کد خبر:1178624
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

دومین نسخه آزمایشی بازی Battlefield V به زودی از راه می رسد

نسخه آزمایشی بازی Battlefield V

رسانه کلیک - پس از پایان اولین فاز نسخه آزمایشی بازی Battlefield V و استقبال بی نظیر گیمرها از آن، استودیوی «دایس» در بیانیه ای از انتشار فاز دوم این نسخه به صورت عمومی در اواخر شهریور ماه امسال خبر داد.

کمتر از سه ماه با انتشار نسخه کامل و نهایی بازی مورد انتظار Battlefield V فاصله داریم و با توجه به اینکه این عنوان ویدیویی مراحل پایانی تولید و توسعه خود را طی می کند، استودیوی دایس با همکاری شرکت الکترونیک آرتز به دنبال ارائه نسخه آزمایشی بازی است تا در کنار بررسی عملکرد و پاسخ دهی سرورها، با کمک بازیکنان و کاربران گیم پلی و مکانیزم های مختلف آن را بسنجد و در نهایت محصول بدون عیب و ایرادی را به بازار عرضه کند.

چند روز پیش بود که فاز اول نسخه آزمایشی بازی Battlefield V به صورت اختصاصی در دسترس بخشی از بازیکنان قرار گرفت که در آن دارندگان کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم پی سی به برخی از حالت ها و نقشه های بخش چند نفره بازی دسترسی داشتند.

هرچند، امکان تجربه اولین نسخه آزمایشی بازی Battlefield V برای تمامی بازیکنان و علاقه مندان فراهم نشده بود و تنها عده محدودی از شرکت کنندگان به تجربه این نسخه دعوت شده بودند، لیکن ساعاتی پیش این نسخه به کار خود پایان داد و به نظر می رسید که طرفداران و گیمرها هیچ شانسی برای تجربه دوباره بازی ندارند و باید تا زمان انتشار آن منتظر بمانند.

در این میان، استودیوی نامدار و مشهور دایس در جدیدترین بیانیه خود خبر امیدوارکننده ای را برای این دسته از بازیکنان منتشر کرد و این بار از کلیه طرفداران و هواداران برای تجربه دومین نسخه آزمایشی بازی Battlefield V دعوت به عمل آورد. بر این اساس، عنوان مورد انتظار بتلفیلد V تا پیش از انتشار نسخه کامل و نهایی خود، نسخه آزمایشی دیگری را دریافت می کند که قسمت هایی از بخش چند نفره آنلاین بازی در این نسخه قابل اجرا خواهد بود.

بدین ترتیب، تمامی گیمرها و حتی افرادی که عنوان ویدیویی Battlefield V را پیش خرید نکرده اند، در جریان این رویداد می توانند بخشی هایی از آن را برای مدت محدودی به صورت رایگان تجربه کنند. شکی نیست که این فرصت برای آن دسته از گیمرهایی که در خرید جدیدترین نسخه مجموعه Battlefield مردد هستند، فرصت طلایی و بی نظیری به شمار می رود که با تجربه چند ساعته گیم پلی بخش چند نفره بازی می توانند تصمیم نهایی خود را بگیرند.

متاسفانه شرکت الکترونیک آرتز زمان دقیق برگزاری دومین فاز نسخه آزمایشی این عنوان ویدیویی را مشخص نکرده است، ولی به احتمال قوی این نسخه در اواسط شهریور ماه امسال (ماه سپتامبر سال جاری میلادی) بر روی همه پلتفرم ها در دسترس خواهد بود.

در ادامه، استودیوی دایس ضمن عرض تشکر از بازیکنانی که در فاز اول نسخه آزمایشی بازی Battlefield V شرکت کردند، اطلاعات و جزئیاتی را در خصوص بازی به اشتراک گذاشت و از مشکلات کنونی این نسخه آلفا اظهار آگاهی کرد. قسمتی از متن بیانیه سازندگان به شرح زیر است:

  • سیستم بازیابی سلامت بازیکنان

در مجموع، سیستم بازیابی سلامت بازیکنان در بازی Battlefield V نسبت به نسخه های قبلی این مجموعه بهبود یافته است. پس از اتمام نسخه آلفا، ما هر دو سیستم بازیابی سلامت از طریق Medic و Buddy را تنظیم می کنیم تا راحتی بیشتری در این سیستم احساس شود. همچنین، تاخیرهای پی در پی در هنگام بازیابی سلامت را نیز برطرف می کنیم. به عنوان مثال، گزارش هایی مبنی بر اینکه پس از پایان عمل بازیابی سلامت، امکان حرکت برای مدت کوتاهی نظیر یک ثانیه وجود ندارد، به گوش می رسد که تمامی این مشکلات در نسخه نهایی بازی رفع خواهند شد.

  • مهمات

زمانی که صحبت از مهمات می شود، ما در اولین نسخه آزمایشی بازی Battlefield V مشاهده کردیم که بازیکنان بیشتر به جنگ فرسایشی تمایل دارند. [جنگ فرسایشی یک راهبرد نظامی به شمار می رود که در آن ارتش و نیروی مقابل به دنبال نابودی تجهیزات و مهمات دشمنان خود است و در نهایت با وارد کردن خسارت جانی، پیروز جنگ می شود.] به علاوه، برخی از بازیکنان تعداد محدودی از گلوله در اختیار داشتند که میزان و تعداد گلوله های یک شخصیت و اسلحه در نسخه کامل و نهایی بازی تنظیم می شود. از این رو، تعادل مناسبی میان تعداد گلوله و مهمات در شخصیت ها، کلاس ها و اسلحه های مختلف به وجود می آید.

  • سلاح پشتیبان

در نسخه آزمایشی و آلفای بازی، ما به شما این امکان را فراهم کردیم که در صورت نیاز از دو سلاح پشتیبان کمک بگیرید. این دو سلاح پشتیبان که شامل تانک Churchill Crocodile و راکت V-1 می شود، مورد توجه اغلب بازیکنان و گیمرها قرار گرفت و افراد زیادی از این سلاح قدرتمند برای کمک رسانی به تیم خود استفاده کردند. با این حال، نیروهای پشتیبانی از یک سری جوانب بسیار ساده است که مانع تشدید جنگ ها می شود. این در حالی است که هدف ما از قرار دادن نیروهای پشتیبان، تشدید درگیری و افزایش هیجان در لحظات پایانی بازی است. بنابراین، ما سلاح های پشتیبان را مجددا تنظیم خواهیم کرد.

  • زمان مرگ (Time to Kill)

در خصوص بحث «زمان مرگ» یا همان TTK، نظرات و عقاید مختلفی وجود دارد. عده ای از بازیکنان بر این باورند که در هنگام برخورد با دشمنان، خیلی خیلی زود کشته می شود. در طرف دیگر، برخی از بازیکنان مدعی هستند که سیستم TTK مناسب است و هیچ نقصی در عملکرد آن دیده نمی شود. البته، توجه داشته باشید که معیار TTK فقط و فقط قدرت سلاح نیست، بلکه سرعت واکنش شما در هنگام اصابت گلوله نیز مهم است و در زمان مرگ تاثیر مستقیمی دارد.

تغییر زاویه دوربین در هنگام اصابت گلوله از جمله مواردی است که کاربران پس از تجربه نسخه آزمایشی بازیBattlefield V آن را گزارش دادند. بدین خاطر، این تغییر زاویه دوربین نیز در نسخه نهایی بازی تنظیم می شود. نوع حالت بازی نیز در زمان مرگ تاثیر گذار است. به عنوان مثال، زمانی که در حالت Breakthrough مشغول دفاع هستید، معمولا تنها از یک سمت مورد اصابت گلوله قرار می گیرید. اما این مورد در حالت Conquest کاملا متفاوت است و امکان برخورد گلوله از چندین جهت وجود دارد. هرچند، احتمال اصابت گلوله از چند جهت مختلف بسیار پایین است، لیکن این موضوع نیز در زمان مرگ به خودی خود تاثیر می گذارد.

از دیگر خبرهای مرتبط با مجموعه بتلفیلد می توان به انتشار رایگان دو بسته الحاقی Turning Tides برای بازی Battlefield 1 و Second Assault برای بازی Battlefield 4 اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که بر خلاف عادت های قبلی، شرکت بزرگ الکترونیک آرتز این دو بسته الحاقی را در اختیار کلیه کاربران و دارندگان پلتفرم های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی قرار داده است. همچنین، توجه داشته باشید که دو «دی ال سی» (DLC) نام برده تنها تا روز بیست و ششم تیر ماه امسال (17 جولای سال جاری میلادی) به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.

از این رو، چنانچه تا به امروز موفق به تجربه دو بسته گسترش دهنده مذکور نشده اید، فرصت را از دست ندهید و هم اکنون برای دریافت این دو محتوای اضافی از طریق فروشگاه های پلی استیشن استور، ایکس باکس لایو و اوریجین اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.

قرار است عنوان ویدیویی مورد انتظار Battlefield V در نسخه مختلف دیجیتالی در روز سه شنبه 24 مهر ماه امسال (16 اکتبر سال جاری میلادی) بر روی کنسول های نسل هشتم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شود.

در حال حاضر، نسخه استاندارد و دیجیتال دیلاکس بازی به ترتیب با قیمت 59.99 دلار و 79.99 دلار در فروشگاه های پلی استیشن استور، ایکس باکس لایو و اوریجین به فروش می رسد. خوشبختانه، شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس پس از مشاهده واکنش های تند و منفی بازیکنان و گیمرها در خصوص لوت باکس های حاشیه ساز بازی Star Wars Battlefront II، تصمیم جدیدی در رابطه با سیاست انتشار بسته الحاقی بازی بتلفیلد V اتخاذ کردند که به واسطه آن، کلیه محتویات و بسته های گسترش دهنده این عنوان در آینده به صورت رایگان منتشر خواهد شد. بنابراین، با خرید نسخه استاندارد بازی هم می توانید از نقشه ها، سلاح، وسایل نقلیه و حالت های جدیدی که در آینده به بخش چند نفره بازی اضافه می شوند، لذت ببرید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار دومین نسخه آزمایشی بازی Battlefield V چیست؟ شما انتظار تجربه کدام حالت ها و نقشه های بخش چند نفره آنلاین بازی را در این نسخه دارید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
رکوردشکنی فروش فیلترشکن در کشور پس از محدودیت های اخیر

تلگرام که فیلتر شد، ۴۰ میلیون کاربر ایرانی برای استفاده از این پیام‌رسان...

دیسکورد و بازی آنلاین فیفا 23 هم در ایران فیلتر شدند

این روزها دولت دست به فیلترینگ گسترده بازی و نرم افزارهای پر کاربرد کاربران...

بررسی سابقه فیلترینگ در دولت های مختلف ایران

فیلترینگ در ایران تقریبا تاریخچه ای به بزرگی گسترش اینترنت در کشور دارد. در...

بهترین نرم‌افزار خدمات پس از فروش که شاید نیاز مجموعه شما هم باشد

خدمات پس از فروش شامل هرگونه پشتیبانی و خدماتی می‌شود که کسب‌وکار بعد از...

رفع فیلتر واتساپ در ایران تکذیب شد

در ساعات گذشته خبری مبنی بر رفع فیلتر پیام رسان واتساپ در فضای مجازی منتشر...

ضرر 11 روز قطعی اینترنت معادل یک سال درآمد نفت ایران
ضرر 11 روز قطعی اینترنت معادل یک سال درآمد نفت ایران

با برآوردهای صورت گفته به واسطه ضرری که قطعی اینترنت به کسب و کارهای آنلاین و...

مشخصات و قیمت گوشی ردمی نوت 11R شیائومی

شرکت شیائومی طبق وعده قبلی خود سرانجام روز جمعه از گوشی Redmi Note 11R با نمایشگر...

خطرات نصب فیلترشکن ملی برای کاربران ایرانی

در حالی دستور فیلتر شدن بسیاری از سایتها و پلتفرم های خارجی به وزارت ارتباطات...

همکاری دیجی‌پی و بانک ملت وارد فاز عملیاتی شد

ثبت بیش از ۳هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی

پیشنهاد مرکز نمایندگی Ott درباره خرید بیسیم واکی تاکی

Ott ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه خرید و فروش بهترین و ارزان...