کد خبر:1113799
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

انجام پروژه هوش مصنوعی جدید توسط نابغه هوش مصنوعی جهان

deeplearning.ai

کلیک - یکی از نوابغ دنیای تکنولوژی در زمینه هوش مصنوعی، اندرو ان جی نام دارد که تا کنون پروژه های بزرگ زیادی را در زمینه هوش مصنوعی انجام داده است. این نابغه در حال حاضر مشغول انجام پروژه جدید در زمینه هوش مصنوعی است.

اندرو ان جی که به عنوان بزرگ ترین نابغه هوش مصنوعی شناخته می شود، به عنوان مؤسس بزرگ ترین پلت فرم آموزش آن لاین جهان متعلق به دانشگاه استنفورد آمریکا شناخته می شود. این پلت فرم Coursera نام دارد. علاوه بر این، شرکت google Brain که به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه هوش مصنوع شناخته می شود نیز توسط این فرد انجام شده است. اما اکنون این نابغه بزرگ دنیای هوش مصنوعی در حال حاضر در حال تأسیس شرکت دیگری با نام Baidu است. رزومه این کار آفرین یکی از پر بارترین رزومه هایی است که در زمینه هوش مصنوعی می توان به آن توجه کرد. در واقع این فرد آن چنان دستاوردهای زیاد و قابل توجهی در زمینه انجام فعالیت های مرتبط با هوش مصنوعی انجام داده است که تعجب همگان را بر انگیخته است. وی هم اکنون  به حوزه جدیدی از تکنولوژی هوش مصنوعی با نام یادگیری عمیق وارد شده است.

جی ان بیشتر پروژه های خود را به تنهایی به ثمر رسانده است اما در حال حاضر برای انجام جدیدترین پروژه خود در حوزه یادگیری عمیق با یکی از بزرگ ترین شرکت های چینی در زمینه وب و اینترنت به نام Baidu همکاری کرده است. در این پروژه، ان جی به عنوان سرپرست محققین و مدیر گروه بخش هوش مصنوعی شرکت فعالیت خود را ادامه می دهد. به این ترتیب این شرکت توانسته تا به سرعت فعالیت های مهمی در عمده ترین حوزه های هوش مصنوعی از جمله گفتار، پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتر، یادگیری ماشینی و گراف دانش انجام دهد. همچنین تیم تحقیقاتی به سرپرستی ان جی مسئولیت ورود دو حرفه جدید در زمینه رانندگی بدون راننده و همچنین پلت فرم محاسبه گفتار DuerOS را بر عهده گرفته است.

اما در حدود سه ماه پیش ان جی با انتشار پیامی در خصوص اینکه بخش هوش مصنوعی شرکت Baidu به اندازه کافی قدرت یافته است و تیم تحقیقاتی تحت سرپرستی وی توانسته تا حد ممکن رشد کند و از طرفی ابراز اطمینان از اینکه این تیم می تواند به تنهایی مسیر خود را ادامه دهد، جدا شدن خود را از این شرکت به طور رسمی اعلام کرد. وی در ادامه وی خاطر نشان کرده است که قصد دارد تا فعالیت های خود را در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در جهت خدمت بهتر به بشریت و فراهم آوردن امکانات رفاهی بهتر برای زندگی، ادامه دهد.

همچنین وی در پاسخ به خبرنگاران به این نکته اشاره کرده است که برنامه های آینده وی همچنان ادامه دارند. او قصد دارد تا در خصوص چند موضوع به صورت هم زمان و موازی تحقیقات خود را ادامه دهد و قصد دارد تا حرفه هایی که بر پایه هوش مصنوعی استوار هستند را بهبود و گسترش دهد. او همچنین به خبرنگاران گفته است که یکی از موضوعاتی که برای وی جالب است و همواره به دنبال آن بوده است یافتن راهی است برای حمایت جهانی از انجمن ها و جوامع هوش مصنوعی در سراسر دنیا به نحوی که تمامی افراد بتوانند نه تنها به این دانش دسترسی آسان داشته باشند بلکه بتوانند از ابزار ارائه شده در زمینه هوش مصنوعی نهایت استفاده را ببرند.

به گفته وی یادگیری عمیق یکی از حوزه های تکنولوژی هوش مصنوعی است که افراد زیادی می توانند از آن در جهت انجام کارهای خود بهره بگیرند. وی در توییت خود این قول را به مردم داده است که در آینده ای نزدیک اهداف وی عملی خواهند شد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
همکاری دیجی‌پی و بانک ملت وارد فاز عملیاتی شد

ثبت بیش از ۳هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی

پیشنهاد مرکز نمایندگی Ott درباره خرید بیسیم واکی تاکی

Ott ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه خرید و فروش بهترین و ارزان...

توقف همیشگی سرویس گوگل استادیا در تاریخ 28 دی 1401

گوگل اعلام کرده است که سرویس استریم بازی خود استادیا را متوقف می کند. این...

تبعات منفی محدودیت و فیلترینگ اینترنت در ایران حتی سنگین تر از تحریم ها

در حالی که به نظر می رسد فصل جدید استفاده در اینترنت با محدودیت های شدید در...

بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت
بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت

انجمن تجارت الکترونیک ایران با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به محدودیت های...

نحوه جلوگیری از مسدود شدن اکانت اینستاگرام به خاطر استفاده از Vpn

این روزها به واسطه فیلتر شدن  اینستاگرام بسیاری از کاربران به سمت استفاده از...

حمله آذری جهرمی به تصمیم قطع اینستاگرام و واتساپ

وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت صحبتهای انتقادی را در خصوص...

به مشتریان خارجی خود بگوئید ایتا و سروش نصب کنند!

با اعلام رسمی وزیر ارتباطات، به نظر می رسد پرونده فیلتر دائمی اینستاگرام و...

وزیر ارتباطات آب پاکی را روی دستان کسب و کارهای اینستاگرامی ریخت

عیسی زارع پور در جدیدترین مصاحبه خود آب پاکی را روی دست کسب و کارهایی که در...

چرا مردم ایران حضور در پیام رسان های داخلی را دوست ندارند؟

پیام‌رسان‌ها و پلتفرم‌های خارجی از جمله واتساپ و اینستاگرام در چند روز...