کد خبر:1084323
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

سایت دیوار را روی سرشان خراب می کنم!

سایت دیوار

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اپلیکیشن "دیوار" را خراب می کنم، گفت: دیوار از یک سو باعث ضرر به صنف مشاوران املاک شده و از سوی دیگر ریسک معاملات را بالا برده است.

به گزارش کلیک، چندی پیش حسام عقبایی اظهار کرد: من به واسطه دفاع از صنف خودم، اپلیکیشن دیوار را خراب می کنم؛ چون مشاوران املاک را حذف کرده است. ۱۲ هزار دفتر مشاور املاک در شهر تهران وجود دارد که با آگهی های سایت دیوار، ضرر می کنند. در معاملات مسکن نباید واسطه را حذف کنیم در حالی که دیوار واسطه را حذف کرده است اما نرم افزارهای دیگری با مشاوران املاک به شکل مناسبی در ارتباط هستند و این راه اصولی و صحیح است.
وی افزود: ما از ابزارهای نوین و طرحهای جدید که بتواند به روند رشد معاملات کشور و بالا بردن صنایع مرتبط با ساختمان در حوزه دیجیتال و فضای مجازی کمک کند استقبال می کنیم.
همچنین علیرضا اشکان - مدیرعامل یکی از نرم افزارهای معروف در این حوزه افزار - اظهار کرد: نسل بعدی سامانه های ارتباطی که به شفافیت بازار مسکن کمک می کند در راه ورود به بازار است. این ایده از سه سال پیش درمشاورین املاک وارد شد. در سایت ما بیش از ۱۵ هزار مشاور دارد و توانسته بستر ارتباطی را به تازگی بین خریداران و املاک برقرار کند.
اشکان یادآور شد: خرید مسکن با دو رویکرد مصرفی و سرمایه گذاری انجام می شود که ما سعی کردیم در هر دو بخش در سامانه اطلاعات شفافی راجع به محلات تهران ارائه دهیم و از سوی دیگر فروشنده ای در این سامانه وجود ندارد. یعنی تمام املاک شناسنامه دار هستند و توسط اتحادیه تایید شده است لذا خیال مشاوران املاک می تواند راحت باشد که در این سامانه اطلاعات درست را از افراد درست دریافت می کنند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که در دنیایی که تجارت الکترونیک به شدت در حال پیشرفت است چرا برخی از دوستان اینطور مواضع تندی نسبت به استارتاپ های نوپا می گیرند؟ پر واضح است که هدف بسیاری از مراودات آنلاین، صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه های واسطه گری اضافی که بر مشتری تحمیل می شود، است و به نظر می رسد از زاویه دیگری باید به قضیه نگاه شود چرا که مردم از این سبک جدید به واسطه سهولت کار و تنوع انتخاب و البته کاهش صرف زمان برای پیدا کردن مورد مناسب خرید راضی هستند.

همانطور که با آمدن چرخ خیاطی، صنف خیاطی منقرض نشد و با آمدن انواع مترجم های انلاین، مترجمین از کار بی کار نشدند به نظر نمی رسد حضور اینگونه از سایت ها تاثیر زیادی بر روی صنف مشاورین املاک بگذارد و برعکس بر طبق شواهد و قرائن اثرات مثبتی هم خواهد گذاشت چرا که بسیاری از مشاورین املاک بدون هزینه برای ایجاد یک سایت و قرار دادن بانک اطلاعات املاک خود در آنها، اکنون به صورت رایگان از چنین سایت هایی استفاده می کنند و موارد فروشی که در دست دارند را به تعداد بیشتری از افراد معرفی می نمایند.

نظرها

99 نظر

 1. ماشالا الان انقدر مردم خودشون دزد شدن که همون مالک و خریدار هم حسابی سر همدیگه کلاه میزارن و دست هر چی مشاوره از پشت بستن. ما می خواستیم مثلا کمیسیون ندیم به مشاور، مالک محترم چند برابر سر ما کلاه گذاشت. از بالا تا پایین مملکت همه دزد هستن

 2. خدا لعنت کند برنامه دیوار را ، به علت کلاهبرداری کل زندگی من به باد رفت .

 3. امیر عباس پورمحمد

  سلام سایت دیوار که دست واسطه وبه اصطاح مشاور املاک که واقعا یک مشت کلاه بردار هستند کم کرده اشکان میخوام بدونم چطور سایت دیوار را خراب میکنی مگر ابادانی شدی که لاف میاند

 4. سلام
  دلیل مهم گران شدن ملک همینگونه سایتها هستند . میتوانید به جای بیرون نشستن از گود و نظر واهی دادن به مدت چند ماه در یک مشاور املاک کار کنید و این مساله رو به راحتی متوجه میشوید که علت گرانی مسکن همین سایتها هستند .

 5. واقعا خنده داره ، همه چیز داره میره سمت اینترنتی شدن آنلاین شدن و … اونوقت دیدگاه طرف اینه در صورتی که باید خودشون رو آپدیت کنند. مشاورین املاک میتونن از نرم افزار دیوار استفاده کنند و زودی مشتری پیدا کنن چرا بد باشه.

 6. شایان بهرام

  همین الان میرم سایت دیوار دنبال خونه

 7. ای جان عرضه دارید بریدمستقیم معامله کنید
  ماشالا بمردم همیشه درصحنه
  وهمه فن حریف
  بریدبه احمدی نژادرای بدید بریداااااا
  بخدا بزم رای میدید
  دیوار
  همه جاخوب هست بدهست
  یمشاورخوب پیداکن
  هول نباش
  پول مفت نده
  بخدابهترین آدمش دیدما مشاورودورمیزنه مستقیم باسازنده
  معامله کنه بعدضررمیکنه صدمتر۱۰۰هزار تومان=۱۰۰۰۰۰۰۰درسته
  ۵/ درصد کمیسیون کل معامله ۳۰۰ملیون خرید ۱/۵میلیون میشه
  سهم مدیر مالیات ۵۰۰تومن اگه مشاور شریک نداشته باشه
  والا دیوارکه بدنیست برامشاور
  ساده نباش
  کلاه خیلیا برداشتن مالک خریدی
  چه استرسی داره…..
  خسته شدم

 8. من فکر نمیکنم کسی جز خود صنف مشاورین املاک نسبت به این پیشه! موضع گیری مثبتی داشته باشه, البته ضرورت در برهه ای از زمان اقتضاء داشت که مشاورین املاک وجود داشته باشند,و این صنف هم به بدترین نحو از این نیاز سوء استفاده کرد,البته غالبا, حالا هم کم کم این نیاز مرتفع شده و باید به فکر برچیده شدن واسطه گری در معاملات مسکن بود.
  به امید پایان یافتن واسطه گری در تمام امور و اصناف

 9. مگه این نظام الهی نیست؟؟ مگه خدا رو قبول نداری مردک؟؟؟ مگه همتون نمیگید روزی دست خداس؟ پس چرا داری عین گندم شاهدونه بالا پایین میپپری؟؟ روزی دست خداس، برو روزیتو خدا جای دیگه حواله کنه، دنیا امیدوارم روی سرت خودتو جد و آبادت خراب بشه. ابله، این همه نمایندگی و فلان ، کی کار کیو خراب کرده؟ تلاش کنید، معلومه تنبل بازی در میارید و عین عصر حجر میخواید کار کنید، نمیشه خوب.

 10. ببند اون دهنتو که با پول مفتی که از مردم می گیرین اسمتونو گذاشتین مشاور!!!!!! هیچ غلطی هم نمی تونی بکنی…خراب می کنم… برو که زیادتر از دهنت حرف زدی….

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
نسل جدید کنتور هوشمند برق
نسل جدید کنتور هوشمند برق در راه پایتخت

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد با نصب نسل جدید کنتور هوشمند برق، مصرف...

کارمندان واکسن نزده
با پایان دورکاری ادارات؛ کارمندان واکسن نزده از فردا محدود می‌شوند

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تأکید کرد: از حضور کارمندان واکسن نزده که تا فردا...

شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد
دانش‌آموزان و دانشجویان بخوانند؛ آموزش شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد (Word)

به منظور شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد باید از عملیات بخش‌بندی استفاده کرد. با...

سند الزامات سامانه های آموزش مجازی
نگاهی به جزئیات سند زیست‌بوم جدید تعلیم و تربیت کشور؛ سند الزامات سامانه های آموزش مجازی از دولت چه می‌خواهد؟

طبق سند الزامات سامانه های آموزش مجازی، دولت باید تجهیزات و ابزار دسترسی لازم برای...

سهمیه بنزین آبان
سهمیه بنزین آبان امشب به کارت‌های سوخت واریز می‌شود

سهمیه بنزین آبان ماه ساعت ۲۴ امشب (جمعه) بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته در...

امریه سربازی
چطور امریه سربازی بگیریم؟ | شرایط لازم برای دریافت امریه سربازی

سربازان امریه به غیر از دوره آموزشی، مابقی طول مدت خدمت خود را به‌عنوان یک کارمند...

گرفتن اعتبار از کارگزاری
آموزش گرفتن اعتبار از کارگزاری

با گرفتن اعتبار از کارگزاری می‌توانید با مبلغی بیش از سرمایه اصلی خود وارد عرصه...

قسمت دوم سریال خسوف
دانلود قسمت دوم سریال خسوف

در اولین اپیزود سریال خسوف دیدیم که آتیه در شرف اخراج از دانشگاه است. اما این اتفاق...

حذف اکانت تلگرام
آموزش حذف اکانت تلگرام

تلگرام یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موبایلی بوده که روزانه میزبان میلیون‌ها کاربر...

فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار 2022
فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار 2022

هیأت معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار فیلم قهرمان اصغر فرهادی را برای...