کد خبر:1109328
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

در جریان کنفرانس WWDC2017 کمپانی اپل از به روز رسانی نرم افزاری جدید خود با عنوان iOS 11 رونمایی کرد، در این به روز رسانی تغییرات بسیار گسترده ای صورت گرفته است که در این مطلب به بررسی جز به جز آن ها می پردازیم.

کلیک-iOS 11 بالاخره به صورت رسمی منتشر شد و در استیج WWDC 2017 مفصل در رابطه با آن صحبت شد. این به روز رسانی در واقع اپل را به هدف اصلی خود نزدیک تر و حالا سیستم عامل آیفون از بسیاری جهات پیشرفت کرده است و حالا دیگر قابلیت های بسیار زیادی در اختیار کاربران قرار دارد.

قابلیت های اضافه شده به iOS 11 بسیار قابل توجه است، در این مطلب به مقایسه عکس های iOS 11 و iOS 10 و ذکر کارکرد های اضافه شده به این سیستم عامل به قابلیت های جدید این سیستم عامل پی می بریم.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Homescreen، شما در تصویر بالا صفحه خانه آیفون را مشاهده می کنید که در سمت چپ سیستم عامل iOS 11 و در سمت راست iOS 10 قرار دارد. نوار سیگنال در قسمت بالا دچار تغییراتی شده است، نمایشگر باتری کمی تغییر یافته است و فونتی که در قسمت بالا اطلاعات را نمایش می دهد نیز کمی پر رنگ تر و یا به اصطلاح بولد تر شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Notification Center، در سمت چپ iOS 11 و در سمت راست iOS 10 نمایش داده شده است. به سیگنال بار در قسمت بالا سمت چپ توجه کنید، متوجه می شوید که این نوار کمی تغییر داشته است. در iOS 11 خط دور نمایشگر باتری کمی کم رنگ شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Control Center، سمت چپ آی او اس ۱۱، سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. بدون شک بزرگ‌ترین تغییر در به روز رسانی آی او اس ۱۱ تغییراتی در کنترل سنتر بوده است. کنترل سنتر جدید به صورت کامل طبقه بندی شده است و به کاربر اجازه می دهد تا از میان گزینه های پیشنهاد شده یکی را انتخاب کند. لمس سه بعدی و موزیک به صورت پیش فرض در کنترل سنتر قرار دارد و کاربر می تواند گزینه های دیگر را نیز به آن اضافه کند.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Control Center، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. کنترل سنتر حالا بیشتر از قبل طبقه بندی شده است و نظم بیشتری پیدا کرده است، این نظم و طبقه بندی به وضوح در تصویر دیده می شود.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

اپ استور، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در اپ استور تغییرات بسیار گسترده ای رخ داده است، در اپ استور جدید از فونت های بولد تری استفاده شده است و طبقه بندی های بهتری صورت گرفته است. قسمت بازی ها و اپلیکیشن ها جدا شده است و برای هر بازی تب اختصاصی در نظر گرفته شده و بازی های روز نیز به کاربران پیشنهاد می شود.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در اپ استور جدید از فونت های بهتر و خواناتری استفاده شده است و جنبه هنری آن بیشتر شده است و همان طور که می بینید می توانید تب اختصاصی بازی مورد نظر را مشاهده کنید.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

تنظیمات، در سمت چپ آی او اس ۱۱ و در سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. ظاهر قسمت تنظیمات تغییراتی داشته است، نام بخش تنظیمات یا همان Setting با فونت بزرگ تری در قسمت بالا نمایش داده شده است و همین موضوع باعث می شود شما در حین استفاده از گوشی هوشمند خود فراموش نکنید که در کدام قسمت هستید و نوع تنظیم و قرار گیری آیکون ها نیز تغییر داشته و کمی بهتر شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

تنظیمات، در سمت چپ آی او اس ۱۱ و در سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. اگر کمی صفحه تنظیمات را به سمت پایین بکشیم خواهیم دید در این قسمت نیز تغییراتی ایجاد شده است، در قسمت Accounts & Passwords and Emergency SOS، این دو بخش تازه وارد های آیفون هستند و می توان این قسمت را قابلیت جدید آی او اس ۱۱ دانست. هم چنین در قسمت Sounds & Haptics، کلمه Haptics نیز به تازگی به این بخش اضافه شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

دوربین، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در قسمت دوربین سلفی نیز تغییراتی رخ داده است. در ورژن قبلی برای استفاده از فیلتر ها به بخش جداگانه ای رفته و میان فیلتر ها یکی از گزینه ها را انتخاب می کردیم ولی در به روز رسانی جدید دیگر نیازی به این کار نیست و شما تنها با ورق زدن فیلتر ها می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

تنظیمات دوربین، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰، حالا بخش تنظیمات دوربین به بخش جداگانه‌ای تبدیل شده است و دیگر بخش تنظیمات Camera & Photos که در آی او اس ۱۰ دیده می شد وجود ندارد. در ورژن جدید گزینه ای موسوم به Scan QR که جدید است و شما می توانید میان فرمت های HEIF/HEVC and JPEG/H.264 یک گزینه را انتخاب کنید. فرمت های جدید اضافه شده به آیفون دارای حجم کمتری هستند.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Recents، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در این قسمت تمامی فونت های مشاهده شده بزرگ تر شده اند و فاصله میان آن ها نیز بیشتر شده است و شما به راحتی می توانید از هر فاصله ای این فونت ها را بخوانید.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

بخش تماس، سمت چپ آی او اس ۱۱ و در سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. بخش تماس گیری نیز دچار تغییراتی شده است و همان طور که در تصاویر نیز نگاه می کنید شماره ها بزرگ‌تر و پررنگ‌تر شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Notes، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰، همان طور که در تصویر نگاه می کنید در قسمت بالایی Notes با فونت بزرگ تری نوشته شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

سافاری، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰، سافاری در کل هیچ تغییر بزرگی نداشته است و شاید بتوان تنها تغییر را کمی تغییر شکل در قسمت بالایی این مرورگر دانست.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Wallet، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. همان طور که می بینید ظاهر این قسمت به صورت کلی تغییر یافته است و نوشته در قسمت بالایی نیز بولد تر شده است.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

ماشین حساب، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در قسمت ماشین حساب نیز ظاهر به کلی تغییر کرده است و کمی گرافیکی تر شده است و هم چنین شماره ها نیز بزرگ تر شده اند.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

تقویم، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. همان طور که می بینید فونت ها بولد تر شده اند، شاید بتوان این بزرگ تر شدن فونت را در تمام قسمت های آی او اس ۱۱ در نظر گرفت.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

iMessage، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰، همان طور که در تصویر نیز مشاهده می کنید در قسمت پایین آی مسیج در ورژن جدید منویی قرار گرفته است که شما با استفاده از آن می توانید از آپشن های مختلف و متنوع استفاده کنید.

مقایسه همه‌جانبه iOS 11 و iOS 10

Storage، سمت چپ آی او اس ۱۱ و سمت راست آی او اس ۱۰ قرار دارد. در قسمت بالای بخش حافظه منویی قرار گرفته است که به صورت تصویری میزان پر بودن حافظه شما را نشان می دهد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تکنیک های افزایش فروش و افزایش فالوور در اینستاگرام

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که بدنبال کسب در آمد از طریق ایسنتاگرام هستید...

معرفی 4 قابلیت جذاب واتساپ در بروزرسانی جدید

واتساپ امروز چندین قابلیت برای حفظ حریم شخصی کاربران معرفی کرده که بعضی از...

واکنش آذری جهرمی به ادعای تکمیل پروژه ماهواره خیام در دولت سیزدهم

آذری جهرمی در خصوص ادعای ساخت ماهواه خیام در دولت سیزدهم واکنش نشان داد.

ادعای بزرگ روسیه در مورد ساخت ماهواره خیام ایران : ما ساختیم!
ادعای بزرگ روسیه در مورد ساخت ماهواره خیام ایران: ما ساختیم!

اکانت سفارت روسیه در ایران مدعی شد؛ ماهواره خیام به سفارش ایران اما توسط ما...

مشخصات فنی و قیمت گوشی موتو ریزر 2022 موتورولا

رونمایی از گوشی‌های موتو ریزر 2022، X30 پرو و S30 پرو موتورولا تا پنجشنبه این هفته...

طراحی بسته‌های ویژه اینترنت رومینگ همراه اول این‌بار برای طرفداران سفرهای خارجی تابستان و زائرین حرم حسینی

همراه اول در ادامه اجرای طرح‌های تسهیل رومینگ مشترکان، این‌بار از...

ارزفی؛ بستری  امن برای معامله و تبدیل بیش از 530 ارز دیجیتال

امروزه خرید و فروش ارز دیجیتال آن هم در بسترهای امن و آسان به یکی از نیازها و...

حذف پیام واتساپ پس از ارسال بعد از 48 ساعت
حذف پیام واتساپ پس از ارسال بعد از 48 ساعت

واتس‌اپ امکان حذف پیام تا بیش از دو روز پس از ارسال را فراهم کرد.

وزیر ارتباطات: عده ای از طرح صیانت نان می خورند
وزیر ارتباطات: عده ای از طرح صیانت نان می خورند

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت «طرح صیانت» گفت: یک عده...

گوگل بابت قطعی سرویسش عذخواهی کرد وزارت ارتباطات ایران نه!
گوگل بابت قطعی سرویسش عذرخواهی کرد وزارت ارتباطات ایران نه!

گوگل به دلیل مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری که روز سه‌شنبه باعث قطعی بزرگ...