تا ۱۰۶ میلیارد دلار پیش بینی شده است. آمازون درآمد عملیاتی سه تا ۶.۵ میلیارد دلار را پیش بینی کرده است. تحلیلگران به طور میانگین سود آمازون را ۶.۰۷ میلیارد دلار از فروش ۹۵.۷۲ میلیارد دلار پیش بینی کرده اند.

این فروشگاه آنلاین اعلام کرد فروش سه ماهه چهارم ۴۴ درصد رشد کرده و به ۱۲۵.۶ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بالاتر از میانگین ۱۱۹.۷ میلیارد دلار پیش بینی شده از سوی تحلیلگران بود. درآمد این شرکت ۱۴ دلار و ۹ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از پیش بینی هفت دلار و ۳۴ سنت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال سرمایه گذاران همچنان نسبت به هزینه های رو به رشد آمازون دغدغه دارند. هزینه های مربوط به کووید ۱۹ که شامل کاهش بهره وری به دلیل فاصله گذاری اجتماعی و همچنین افزایش نظافت انبارها و مراکز ارسال محموله هاست، دو میلیارد دلار به هزینه های سه ماهه جاری اضافه می کند.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
اینتل وارد بازار ماینرهای بیت کوین می شود
اینتل وارد بازار ماینرهای بیت کوین می شود

بر اساس اعلام شرکت GRIID، اینتل در حال کار روی یک تراشه مخصوص ماینینگ بیت کوین...

به‌روزرسانی اجباری اپل
به‌روزرسانی اجباری؛ اپل دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای کاربران iOS 14 ارائه نمی‌کند

غول فناوری کالیفرنیایی، اپل اخیرا اعلام کرد تلفن‌های آیفون و تبلت‌های آیپد...

حل مشکل لود نشدن تصاویر در اینستاگرام
حل مشکل لود نشدن تصاویر در اینستاگرام

دلایل متعددی برای لود نشدن تصاویر در اینستاگرام وجود دارد. اما خوشبختانه به...

با خرید سربازی مشمولین داخل کشور مخالفت شد
با خرید سربازی مشمولین داخل کشور مخالفت شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ ضمن تشریح مذاکرات کمیسیون متبوع خود...

بحران افزایش قیمت مواد غذایی
بحران افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهان ادامه دارد

بحران افزایش قیمت مواد غذایی یک معضل جهانی است که عوامل متعددی از جمله پاندمی...

عرضه رایگان چهارصد میلیون ماسک N95
عرضه رایگان چهارصد میلیون ماسک N95 در داروخانه‌های آمریکا

در پی اعلامیه جدید سازمان CDC مبنی بر عدم اثربخشی کافی ماسک‌های پارچه‌ای،...

اضافه کردن فونت بولد و ایتالیک به بیو پروفایل و پست های اینستاگرام
اضافه کردن فونت بولد و ایتالیک به بیو پروفایل و پست های اینستاگرام

با اضافه کردن فونت بولد و ایتالیک به بیو و پست های اینستاگرام می‌توانید...

جمعه خونین ارزهای دیجیتال
جمعه خونین ارزهای دیجیتال | ریزش شدید بیت کوین به زیر 36 هزار دلار

بیت کوین در روز جمعه (1 بهمن 1400) چندین سطح حمایت اصلی را از دست داد و شاهد...

سینما برای بانوان رایگان
لغو رایگان بودن سینما برای بانوان به مناسبت روز زن

طرح بلیت رایگان سینماهای کشور برای بانوان به مناسبت روز زن در سوم بهمن ماه ،...

مخالفت با افزایش سن بازنشستگی
مخالفت کمیسیون تلفیق با افزایش سن بازنشستگی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، از اصلاح لایحه دولت درباره سن بازنشستگی...