کد خبر:1103281
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

هفت پیش بینی محتمل بیل گیتس در مورد دنیای آینده

در این مطلب به بیان هفت مورد از پیش بینی های بیل گیتس در مورد دنیای آینده می پردازیم. شواهد قابل استنادی وجود دارند که نشان می دهند تمام این هفت پیش بینی به حقیقت می پیوندند.

کلیک - بیل گیتس انسانی است که ذهنش دائما درگیر آینده است. این میلیاردر بشر دوست پیش بینی هایی در مورد دنیای آینده در رابطه با آینده ربات ها، سلامت عمومی و محیط زیست انجام داده است که ما هفت مورد از آن ها را در این مطلب بیان کنیم. احتمالا تمام این پیش بینی ها به حقیقت خواهند پیوست؛ زیرا روزی بیل گیتس ظهور گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی در آینده را پیش بینی کرد و امروز همه ما به حقیقت پیوستن این پیش بینی را با چشم خود می بینیم. شواهد زیادی وجود دارند که با استناد به آن ها می توانیم بگوییم که تمام این پیش بینی ها به حقیقت می پیوندند.

بیوتروریسم ۳۳ میلیون نفر را در عرض یک سال نابود خواهد کرد

در توضیح بیوتروریسم باید گفت که این کار غیر اخلاقی انتشار عمدی عوامل بیماری زا برای نابودی انسان ها است. این عوامل بیماری زا هم می توانند طبیعی باشند و هم توسط انسان دستخوش تغییر شوند. بیل گیتس در یک کنفرانس که در مونیخ آلمان برگزار شد، اذعان کرد که در آینده یک پاتوژن (ویروس عامل بیماری) منتشر شده در هوا که ترکیبی از ویروس آبله و آنفولانزای شدید است، به یک عامل خطرناک نابودی انسان تبدیل می شود.

اپدیدمیولوژیست ها (افراد متخصص در زمینه نحوه انتشار عوامل بیماری زا و بیماری ها در زمان ها، مکان ها و قومیت ها یا نژادهای مختلف) اذعان کرده اند که به احتمال قوی در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده چنین فاجعه بزرگی در سراسر جهان رخ خواهد داد و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، در هر سال ۳۳ میلیون نفر نابود خواهند شد.

به همین دلیل بیل گیتس و اعضای یک سازمان تاسیس شده توسط او، واکسیناسیون گسترده ای را در اولویت های خود قرار داده اند.

خودکفایی قاره آفریقا از نظر تولید غذا در آینده

میلیاردر آمریکایی در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرده است که توانایی کشاورزان قاره آفریقا در تولید مواد غذایی تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و کل قاره از نظر تولید غذا خودکفا خواهد شد.

در حال حاضر کشورهای این قاره سالانه ۵۰ میلیارد دلار مواد غذایی وارد می کنند. این در حالی است که ۷۰ درصد از جمعیت کشورهای جنوب صحرای آفریقا کشاورز هستند.

بیل گیتس در سال ۲۰۱۵ اذعان کرد که استفاده از فناوری های مبتکرانه در کشاورزی باعث می شود وابستگی غذایی قاره آفریقا تا ۱۵ سال دیگر از بین برود.

در حال حاضر در سراسر جهان از کودهایی استفاده می شود که از عملکرد بهتری برخوردار هستند و محصولاتی پرورش داده می شود که در برابر عواملی همچون خشکسالی و آفات مختلف مقاومت بیشتری دارند. کشاورزان آفریقایی می توانند با دستیابی به این فناوری ها و فناوری هایی که در حال حاضر به آن ها دسترسی دارند، تولید سالانه خود را دو برابر کنند.

بانکداری همراه زندگی افراد فقیر را متحول خواهد کرد

به دلیل اینکه در کشورهای آفریقایی مردم به سختی امرار معاش می کنند، آن ها برای پرداخت پول جهت خرید مواد غذایی، استفاده از خدمات درمانی، آموزشی و تعمیری با مشکل مواجه می شوند و نمی دانند کدام یک را انتخاب کنند.

بیل گیتس معتقد است که این مشکلات از ضعف در بانکداری سرچشمه می گیرند. سرویس های مالی مانند M-PESA در حال حاضر در حال ارائه خدماتی به منظور دسترسی همه افراد به حساب های بانکی دیجیتالی در کشورهایی همانند کنیا و اوگاندا است. در این صورت افرادی که قبلا به حساب های بانکی دسترسی نداشته اند می توانند از این حساب ها استفاده کنند و پول خود را راحت تر ذخیره کنند.

بیل گیتس در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰، ۲ میلیارد نفر از جمعیت جهان که در حال حاضر فاقد حساب بانکی هستند، می توانند از این حساب های دیجیتالی برای ذخیره سازی پول خود استفاده کنند و مبالغ مختلفی را به راحتی با گوشی های خود بپردازند.

این سرویس های همراه تامین کننده پول می توانند یک سری از خدمات مالی همانند ایجاد حساب سپرده و پرداخت سود و همچنین تامین اعتبار برای شرکت های بیمه را نیز ارائه دهند.

در آینده تقریبا هیچ کشور فقیری وجود ندارد

بیل گیتس در سال ۲۰۱۴ در نامه سالانه خود پیش بینی کرد که با توجه به روند ادامه دار کمک های خارجی، تا سال ۲۰۳۵ تقریبا هیچ کشور فقیری وجود نخواهد داشت. البته اعضای سازمان تأسیس شده توسط او، در مورد سیاست ترامپ در مورد بودجه مربوط به کمک های خارجی، ابزار نگرانی کرده اند. بیل گیتس طبق اطلاعات ارائه شده از سوی بانک جهانی، مردمی را فقیر می داند که درآمد آن ها تنها ۱٫۹۰ دلار آمریکا در روز باشد و در حال حاضر تقریبا در ۳۵ کشور جهان مردم در چنین وضعیتی هستند.

بیل گیتس در نامه سالانه ۲۰۱۴ خود این گونه توضیح داد که در آینده درآمد مردم در بیشتر کشورهای دنیا (تقریبا همه کشورها) در سطحی خواهد بود که امروزه آن را متوسط رو به پایین می دانیم (البته ممکن است درآمد آن ها بیش از این میزان نیز باشد) وی در ادامه گفته های خود نوشته است در آینده کشورهای مختلف از کشورهای همسایه خود که بهترین عملکرد را در زمینه های مختلف دارند، الگو برداری خواهند کرد و یا از فناوری های مبتکرانه ای مانند واکسن های جدید، بذرهای اصلاح شده و انقلاب دیجیتالی بهره مند خواهند شد.

دستیابی به یک فناوری شگفت انگیز جهت استفاده از انرژی های پاک برای تامین نیروی مورد نیاز جهان تا سال ۲۰۳۰

بیل گیتس در سال ۲۰۱۶ پیش بینی امیدوار کننده ای مطرح کرد و اعلام کرد که انرژی خورشیدی، انرژی بادی و سایر منابع انرژی های پاک و تجدیدپذیر دیگر تا سال ۲۰۳۰ بخش اعظمی از انرژی جهان را تأمین خواهند کرد.

او در نامه سالانه خود توضیح داد که محققان سراسر جهان در این زمینه با چالش بزرگی روبرو هستند و این چالش از آنچه بیشتر مردم تصور می کنند، هم بزرگ تر است؛ اما به هر حال انرژی های تجدیدپذیر فرصتی است که باید از آن استفاده کرد. مردم بیشتر کشورهای فقیری که بیل گیتس به آن ها سفر کرده است، حتی دسترسی به آب شرب و برق هم ندارند و وضعیت مردم این کشورها به قدری بد است که شب ها نمی توانند برق و روشنایی منازل خود را تأمین کنند یا مغازه های خود را شب ها باز نگه دارند و حتی توانایی تأسیس مراکز درمانی ضروری را نیز ندارند.

در صورتی که محققان بتوانند به یک منبع انرژی پاک و ارزان قیمت دست پیدا کنند، نه تنها معضل بزرگ پدیده تغییر اقلیم پایان می یابد، بلکه زندگی فقیرترین مردم جهان نیز متحول خواهد شد.

از بین رفتن تعداد بسیار زیادی از مشاغل به دلیل فرایند اتوماسیون سازی

طبق گفته بیل گیتس، مسئولین تمام انبارها و کارخانه های آمریکا تا ۲۰ سال دیگر ربات ها را جایگزین تمام نیروهای انسانی خود خواهند کرد. او معتقد است این کار بسته به صنعتی که بیشترین میزان اتوماسیون سازی در آن انجام خواهد شد، باعث از بین رفتن هزاران شغل و یا حتی میلیون ها شغل خواهد شد.

وی اذعان کرد که روند جایگزینی انسان ها با ربات ها در تمام صنایع آغاز شده است؛ اما این روند هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد.

پیشنهاد او برای کاهش سرعت جایگزینی انسان با ربات ها، تعیین مالیات برای افرادی است که به جای نیروی انسانی از ربات استفاده می کنند.

ریشه کن شدن کامل بیماری فلج اطفال تا سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان

جدیدترین آمار ارائه شده مربوط به این موضوع در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تنها ۳۷ مورد جدید از بیماری فلج اطفال در سراسر جهان مشاهده شده است. این در حالی است که در اواخر دهه ۱۹۸۰ بیش از ۴۰۰ هزار فرد مبتلا به بیماری فلج اطفال وجود داشت.

طبق اطلاعات ارائه شده، در حال حاضر تنها چند صد فرد مبتلا به فلج اطفال در سراسر جهان باقی مانده اند و بیل گیتس امیدوار است این بیماری نیز به عنوان دومین بیماری پس از آبله تا چند سال دیگر برای همیشه نابود شود.

بیل گیتس در نامه سالانه خود در سال ۲۰۱۳ اذعان کرد که در حال حاضر اعضای جامعه جهانی فلج اطفال در حال انجام مراحل پایانی تدوین یک برنامه با جزییات کامل هستند و در صورت اجرای این برنامه، بیماری فلج اطفال تا شش سال دیگر به طور کامل ریشه کن می شود.

وی در ادامه این نامه گفته است که مراحل آغازین این برنامه، باید اطلاع رسانی بیشتر در مورد واکسیناسیون باشد.

در صورتی که رویای ریشه کردن این بیماری به حقیقت بپیوندد، بیماری مهلکی از بین خواهد رفت که زمانی سالانه ۴۰۰ هزار کودک را معلول می کرد.

 

نظرها

14 نظر

 1. من مدت زمانیست در اروپا هستم
  از. زمان ورودم متوجه شدم تمام این جامعه زرق و برقی بیش نیست
  مشکلات اجتماعی و. اعتیاد. به مراتب بیشتر. از. ایرانه
  ایرانیها بسیار باهوش و. تمیز هستند
  اینکه اومده یه سری پیش بینی کرده یعنی میخوان این کارارو. در. آینده بکنن

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. بیل گیتس غلط اضافی کرده ، غیب و آینده رو جز خدا کسی نمیدونه

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. شما خوبی اقا محسن?

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 3. اگر شهامتش رو داشتی همه ثروتت رو برای مردم مظلوم یمن میگذاشتی
  فقط اهل خودنمایی و دنیا طلبی هستی.

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. دسته بیل اگه عرضه داشت بدهی خارجی امریکا رو کم میکرد که هرروز داره زیادتر میشه!
  خود شیفته

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 5. بیل گیتس خیلی وقته توی توهمفانتزی به سر میبره؛
  تو که ایده ویندوز رو هم از کتاب ریاضیات علمای ایرانی ما دزدیدی خودتم لو دادی!

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. این بنده خدا چی میگه ؟ چرا فکر می کنه هر چی که در دنیا اختراع میشه ، قبلا توسط ایرانیان مطرح شده بود و همه از ما دزدیدن؟ این یک مریضی خودشیفتگی ایرانی است
   این جور حرفها ما رو بدتر به عقب بر می گردونه ، مثل اون خانم پان ایرانیست که میگفت : اولین آتش بدون دود را ایرانی ها درست کردند!!!! خدایا خودت به دادمان برس

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 6. علیرضا کاظمی

  درود بر بیل گیتس
  یک متخصص کامپیوتر که جامعه علمی کامپیوتر به او افتخار می کند

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 7. یه مشت حرف مفت از بیل گیتس مریض

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. تو خوبی!!!

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 8. بانکداری همراه فقر رو از بین میبره و اتوماسیون اداری مشاغل رو از بین میبره !!! وقتی توسعه علم، هم باعث بیکاری میشه هم باعث ایجاد ثروت!!!! چی میگه این؟!

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. از طریق سرمایه داری

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
   1. باشه توضیح بدید لطفا

    رای موافق 0
    رای مخالف 0
 9. با خوندن این پیش بینی هم ناراحت شدم هم خوشحال.امیدوارم در آینده جهانی بهتر و انسانی تر داشته باشیم.

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
زمان پخش سریال جوکر ایرانی فصل 3
زمان پخش سریال جوکر ایرانی فصل 3

جوکر یک رئالیتی شو جذاب و پربیننده است که فصل 3 آن اخیرا توانسته سر و صدای...

آموزش فعال سازی حالت تاریک گوگل مپ روی اندروید

با فعال سازی حالت تاریک گوگل مپ از چشمان خود در هنگام شب یا محیط‌های کم‌نور...

ترسناک ترین فیلم های هندی که نباید تنها تماشا کرد

سینمای بالیوود تنها رقص و پایکوبی نیست. ترسناک ترین فیلم های هندی بی‌شک شما...

تفاوت شلوار جین مام استایل با مام فیت

شلوار جین مام استایل و مام فیت اخیرا طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده‌اند....

کشف یک شیء عجیب در حال چرخش در کهکشان راه شیری
کشف یک شیء عجیب در کهکشان راه شیری

دانشمندان استرالیایی یک شیء ناشناخته در حال چرخش را در کهکشان راه شیری کشف...

هک شبکه های رسانه ملی
اختلال در رسانه ملی | توضیح معاون فنی صداوسیما درباره هک شبکه‌ها

رضا علیدادی معاون فنی صداوسیما، در شبکه خبر توضیحاتی درباره از دسترس خارج...

عرضه سایبرتراک باز هم به تاخیر افتاد
عرضه سایبرتراک باز هم به تاخیر افتاد

شرکت تسلا باز هم بدقولی کرد و عرضه خودروی سایبرتراک را تا ابتدای سال ۲۰۲۳ به...

جریمه آمازون دستکاری قیمت محصولات
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات

شرکت آمازون به علت تلاش برای دستکاری مصنوعی قیمت محصولات عرضه شده توسط...

هیئت داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر
هیئت داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شد

مسعود نقاش‌زاده، اعضای هیئت داوران بخش سودای سیمرغ در چهلمین جشنواره فیلم...

مجموعه عروسکی جدید ایرج طهماسب
عیدی سال 1401 | مجموعه عروسکی جدید ایرج طهماسب

آقای مجری این بار نه با کلاه قرمزی، بلکه با عروسک‌های جدیدی مهمان خانه‌های...