کد خبر:1040726
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

تشخیص حملات قلبی با قطره چکان خون

ابزار آزمایش خون دستی جدیدی قادر است سریعا حملات قلبی را تشخیص دهد. این ابزار جدید آی-۲۰، که توسط شرکت فیلیپس ارائه شده برای کاربرد در مراکز اورژانس جهت کاهش زمان تشخیص حملات قلبی توسط پزشکان طراحی شده است.

به گزارش کلیک، با استفاده از قطره چکان خون،این وسیله پروتئین های موجود در جریان خون را پس از حمله قلبی شناسایی می کند و به جای ۶۰ دقیقه انتظار برای نتایج آزمایشگاهی، در تنها ده دقیقه نتایج را ارائه می دهد .

برای بیمارانی که در مراکز اورژانس دردهای قفسه سینه را مطرح می کنند، این وسیله می تواند بکار رود تا آزمایش فوری اجرا شود و حین سنجش بیمار و گرفتن تاریخچه پزشکی ، نتایج آن ارائه  گردد. این کار زمان تصمیم گیری درمانی را برای پزشکان کاهش می دهد.

با استفاده از این ابزار، تعامل بیمار - پزشک ساده سازی می شود و روش مراقبت پزشکان را بهبود می بخشد.

این سیستم با اندازه گیری سطح تروپونین قلبی آی - سی تی ان آی - عمل می کند ، پروتئینی که توسط عضله قلب به درون خون بعد از حمله قلبی دفع می شود.

شرکت فیلیپس نشان داده است که  این آزمایش نتایج قابل مقایسه ای با نتایج بدست آمده در آزمایشگاه دارد که پزشکان را قادر می سازد که بدون تاخیر تصمیم درمانی اتخاذ کنند.

خط مشی های کنونی برای تشخیص اختلالات قلبی نیاز به نتایج آزمایش خون شاخص زیستی تروپونین قلبی برای ۹۰ درصد بیمارانی دارد که در مراکز اورژانس با شکایات درد قفسه سینه حضور می یابند اما توسط الکتروکاردیوگرام - برق نگار قلبی ، ای سی جی - تشخیص داده نشده اند.

نمونه های خون معمولا در آزمایشگاه بیمارستان تحلیل می شوند که به راحتی می توانند بیش از یک ساعت برای اعلام نتایج به پزشک مرکز اورژانس، وقت بگیرد.به گفته دکتر پائول، آسیب شناس شیمی در بیمارستان های دانشگاه کالینسون این آزمایش اورژانسی می تواند بطور معنادار به کاهش زمان انتظار کمک کند.

این ابزار پروتکل و طرح تشخیصی را تا بیش از ۳ ساعت کاهش می دهد.

برای بیماران قلبی با خطر بالا، مثل افراد دارای سندرم قلبی حاد، رده بندی درمانی سریع و شروع زودهنگام درمان بمنظور بهبود برون دادهای بیمار و نجات جانشان ، اساسی است. فقط ۱۰ درصد بیماران دارای درد قفسه سینه می توانند با استفاده از ای سی جی تشخیص داده شوند. سایرین باید به آزمایش های قلبی بیشتری تکیه کنند.

پزشکان اغلب مجبورند تا بیش از ۶ ساعت قبل از اینکه بتوانند تصمیم بگیرند که آیا با ایمنی کامل می توانند بیمار را مرخص کنند یا اینکه نیاز به بستری در بیمارستان برای آزمایش های بیشتر دارند، منتظر بمانند.

آی ۲۰ برای کمک به کاهش زمان مراقبت اولیه از بیمار قبل از درمان برای مراقبان سلامت و کاهش زمان ترخیص بیماران با کمک به کاهش ازدحام در مراکز اورژانس طراحی شده و منجر به استفاده بهتر از منابع بیمارستانی می شود.

عملکرد تحلیلی و بالینی این وسیله طی مطالعات چندمرکزی بالینی اعتبار یابی شده و در مجموعه های واقعی مراقبت حاد در پروژه ای اروپایی از ائتلافات بیمارستان های اروپا آزمایش شد. مطالعه مذکور توانایی ابزار فیلیپس را در اندازه گیری صحیح ارزش های سی تی ان آی در زمانی حدود ۱۰ دقیقه در مرکز اورژانس نشان داد.

فیلیپس دستگاه مراقبت اولیه آی ۲۰ را بعنوان ابزاری چندمنظوره توسعه داده است که امکان انجام آزمایش های مختلف خون را فراهم می سازد. در مارس ۲۰۱۵، شرکت توافق چندساله جهت توسعه آزمایش خون دستی برای بیکاران عصب - روانپزشکی را اعلام نمود.

هر آزمایش خون دارای نرم افزار و کارتریج محدود و تک منظوره شامل آزمایش اختصاصی می باشد. این فناوری برای شناسایی مولکول های هدف چندگانه در پراکندگی های پایین درون نتایج نمونه خونی مشابه و نشان دادن نتایج در صفحه نمایش دستگاه در چند دقیقه طراحی شده است.

شرکت فیلیپس اخیرا گواهی آی ۲۰ را به دست آورده و شروع به فروش در انگلستان، آلمان، هلند و بلژیک نموده است. این شرکت قصد دارد فروش خود را به مناطق دیگر اروپا گسترش دهد.این وسیله درحال حاضر در ایالات متحده موجود نمی باشد.

منبع:medicalnewstoday

 

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
چگونه از حمله هکرها به گوشی مان جلوگیری کنیم؟

با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه‌های...

کرم‌هایی که از چراغ راهنمایی پیروی می‌کنند

دانشمندان ژاپنی روشی را ابداع کرده‌اند که اساسا به آنها اجازه می‌دهد حرکات...

تشخیص اخبار جعلی با کمک هوش مصنوعی

اخبار جعلی می‌تواند باعث اختلال پایدار در ساختار جامعه شود. اخیرا دو...

رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد در آپدیت جدید بازی Sonic Frontiers

 آپدیت جدید بازی Sonic Frontiers بالاخره حالت Performance Mode را به کنسول ایکس باکس سری اس...

آیین نامه حمایت از فریلنسرها چه می گوید؟/ ماده 8 از اینترنتطبقاتی پرده برمی‌دارد؟

وزرای عضو کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال آیین‌نامه حمایت از فریلنسرها فعال در...

آیفون 15 پرو مجهز به دکمه‌هایی با طراحی ثابت خواهد بود

تا موعد عرضه سری آیفون 15 اپل هنوز زمان زیادی باقی مانده است؛ اما تاکنون...

آموزش ساخت قوی‌ترین پسورد جهان

در این مطلب علاوه بر مرور محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین رمزهای عبور در...

کنسول‌های نسل بعد ایکس‌باکس و پلی‌استیشن زودتر از سال ۲۰۲۸ نمی‌آیند

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، سونی و مایکروسافت برنامه‌ای برای عرضه‌ی...

تکمیل نظریه‌ اینشتین؛ پیشرفتی در فیزیک ذرات

دانشمندان انقباض نسبیتی میدان الکتریکی تولیدشده توسط ذرات باردار پرسرعت را...

اختراع سیستم جدیدی که دمای خود را به طور پویا با محیط تنظیم می کند

محققان یک سیستم مصنوعی ایجاد کرده اند که مشابه موجودات زنده، به تغییرات...