کد خبر:1307629
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

قوانین ارزهای دیجیتال برای اولین بار در پارلمان کره جنوبی بررسی شد

قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

رسانه کلیک - قانون‌گذاران کره جنوبی پیش‌نویس قوانین ارزهای دیجیتال را برای مجلس ملی ارسال کرده‌اند تا به‌عنوان بخشی از واکنش دیرهنگام دولت به درخواست این صنعت برای شفافیت قانونی در نظر گرفته شود. این اولین‌باری است که قوانین ارزهای دیجیتال در پارلمان این کشور مورد بحث‌وبررسی قرار می‌گیرد.

در روز هفتم ماه مه، لی یونگ وو (Lee Yong-woo)، نماینده دموکرات مجلس، لایحه‌ای را به نام «قانون دارایی‌های مجازی» به مجلس ملی ارسال کرد. ده روز بعد، کیم بیونگ ووک (Kim Byung-wook)، یک نماینده دیگر حزب دموکرات، لایحه را خود به نام «قانون پرورش صنعت دارایی‌های مجازی و حمایت از سرمایه‌گذاران» مطرح کرد.

کیم بیونگ ووک در این باره اظهار داشت:

ما باید مکانیسم‌های قانونی برای حمایت از صنعت ارزهای دیجیتال داخلی و حفاظت از سرمایه گذاران ایجاد کنیم. در غیر این صورت، کره‌جنوبی از بقیه جهان عقب خواهد ماند.

در حال حاضر دولت کره جنوبی، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی‌های مالی به رسمیت نمی‌شناسد، با این حال، این دولت اعلام کرده‌است که از سال 2022 بر روی درآمد حاصل از ارزهای دیجیتال مالیات دریافت خواهد کرد.

هان سو هی (Han Suh-hee)، وکیلی که به شرکت‌های ارزهای دیجیتال در مورد هدایت چارچوب‌های قانونی مشاوره می‌دهد، این تصمیم دولت کره جنوبی را متناقض می‌داند. او در این باره اظهار دارد که دولت از مبادله‌گران می‌خواهد که مالیات پرداخت کنند، بدون آنکه برای آن‌ها امنیت قانونی فراهم کند.

مدیرعامل شرکت Dunamu، سیرگو لی (Sirgo Lee)، عقیده دارد که فقدان شفافیت قانونی به این صنعت آسیب می‌رساند. او گفت که این موضع نامشخص از سوی دولت موجب گیج شدن مبادله‌گران و تجار می‌شود که در نهایت رشد صنعت را مختل خواهد کرد. لی بیان کرد که دولت باید موضعی روشن در مورد آنچه که بازارها می‌توانند انجام دهند و آنچه که نمی‌توانند انجام دهند، اتخاذ کند.

رئیس کمیسیون خدمات مالی، اون سونگ سو (Eun Sung-soo)، در روز 22 آوریل هنگامی‌که اعلام کرد ممکن است تمام بازارهای ارزهای دیجیتال کشور تعطیل شوند، زنگ‌های خطر زیادی برای این صنعت به صدا در آورد.

او همچنین اظهار داشت که حفاظت از بازرگانان و سرمایه‌گذاران در برابر کلاهبرداری و دستکاری در بازار، مسئولیت کمیسیون خدمات مالی نیست. او گفت که این مسئولیت شخصی سرمایه‌گذاران است که از خود محافظت کنند. سونگ سو همچنین ارزهای دیجیتال را یک دارایی ذاتا نامطمئن نامید.

یک ماه پس از حرف‌های جنجالی‌اش، به نظر می‌رسد که سونگ سو در موقعیت خود تجدید نظرکرده است. در هنگام سخنرانی در مراسم فناوری‌های مالی 2021 کره جنوبی در 26 ماه مه، وی اظهار داشت که بازارهای ارزهای دیجیتال تا پایان ماه سپتامبر فرصت دارند خود را با مقامات مالی به ثبت برسانند. تا زمانی که مبادله‌گران با این بازارهای ثبت شده فعالیت کنند، احتمالا مورد محافظت قرار خواهند گرفت. او همچنین افزود که محافظت مبادله‌گران در برابر بی‌ثباتی بازار وظیفه دولت نیست.

کمیسیون خدمات مالی یک موضع آشتی‌جویانه‌تری در مورد رمزنگاری اتخاذ کرده است، اما بسیاری از مردم هنوز خواستار قوانین ارزهای دیجیتال هستند. مقررات کنونی تنها از پروتکل‌های مبارزه با پول‌شویی و شناخت مشتری برای بازارهای ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

در روز ۲۶ ماه مه، انجمن بلاک چین کره اعلام کرد که یک نیروی ویژه از متخصصان صنعت و مشاوران حقوقی تشکیل داده است که ماموریت ویژه آن‌ها، اطلاع‌رسانی به دولت در مورد قوانین معقول در مورد ارزهای دیجیتال است.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
کشف یک لایه جدید زیر پوسته زمین

دانشمندان می‌گویند لایه جدیدی را که «گداز» نام گذاشته‌اند، در زیر پوسته...

خطر کاهش باروری مردان با یک داروی ضد افسردگی

 افسردگی، یک درد روانی رو به رشد در جهان است که تلاش‌های زیادی را در بین...

مقصر طاسی فرزندان پدر است یا مادر؟

در سال‌های گذشته محققان اظهار کرده بودند که ژن‌های به دست آمده از مادران...

معرفی ChatGPT برای موتور جستجوی بینگ در برنامه امشب مایکروسافت

 در اطلاعیه‌ای مایکروسافت اعلام کرد که سه‌شنبه شب مراسمی برگزار می‌کند....

رمزگشایی یک لوح باستانی 2 هزار ساله با کمک هوش مصنوعی

هوش مصنوعی جدیدی که دانشمندان ساخته‌اند، قادر است تکه متن‌های خط میخی چند...

عوامل ۶ گانه آمادگی الکترونیکی برای استفاده از فناوری اطلاعات

 یکی از حلقه های لازم برای افزایش کارایی تجاری در اقتصاد ملی بهره گیری از...

بازی فیفا ۲۳ در مسیر تبدیل شدن به پرفروش ترین بازی تاریخ مجموعه قرار دارد

با توجه به جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که آخرین نسخه از سری ورزشی...

پلتفرم IOT اسنوا قرار است چگونه رفتار کاربران را تشخیص دهد؟

اسنوا قبلا اعلام کرده بود که در برخی از محصولاتش از پلتفرم IoT اختصاصی این شرکت...

عوارض طرح ترافیک در سال آینده 20درصد افزایش می یابد

نرخ فعلی عوارض تقریباً ۴۴ هزار تومان است که با توجه به افزایش ۲۰ درصدی، در...

لیست پرفروش‌ترین بازی‌های کپکام منتشر شد

کمپانی کپ‌کام (Capcom) به تازگی لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های خود را منتشر...