کد خبر:1324135
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آموزش ترفندها و استراتژی های بازی Dota 2 برای برنده شدن

استراتژی های بازی Dota 2

بازی‌های سبک MOBA نیاز به چیدن استراتژی و آشنایی کامل به مکانیزم‌های بازی دارد. یادگیری استراتژی های بازی Dota 2 می‌تواند شانس برنده شدن گیمرها را افزایش دهد؛ به خصوص اگر در طول بازی صبور و باحوصله باشند.

استراتژی های بازی Dota 2

بدون شک بازی Dota 2 یکی از محبوب‌ترین آثار در بین گیمرها است. این بازی در سبک MOBA ساخته شده که روزانه پذیرای میلیون‌ها بازیکن در سرتاسر جهان است. بازی Dota 2‌ توسط شرکت Valve توسعه یافته و این کمپانی پشتیبانی خوبی از این بازی می‌کند.

به دلیل فضای رقابتی Dota 2، مدتی است این بازی جزو آثار ورزش‌های الکترونیکی است. به طوری که، تیم‌های مختلفی برای رقابت با یکدیگر به پای این بازی می‌نشینند. سطح مسابقات Dota 2 کیفیت بالایی دارد و کاربران بسیاری رقابت تیم‌ها را به صورت آنلاین تماشا می‌کنند.

برای برنده شدن در بازی Dota 2، بازیکنان باید با استراتژی و هدف مشخصی وارد بازی شوند. برای چیدن استراتژی های بازی Dota 2 گیمرها باید با یکسری ترفند و نکته مهم آشنا شوند. در ادامه به آموزش این بازی MOBA می‌پردازیم.

انتخاب هیرو در Dota 2
انتخاب هیرو در Dota 2

بخش آموزشی بازی را انجام دهید

یکی از مهم‌ترین نکات در هر بازی، انجام بخش آموزشی و یاد گرفتن مکانیزم بازی است. این بخش به گیمر کمک می‌کند که با کلیت گیم‌پلی و نحوه کنترل قهرمانان آشنا شود. قوانین بازی Dota 2 را یاد بگیرید و از نحوه استفاده از آیتم‌ها اطلاعات کسب کنید.

هرکدام از قهرمانان بازی دارای مهارت و توانایی خاصی هستند. با کلاس‌ها و نحوه استفاده از هر قهرمان آشنا شوید. یاد گرفتن مکانیزم‌های بازی، می‌تواند کمک بسزایی به گیمرها در پیشبرد بازی کند.

هیروهای متنوع Dota 2
هیروهای متنوع Dota 2

با هیروهای بازی آشنا شوید

در بازی Dota 2 بیش از ۱۰۰ هیرو حضور دارد. هر کدام از قهرمانان بازی دارای مهارت و قدرت ویژه‌ای هستند. گیمرها بسته به نوع بازی خود، باید با نقش هیروها و نوع استفاده از قدرت‌های آنها آشنا شوند. شناخت کافی از هیروها، می‌تواند به بازیکن کمک می‌کند که چه قهرمانی را در مقابل حریف انتخاب کند.

اگر نیاز دارید از تیم خود حمایت کنید، باید از یک قهرمان با نقش Support‌ استفاده کنید. به عنوان مثال هیرویی مانند Lion می‌تواند حملات دشمن را خنثی کند. بهترین روش برای شناخت هیروها این است که آنها را انتخاب و در طول بازی از نیروهای مختلف آن استفاده کنید. این روش بهتر از خواندن قدرت‌ها و ویژگی‌های هیروها است. مطالعه مهارت‌های قهرمانان کاری وقت‌گیر و خسته‌کننده برای گیمرها خواهد بود.

آیتم‌ های دوتا ۲
آیتم‌های دوتا ۲

کاربرد و زمان استفاده از آیتم‌ها را بدانید

یکی از استراتژی های بازی Dota 2 خرید آیتم و استفاده درست از آنها است. بازیکنان در طول بازی گلد یا طلا به دست می‌آورند که می‌توان با آنها آیتم خریداری کرد. تعداد زیادی آیتم در فروشگاه موجود است که هرکدام کاربرد مخصوصی دارد.

توصیه می‌شود تا زمانی که به تمام آیتم‌ها مسلط نشده‌اید، از آیتم‌های پیشنهادی فروشگاه استفاده کنید. آیتم های دوتا ۲ توسط خود بازی به گیمر پیشنهاد می‌شود. به دلیل هوش مصنوعی قوی بازی Dota 2، نحوه بازی کردن گیمر را بررسی می‌کند و بسته به نوع بازی آنها، آیتم‌های خوبی را به بازیکن پیشنهاد می‌دهد.

ناگفته نماند، همه آیتم‌های پیشنهادی کاربردی نیستند، اما می‌تواند در کوتاه مدت به گیمرها کمک کند. پس، حتما از نحوه استفاده و کاربرد آیتم‌ها اطلاعات کسب کنید تا بدانید در شرایط مختلف، چگونه از آنها استفاده کنید. استفاده درست از آیتم‌ها، شانس برنده شدن در مسابقه را افزایش می‌دهد.

کلیدهای مهم بازی
کلیدهای مهم بازی

کلیدهای میانبر بازی را بشناسید

گیمرهای حرفه‌ای بازی Dota 2 معمولا برای سرعت دادن به بازی خود، از کلیدهای میانبر استفاده می‌کنند. لازم است بازیکنان جدید، کلیدهای میانبر در کیبورد را بشناسند. این روش می‌تواند سرعت بازی شما را افزایش دهد.

اگر کلیدها را به خوبی بلد باشید، در لحظات مهم می‌توانید واکنش سریعی به اتفاقات بازی نشان دهید. سرعت عمل در بازی Dota 2 بسیار مهم است و می‌تواند میزان دریافت XP و گلد را افزایش دهد. بنابراین، از کلیدهای میانبر غافل نشوید.

استراتژی های بازی Dota 2
تهاجمی بازی نکنید

هنگام بازی صبور باشید

گیمرها معمولا برای رقابت‌ها عجول هستند و می‌خواهند زودتر تیم حریف را شکست دهند. این روش گاهی جواب می‌دهد، اما در بازی Dota 2 به ضرر بازیکن خواهد بود. تهاجمی بازی کردن به خصوص برای کسانی که تازه با بازی آشنا شده‌اند، کار اشتباهی است.

بازی Dota 2 را باید با حوصله و تمرکز بالا انجام داد. در طول بازی،‌ گیمر باید حواسش به تمام اتفاقات بازی باشد. نسبت به حمله دشمن، بهترین واکنش را برای دفاع کردن نشان دهید و در زمان مناسب به آنها حمل کنید.

برای تجربه موفق یک رقابت نفسگیر در Dota 2 صبور باشید. در طول بازی کنار هم‌تیمی‌های خود باشید. هماهنگی تیمی یکی از استراتژی‌ های بازی Dota 2 است که می‌تواند XP و آیتم‌های خوبی برای شما داشته باشد.

استراتژی های بازی Dota 2
نقشه بازی Dota 2

با نقاط مهم نقشه بازی آشنا شوید

نقشه بازی Dota 2‌ بسیار پرجزئیات و دارای نقاط استراتژیک مهمی است. اگر شناخت کافی به نقاط مهم نقشه داشته باشید، می‌توانید برای تیم حریف تله‌های گوناگونی ایجاد کنید. تله‌ها می‌تواند دشمن را غافلگیر کند. بنابراین، یک فرصت طلایی برای حمله به آنها فراهم کنید.

زمانی که بازی شروع شد، سعی کنید XP و گلد کافی برای رقابت جمع‌آوری کنید. این موضوع باز هم به آشنایی گیمر با نقشه بازی برمی‌گردد. به مرور با نقشه و نحوه شروع بازی آشنا خواهید شد.

گیم پلی دوتا ۲
نمایی از گیم‌پلی بازی

با تیم خود همراه باشید

برخی از گیمرها با تک‌روی سعی می‌کنند شانس برنده شدن را افزایش دهند. این روش در بازی Dota 2‌ کاملا اشتباه است. کار تیمی در این بازی حرف اول را می‌زند. با توجه به شرایط تیمی و نوع هیروهای انتخاب شده، تیم خود را همراهی کنید.

هماهنگ شدن با تیم، باعث می‌شود کارهای تدافعی و تهاجمی منظم ‌شود. این اتفاق کمک می‌کند فضای کلی بازی به نفع شما و تیمتان باشد. در زمان مناسب، کشته شدن هیروها را اطلاع دهید. به موقع کیل بگیرید و هم‌تیمی‌های خود را ساپورت کنید.

هماهنگی تیمی، زمان‌شناسی صحیح و حمایت از هم‌تیمی‌ها سه نکته کلیدی برنده شدن در رقابت‌هایDota 2 است. بنابراین، با اهداف تیمی وارد مسابقات شوید تا بتوانید رقابت جذابی را تجربه کنید.

نظر شما درباره استراتژی های بازی Dota 2 چیست؟ آیا شما این بازی را تجربه کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را با کلیک در میان بگذارید.

 

همچنین در کلیک بخوانید: آموزش کدها و چیت های بازی Dota 2

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تفاوت های اصلی بوتیک هتل و هتل چیست؟

در دهه‌های پیش، واحدهای اقامتی تنها به چند دسته مجزا تقسیم می‌شدند اما با...

رونمایی از اینترنت ماهواره ای رمزگذاری شده توسط اسپیس ایکس

اسپیس ایکس از سرویس جدید اینترنت ماهواره‌ای رمزگذاری شده‌ خود با نام...

کدهای مخفی جذاب گوشی‌های موبایل که تست سخت افزاری را امکان‌پذیر می‌کنند

گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و اپل کدهای مخفی جذابی دارند که دسترسی به اطلاعات...

بازی اونجرز بعد از دو سال آپدیت محتوایی انتها بازی را گرفت

اگر شما از طرفداران بازی انتقام جویان مارول (Marvel’s Avengers) باشید، می‌دانید که...

تصاویر جدید از تلسکوپ فضایی جیمز وب که تلسکوپ هابل نتوانسته آن را ببیند

سایت بیزینس اینسایدر اخیرا خبری منتشر کرده است که در آن به مقایسه کیفیت...

ذره بین موتور جستجوی جایگزین گوگل

موتورهای جست‌وجوی بومی سهم بسیاری در اقتصاد فناوری اطلاعات کشورها دارند.

فرار از دوربین‌های امنیتی به کمک “کت جادویی”

 این کت که InvisDefense نام دارد، به فردی که آن را پوشیده این امکان را می‌دهد در...

چشم سوم تماشاگران در جام‌جهانی۲۰۲۲

دیدن یک رویداد ورزشی از داخل استادیوم و به‌طور واقعا زنده، باعث می‌شود برخی...

کنترل قند خون با قرص هوشمند

محققان فناوری پزشکی در حال توسعه و ساخت یک حسگر زیستی هستند که بلعیده می‌شود...

کمیسیون تپسی چقدر است؟

تپسی در جلسه معارفه سهام خود در فرابورس، یکی از دلایل ورود به بورس را توسعه...