کد خبر:1038009
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

اطلاعات دوربین های حفاظتی در دستان پلیس

  دانشمندان تکنولوژی روز در سیستم های کامپیوتری، توانایی دسترسی به اطلاعات ۳۰ میلیون دوربین امنیتی را برای اداره پلیس به منظور تحقیقات بیشتر آسان کرده اند.

 

به گزارش کلیک، یکی از ارگان هایی که می توان به جرات گفت، امنیت و دسترسی به دوربین های امنیتی حفاظتی در اولویت کاری قرار داد، پلیس و زیر مجموعه های آن است. این روزها دانشمندان با به کارگیری تکنولوژی روز به کمک نیروهای پلیس آماده اند تا بتوانند به آسانی و بدون هیچگونه منعی به اطلاعات ضبط شده توسط دوربین های امنیتی دست یابند تا از منابع آن جهت جمع آوری مدارک و شواهد در زمان بروز جرائم استفاده کنند.

به گفته "دیوید ابرت" مهندس کامپیوتر در دانشگاه پیورد، امروزه تکنولوژی در راستای خدمت رسانی به تمامی اقشار وارد عمل شده است، این نرم افزار طراحی شده به پلیس و همچنین افراد مورد جرم قرار گرفته کمک می کند تا به آسانی با دسترسی به اطلاعات ضبط شده توسط دوربین ها به اثبات جرائم بپردازند. به موازات پیشرفت این تکنولوژی و افزایش رضایت در اثبات جرائم و همچنین افزایش رضایتمندی در تسریع روند اثبات جرم، گروهی از منتقدان نیز به امکان سواستفاده از این تکنولوژی پرداخته و این نگرانی را این چنین بیان کرده اند: با افزایش استفاده از این فناوری در اثبات و ثبت جرائم گروهی نیز با هک کردن و یا بدست آوردن فرمول های دسترسی به آن قادر خواهند بود این فناوری را مورد سواستفاده قرار دهند.

این سیستم فوق امنیتی نخستین بار در دانشگاه  پیورد مورد آزمایش و برنامه ریزی قرار گرفت تا کوچکترین امکان دستبرد و یا سو استفاده اشخاص غیر را از این سیستم سلب کند. دانشمندان دانشگاه  پیورد با تاکید بر این نکته که برنامه ریزی سیستم دستیابی به ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین های امنیتی، به گونه ای طراحی شده است که امکان کوچکترین سواستفاده ای در آن وجود ندارد. چرا که تنها کاربرانی با روز وردی مشخص در این سیستم ثبت می شوند که دسترسی را برای آنان محدود کرده است.

پیشرفت تکنولوژی با ویژگی های نظیر این اقدام دانشگاه  پیورد، نگرانی بسیاری را در میان متخصصین رشته امنیت ایجاد کرده است. چرا که اهمیت این موضوع به گونه ای ست که کوچکترین سهل انگاری و یا بروز خلا امنیتی در برنامه نویسی می تواند صدمات جبران ناپذیری بر سیستم امنیتی موجود وارد کند. یکی از اعضای ارشد سازمان امنیت و دموکراسی آمریکا "گاتم هانس" با اشاره به اهمیت موضوع افزود: تمامی نیروی امنیتی موجود باید به کار گرفته شود تا این تکنولوژی به دست افراد بی صلاحیت نیفتد چرا که خسارت وارده قابل جبران نخواهد بود و این اتفاق فاجعه ای بزرگ را رقم خواهد زد. همچنین وی در ادامه با اشاره به در دسترس بودن تکنولوژی و نیز اهمیت مساله امنیت دوربین های حفاظتی، به ایجاد برنامه ای غیر قابل دسترس با پایین ترین میزان خطا پرداخت.

گاتم هانس با تاکید بر اجتناب ناپذیر بودن پیشرفت و انقلاب تکنولوژی بر محافظت و نیز بالا بردن امنیت این سیستم تاکید کرد و افزود: به میزانی که دانش فناوری در تولید و طراحی این سیستم به کار گرفته شده است، به میزان دو برابر آن باید هزینه نگهداری و حفاظت از این سیستم امنیتی شود.

منبع: breitbart

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
میانگین سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۱۴۰۰ چقدر بود؟

جدیدترین گزارش انجمن VC نشان می‌دهد مبلغ کل قراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر...

از مزایای دوره MBA چه می‌دانید؟

مزایای دوره MBA باعث شده که افراد علاقه‌مند به حوزه مدیریت، توجه ویژه‌ای به...

راهنما و نکات مهم خرید هاست دانلود

اگر وب‌سایتی دارید که نیاز به بارگذاری فایل‌های زیاد و حجیم مانند ویدیو،...

شتابان هاست، رسانه زندگی دیجیتال هاست و سرور اروپا
شتابان هاست، رسانه زندگی دیجیتال هاست و سرور اروپا

 هاست اروپا، هاست سی پنل اروپا را با شتابان هاست تجربه کنید، ما بهترین هاست...

فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

یک ماهواره زیست‌محیطی در جدیدترین عملیات خود، فیلم جالبی را از لحظه عبور ماه...

اسکن مغزی و ذهن‌خوانی با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان

برخی شرکت‌های فناوری با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان خود از اسکن مغزی و...

موبایل تسلا؛ ماسک پا در کفش گوشی‎سازها می‌کند

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعاتی درباره گوشی تسلا بوده‌ایم، اما این...

گجت Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock با امکان پشتیبانی از دو نمایشگر 4K HDR معرفی شد

شرکت کورسیر به تازگی از رابط جدیدی به نام Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock رونمایی کرده است...

کشف کلید درک اوتیسم

اطلاعات کمی در رابطه با چگونگی رشد رفتارهای اجتماعی در مراحل اولیه زندگی،...

احتمال توسعه بازی VR بتمن توسط سازنده Iron Man VR

طبق گزارش‌ها، استودیو Camouflaj در حال توسعه‌ی یک بازی واقعیت-مجازی براساس...