کد خبر:1328185
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

معرفی بازی Among Us | نفوذی را به سبک مافیا پیدا کن

بازی Among Us چیست

بازی Among Us این روزها مورد توجه بسیاری از گیمرها قرار گرفته است. پیدا کردن ایمپاستر در سفینه فضایی و اخراج آن می‌تواند لحظات هیجان‌انگیزی را برای بازیکنان ایجاد کند.

بازی Among Us چیست؟

این روزها بازی مافیا در بین خانواده‌ها و محفل‌های دوستانه بسیار محبوب شده است. به طوری که، این بازی پای ثابت مهمانی‌ها و دورهمی‌ها شده است. بازی مافیا به دلیل شرایط غیرقابل پیش‌بینی و بحث‌های فراوان برای دفاع از نقش خود توانسته هیجان زیادی را برای بازیکنان ایجاد کند.

استودیو Innersloth با الهام از این بازی مهیج، بازی Among Us را توسعه داد. هسته اصلی بازی بسیار شبیه به بازی مافیا است. بازیکنان باید نفوذی یا ایمپاستر را پیدا کنند و درباره آن با یکدیگر صحبت کنند. بازیکنان در نقش یک فضانورد در یک سفینه فضایی قرار دارند.

بازی Among Us چیست
انجام مأموریت‌ها و شناسایی ایمپاستر

آنها به عنوان اعضای سفینه، باید اهداف و مأموریت‌های مدیریتی سفینه را انجام دهند. اما در بین این افراد، یک نفوذی حضور دارد که هدفش خرابکاری در سفینه است. ناگفته نماند، سیستم بازی ایمپاستر و اعضای فضاپیما را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند. پس از تعیین نقش بازیکنان، آنها وارد محیط سفینه می‌شوند.

ایمپاستر بازی باید با کشتن فضانوردان و خراب کردن بخش‌های مهم سفینه، هدایت کل فضاپیما را برعهده بگیرد. در طول بازی، اعضای اصلی به عملکرد ایمپاستر مشکوک می‌شود و می‌فهمد چه کسی خرابکار است.

بازیکن آژیر خطر را به صدا در می‌آورد و اعضا را برای مشورت و رأی دادن فرا می‌خواند. بازیکنان در یک صفحه چت درباره نفوذی صحبت می‌کنند و با رأی نهایی اقدام به اخراج ایمپاستر می‌کند.

مأموریت‌های اعضای سفینه
مأموریت‌های اعضای سفینه

با این اوصاف، مخفی‌کاری و عملکرد بی‌نقص ایمپاستر می‌تواند در روند خرابکاری بسیار مؤثر باشد. ایمپاستر حتی می‌تواند با اتهام زدن به دیگر اعضا، خود را تبرئه کند تا بتواند در فضاپیما بماند. نقش ایمپاستر بسته به تعداد بازیکنان متغیر است. به طوری که، تعداد نفوذی‌ها به دو یا سه نفر نیز افزایش پیدا می‌کند.

اگر اعضای سفینه بتوانند ایمپاستر را پیدا و اخراج کنند، برنده بازی خواهند شد. اما اگر ایمپاستر با خرابکاری‌هایش بتواند اعضا را دچار مشکل کند، به عنوان برنده بازی شناخته خواهد شد.

بازی Among Us هم‌اکنون برای کنسول‌های بازی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و نیتندو، پی‌سی و گوشی‌های موبایل در دسترس قرار دارد. جالب است بدانید، این بازی از قابلیت کراس پلتفرم پشتیبانی می‌کند و بازیکنان فارغ از دستگاه خود می‌توانند با دوستان خود امانگ آس را تجربه کنند.

معرفی اعضای سفینه در امانگ آس
بازی Among Us چیست؟

اعضای سفینه چه وظیفه‌ای دارند؟

بازیکنانی که جزو اعضای سفینه شناخته می‌شوند، یکسری مأموریت به آنها محول می‌شود. آنها باید این اهداف را در طول بازی انجام دهند تا عملکرد فضاپیما دچار اختلال نشود. تمامی بازیکنان باید مأموریت‌های خود را انجام دهند تا بتوانند پیروز بازی شوند.

مأموریت‌ها به صورت مینی‌گیم طراحی شده‌اند. بنابراین، بازیکنان کار سختی برای انجام مأموریت‌ها ندارند. در کنار انجام وظایف، اعضای سفینه باید حواسشان به خرابکاری‌های ایمپاستر هم باشد. اگر اعضا هماهنگی خوبی داشته باشند، می‌توانند ایمپاستر را از فضاپیما اخراج کنند.

کشتن اعضا توسط ایمپاستر
کشتن اعضا توسط ایمپاستر

ایمپاستر و وظیفه خطیر خرابکاری

ایمپاستر یا نفوذی وظیفه اختلال سیستم سفینه در طول بازی Among Us را برعهده دارد. نفوذی باید وانمود کند که از اعضای سفینه است. همچنین، اجازه ندهد بازیکنان مأموریت‌های خود را انجام دهند.

ایمپاستر ابزارهایی برای کشتن اعضای فضاپیما را دارد. او می‌تواند در سفینه مخفی شود و یا بخش‌های مختلف سفینه را از کار بیاندازد. اصلی‌ترین وظیفه ایمپاستر، پنهان کردن هویت اصلی خود است. اگر نتواند وظیفه خود را به خوبی ایفا کند، اعضای سفینه خیلی سریع مچ او را می‌گیرند.

بنابراین،‌ نفوذی باید به بهترین شکل ممکن نقش بازی کند. با زمان‌بندی مناسب اقدام به خرابکاری کند. در نهایت اتحاد و تمرکز اعضای فضاپیما را از بین ببرد. صحبت کردن به موقع و واکنش درست در چت‌ها می‌تواند برگ برنده ایمپاستر در طول بازی باشد.

رأی‌گیری برای اخراج نفوذی

در میانه سفینه یک دکمه قرمز وجود دارد که بازیکنان برای گفتگو از آن استفاده می‌کنند. اعضای سفینه پس از مشکوک شدن یا مطمئن شدن بازیکن نفوذی، زنگ خطر را می‌زند. صفحه چت برای تمامی بازیکنان باز می‌شود.

بازیکنی که اقدام به زدن آژیر خطر شده، باید اعضای سفینه را متقاعد کند که چه کسی نفوذی است. چت‌های سریع و خطاب کردن بازیکن ایمپاستر بر اساس رنگ لباس، می‌تواند بازیکن را به هدف خود نزدیک کند.

گفتگو و رأی‌گیری اعضای سفینه
گفتگو و رأی‌گیری اعضای سفینه

در نهایت، بازیکنان رأی‌گیری می‌کنند که فرد مورد نظر ایمپاستر است یا خیر. اگر کسی متقاعد نشد فرد مورد نظر نفوذی است، همه بازیکنان به محیط سفینه برگشته و بازی ادامه پیدا می‌کند. ایمپاستر می‌تواند برای قربانی کردن اعضا، خود آژیر خطر را بزند.

در زمان گفتگو به یکی از اعضا اتهام بزند تا بتواند نگاه‌ها به خود را برگرداند. هوش و خلاقیت در هنگام بازی حرف اول را می‌زند. بنابراین، در طول بازی سعی کنید با انجام کارهای مختلف ایمپاستر را پیدا کنید. یا نفوذی با زرنگی اقدام به خرابکاری هوشمندانه کند.

در مجموع، بازی Among Us می‌تواند بازیکنان را سرگرم کند. گیمرها به مرور با شرایط بازی آشنا می‌شوند. زمانی که ایمپاستر شناسایی می‌شود، لحظه هیجان‌انگیزی برای اعضای سفینه به وجود می‌آید. نفوذی نیز در طول بازی با زیرکی تمام می‌تواند شرایط را به نفع خودش پیش ببرد و سفینه را از آن خود کند.

نظر شما درباره بازی Among Us چیست؟ آیا تا به حال این بازی را تجربه کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را با کلیک در میان بگذارید.

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  مجازات نشر اکاذیب در فضای مجازی
  مجازات نشر اکاذیب در فضای مجازی چیست؟

  نشر اکاذیب در فضای مجازی و تهمت زدن و دروغ بستن به افراد، از جمله اقداماتی است که...

  آموزش فارسی کردن اعداد در Word

  اعداد لاتین در نرم‌افزار مایکروسافت ورد در بسیاری از مواقع به کار کاربران ایرانی...

  لیست پمپ بنزین های فعال کشور
  لیست پمپ بنزین های فعال کشور + آدرس

  لیست جایگاه‌های سوخت فعال در کشور در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۰ توسط شرکت ملی پخش...

  مشخصات فنی و قیمت آریسان 2
  بررسی مشخصات فنی و قیمت آریسان 2

  شرکت ایران‌خودرو به تازگی از مدل جدید وانت آریسان رونمایی کرده و عرضه آن را در...

  کارت اعتباری یارانه
  چه کسانی کارت اعتباری یارانه می‌گیرند؟

  اختصاص کارت اعتباری یارانه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یکی از گزینه های در حال بررسی...

  سریال های شبیه به اسکویید گیم
  معرفی بهترین سریال های شبیه به اسکویید گیم

  سریال های شبیه به اسکویید گیم شما را به همان حال و هوای دلهره‌آور و عجیبی می‌برد...

  کشف مفید با خطا در تزریق واکسن آسترازنکا
  یک کشف مفید با خطا در تزریق واکسن آسترازنکا

  اشتباهی که در میزان دوز تزریقی واکسن آسترازنکا ایجاد شده بود به کشف غیر منتظره و...

  بازدید سرزده رئیسی از وزارت نفت
  بازدید سرزده رئیسی از وزارت نفت برای بررسی اختلال پمپ بنزین‌ها

  امروز چهارشنبه سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور دولت سیزدهم پس از پایان جلسه هئیت...

  دانلود قسمت سوم سریال حرفه ای
  دانلود قسمت سوم سریال حرفه ای

  بازیگری سیروان و زانیار خسروی طرفداران این دو خواننده را مجاب به دانلود قسمت سوم...

  مقاله علمی واکسن برکت در نشریه معتبر جهانی
  مقاله علمی واکسن برکت در نشریه معتبر جهانی منتشر شد

  انتشار مقاله پیش‌بالینی و دانش فنی واکسن کووایران برکت در در مجله مدیکال...