کد خبر:1314430
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

تعداد صاحبان بیت کوین در میان جوانان آمریکایی 4 برابر شده است!

نظرسنجی بیت کوین در آمریکا

شرکت تحلیلی گالوپ (Gallup) در نظرسنجی اخیر خود از سرمایه‌گذاران آمریکایی در مورد بیت کوین سؤال کرد و به نتایج بسیار مثبتی دست‌یافت.

نظرسنجی بیت کوین در آمریکا

گالوپ در سال 2018 نظرسنجی مشابهی انجام داده است و داده‌های مقایسه شده از هر دو داستانی جالب را بیان می‌کنند. افرادی که درآمد قابل سرمایه‌گذاری دارند به‌آرامی با این واقعیت روبرو می‌شوند که یک فرصت جدید در حال شکل‌گیری است. عنوان مقاله سال 2018 «سرمایه‌گذاران آمریکایی وارد بیت کوین نشده‌اند، اما بسیاری از آنها شیفته آن هستند» بود، اما امسال، عنوان «تأثیر مهم بیت کوین در سرمایه‌گذاران جوان ایالات متحده» است. جریان در حال تغییر است و شاخص‌های فراوانی نیز این تغییر را تایید می‌کنند. بااین‌حال، همان‌طور که گالوپ می‌گوید ما هنوز در ابتدای مسیر هستیم.سرمایه‌گذاران جوان بیت کوین

در مقاله گالوپ آماده است: «شش درصد از سرمایه‌گذاران ایالات متحده که به‌عنوان بزرگسالانی که 10،000 دلار یا بیشتر در سهام، اوراق قرضه یا صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند معرفی می‌شوند، می‌گویند که صاحب بیت کوین هستند. این میزان در سال 2018 تنها 2 درصد بود. اما میزان مالکیت در بین سرمایه‌گذاران 18 تا 49 ساله رشد 10 درصدی داشته است و به 13 درصد رسیده است. این میزان در بین سرمایه‌گذاران 50 ساله و بالاتر حداقل است و فقط 3 درصد می‌گویند که مالک بیت کوین هستند. سه سال پیش این آمار برای افراد بالای 50 سال تنها یک درصد بود.»

برای قراردادن این اعداد در دیدگاه، باید آن‌ها را مقایسه کنیم، اما چه چیزی می‌تواند با بیت کوین رقابت کند؟ این ارز دیجیتال معمولاً با چه چیزی مقایسه می‌شود؟ درست است، طلا تنها دارایی مشابه است. گالوپ یک‌قدم جلوتر رفته و آن را با اکثر دارایی‌هایی اصلی مقایسه کرده است.

«مالکیت بیت کوین را می‌توان با عمده‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی که سرمایه‌گذاران ایالات متحده به آن اعتماد می‌کنند، در تضاد قرارداد. به‌عنوان‌مثال، 84 درصد از سرمایه‌گذاران گزارش کرده‌اند که پول خود را در صندوق‌های سهام یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار داده‌اند، 67 درصد گفتند که سهام انفرادی دارند و 50 نیز اوراق قرضه دارند. با آمار مالکیت 6 درصد، بیت کوین بیشتر شبیه طلا است که 11 درصد از سرمایه‌گذاران می‌گویند صاحب آن هستند.»

جنسیت و ریسک در بیت کوین

درست مثل فاصله سنی، یک شکاف جنسی نیز در میان سرمایه‌گذاران بیت کوین وجود دارد. همان‌طور که برای اینترنت اتفاق افتاد، پذیرش بیت کوین توسط خانم‌ها بیشتر طول خواهد کشید و درست مانند اینترنت، آن‌ها از مردان پیشی خواهند گرفت.

در گزارش گالوپ ذکر شده است که تعداد سرمایه‌گذاران آقا تقریبا سه برابر است و 11 درصد از سرمایه‌گذاران آقا و 3 درصد از سرمایه‌گذاران خانم، بیت کوین دارند.

تصور از بیت کوین نیز در حال تغییر است. همان‌طور که نوسانات کاهش می‌یابد، جنبه ریسک درک شده از بیت کوین نیز تغییر خواهد کرد. باتوجه‌به اینکه بیت کوین یک آزمایش در حال انجام است و هیچ نتیجه تضمینی ندارد، کاملا منطقی است که اکثر سرمایه‌گذاران هنوز هم سطح خطر ذاتی دارایی را ببینند.

گالوپ در گزارش خود نوشت: «تقریباً همه سرمایه‌گذاران بیت کوین را تا حدی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری خطرناک تصور می‌کنند - اما درصدی که آن را "بسیار پرخطر" می‌نامند از 75 درصد در سال 2018 به 60 درصد کاهش‌یافته است. اکنون 35 درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین را "تا حدی خطرناک" می‌دانند و تنها 5 درصد آن را "کم‌خطر" و "بی‌خطر" می‌دانند.»

افرادی که بیت کوین را کاملا "بی‌خطر" می‌دانند، ممکن است زیادی خوش بین باشند، اما ما کی هستیم که قضاوت کنیم؟

نظرسنجی 2021 گالوپ چه چیزی را نشان می‌دهد؟

در صفحه "دربارهٔ ما" شرکت گالوپ نوشته شده است: «ما بیشتر از هر کس در دنیا در قصد کارمندان، مشتریان، دانشجویان و شهروندان اطلاعات داریم. ما می‌دانیم که بیشترین اهمیت آن‌ها در کار و زندگی چیست و اینکه اولویت‌ها باگذشت زمان چگونه تغییر می‌کنند.»

نظر این شرکت که همه چیز را می‌داند در مورد بیت کوین چیست؟ گالوپ عقیده دارد: «بیت کوین در حال نزدیک شدن به پذیرش عمومی در میان سرمایه‌گذاران ایالات متحده، به‌ویژه با افراد زیر 50 سال است. نه‌تنها 13 درصد از این سرمایه‌گذاران نسبتا جوان صاحب آن هستند، بلکه آشنایی آن‌ها با آن و تمایل به خرید آن نیز به سطح بسیار خوبی رسیده است.»

منحنی پذیرش بیت کوین در حال شکست دادن اینترنت است و ما می‌دانیم که اهمیت این فناوری کوچک چقدر مهم است. در واقع، سرعت پذیرش بیت کوین، تلفن‌های همراه و ابزارهای بانکداری مجازی را نیز رد کرده است!مراحل و افراد مختلق در منحنی پذیرش

مایکل لوین که قبلا در گوگل کار می‌کرد، در این باره اظهار داشت که علی‌رغم ترس‌های موجود، بیت کوین، مانند تمام فناوری‌های نوآورانه قبل از آن، یک منحنی پذیرش قابل پیش‌بینی و شفاف را دنبال می‌کند، البته با سرعت تسریع شده.

بیت کوین تنها در 12 سال توانسته است 135 میلیون کاربر جذب کند و لوین پیش‌بینی می‌کند که این تعداد تا سال 2025 به یک میلیارد نفر برسد.

 

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  دونالد ترامپ شبکه اجتماعی Truth
  دونالد ترامپ در فکر راه‌اندازی شبکه اجتماعی Truth

  دونالد ترامپ رئیس جمهور اسبق آمریکا به تازگی اعلام کرده که در فکر راه‌اندازی شبکه...

  فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی
  فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی چیست؟

  آشنایی با فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی می‌تواند در پیشگیری از ارتکاب...

  بهترین هدفون برای گوشی
  معرفی بهترین هدفون برای گوشی موبایل

  موبایل‌های هوشمند به محل مناسبی برای گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم تبدیل شده...

  استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپتاپ
  آیا استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپتاپ سودآوری دارد؟

  این روزها که بیت کوین رکوردهای قیمت جدیدی را در بازار ثبت کرده است، افراد زیادی به...

  آسیب مغزی ناشی از کرونا
  بازگشت آسیب مغزی ناشی از کرونا

  یک مطالعه توسط دانشمندان اروپایی نشان داده است که ویروس کووید-19 می‌تواند رگ‌های...

  مراسم Grammy چیست
  مراسم گرمی چیست؟ | زمان برگزاری گرمی ۲۰۲۲

  مراسم Grammy یکی از مهم‌ترین محفل‌های موسیقی است که در آن، موسیقی‌دانان گرد هم جمع...

  4 اشکال فنی؛ با معایب دنا پلاس اتوماتیک آشنا شوید

  علیرغم تعریف از پیشرانه قدرتمند، بسیاری از رانندگان از معایب دنا پلاس اتوماتیک...

  سیگنال خرید سهام در بورس
  سیگنال خرید سهام در بورس چطور صادر می شود؟

  سیگنال خرید سهام در بورس توسط کارشناسان بازارهای مالی و از طریق بررسی و تحلیل سهام...

  تغییر حالت موی افراد در فتوشاپ
  آموزش تغییر حالت موی افراد در فتوشاپ

  یکی از سرگرمی‌های جالب که رواج خاصی بین کاربران نوجوان دارد، تغییر حالت موی افراد...

  آموزش حذف اکانت کلاب هاوس برای همیشه

  علیرغم محبوبیت بسیار اپلیکیشن clubhouse، ذوق استفاده از این برنامه برای برخی افراد به...