کد خبر:1038083
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آزمایشات DNA نژاد واقعی اروپایی ها را برملا کرد

DNA های به جای مانده از آخرین عصر یخبندان نشان می دهند که همه اروپایی ها، زمانی از تبار انسان هایی بودند که در بلژیک زندگی می کردند.

به گزارش کلیک، تجزیه و تحلیل های انجام شده بر روی ژنوم ها نیز نشان می دهند که اجداد ما در عصر یخبندان، تغییرات چشمگیری را در عصر یخبندان و چند هزار سال بعد از آن دوران بسیار سرد تجربه کردند. مجموع ۵۱ نمونه ژنتیکی در آخرین مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند که در مقایسه با چهار نمونه که پیش از این در دسترس بوده اند موجب پیشرفت گسترده ای را در فهمیدن این موضوع شده است.
تقریباً ۱۹۰۰۰ سال پیش، دما در اروپا شروع به گرم شدن کرد و منجر به آزاد شدن پوشش های یخی گسترده این قاره شد. همانطور که پوشش های یخی پس روی می کردند، جمعیت انسانی نیز از اسپانیای عصر جدید به سمت شمال مهاجرت کرد. تقریباً ۵۰۰۰ سال بعد از آن زمان، گروه دیگری از مردم مهاجرت را از جنوب شرقی اروپا به مناطق شمالی و غربی این قاره آغاز کردند. این مهاجران از یونان و ترکیه، جایگزین جمعیت قبلی شدند.
آخرین عصر یخبندان عمده، بین ۳۵۰۰۰ و ۱۹۰۰۰ سال پیش از عصر جدید به اوج خود رسید و حدود ۱۲۰۰۰ سال پیش به پایان رسید. در اوج این دوران، پوشش های یخی تا جنوب فرانسه ادامه پیدا کردند.
دیوید ریچ از دانشکده پزشکی هاروارد گفت: توانایی به دست آوردن اطلاعات در مقیاس ژنوم از استخوان های قدیمی، اکنون یک فناوری جدید می باشد که تنها حدود پنج یا شش سال اخیر روی کار آمده است. این فناوری یک ابزار علمی جدید است که نگاه کردن به چیزهایی که قبلاً به آنها توجهی نمی شده را ممکن می سازد. DNA های قدیمی اغلب شامل یک خطای شاخص می شوند که در آن، بخشی از سیتوزین توسط اوراسیل جایگزین شده است. این تغییر به ندرت در حلقه رمزهای ژنتیکی امروزی دیده می شود. محققان از این حقیقت به سود خود استفاده کردند و فقط آن DNA را مورد بررسی قرار دادند که این خطا را نشان داد. این مسئله، به محققان این امکان را داد تا نمونه هایی از رمزهای ژنتیکی قدیمی تقریباً خالص را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.
تقریباً ۴۵۰۰۰ سال پیش از دوران مدرن، انسان های امروزی ابتدا وارد اروپا شدند. این مهاجرت به معنای پایان نئاندرتال ها (انسان های اولیه) بود که قبلاً ساکن این قاره بودند. اصل و نسب همه اروپایی های قدیم که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند به جمعیتی که ۳۷۰۰۰ سال پیش در منطقه ای زندگی می کردند که بعدها به عنوان بلژیک شناخته شد برمی گشت. این گروه بعدها با گروهی دیگر جایگزین شد و ۱۴۰۰۰ هزار سال پیش جمعیتی جدید از شرق آمده و وارد اروپا شدند.
تجزیه و تحلیل DNA های قدیمی و مطالعه اینکه رمزهای ژنتیکی می توانند چه چیزی را درباره تاریخچه انسان های عصر یخبندان در اروپا به ما نشان دهند، در مجله نیچر (Nature) منتشر شد.
منبع:techtimes

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تکمیل نظریه‌ اینشتین؛ پیشرفتی در فیزیک ذرات

دانشمندان انقباض نسبیتی میدان الکتریکی تولیدشده توسط ذرات باردار پرسرعت را...

اختراع سیستم جدیدی که دمای خود را به طور پویا با محیط تنظیم می کند

محققان یک سیستم مصنوعی ایجاد کرده اند که مشابه موجودات زنده، به تغییرات...

کشف بزرگی که کتاب‌های علوم را تغییر می‌دهد

فسیل یک موجود دریایی کوچک که بیش از نیم میلیارد سال پیش مرده است، ممکن است...

7 برند گوشی موبایل که قیمت مقرون به صرفه ای دارند

گوشی هوشمند امروزه به ارزشمندترین قسمت از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است....

پاداش ۱۸۰۰ دلاری به کارگران فراری از آیفون سیتی

شرکت فاکسکان به کارگرانی که قصد دارند کارخانه تولید آیفون در ژنگژو را ترک...

گوگل از به روزرسانی جدید «ورک اسپیس» خبر داد

شرکت گوگل از به روزرسانی های جدید برای خدمات کلود و نرم افزارهای مجموعه ورک...

اختراع جدید دانشمندان برای بهره‌برداری کم‌هزینه از “هیدروژن سبز”

تیمی از محققان به رهبری دانشگاه پرینستون و دانشگاه رایس اخیراً فلزاتی از...

تاریخ برگزاری رویداد شیائومی مشخص شد

پس از ماه‌ها افشاگری، سرانجام تاریخ معرفی گوشی‌های هوشمند پرچمدار سری 13...

سونی بازی جذاب Gran Turismo 7 را برای PC عرضه می‌کند

سونی در سال‌های گذشته بسیاری از عنوان‌های اختصاصی پلی‌استیشن را برای...

درمان کامل سل در دو ماه

نتایج یک مطالعه جدید که در کنفرانس جهانی سلامت ریه ۲۰۲۲، ارائه شد، نشان داده...