کد خبر:1009689
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

هند، کشور سوم دنیا در زمینه استارت آپ ها

علیرغم رسیدن به رده سوم دنیا درزمینه اجرای برنامه‌های جدید، بسیاری از برنامه‌های کشور هند به‌دلیل عدم حمایت با شکست مواجه شده‌اند.

همراه اول

به گزارش کلیک ، کشور هند با بیش‌از ۴۲۰۰ برنامه درسال ۲۰۱۵، رشد ۴۰ درصدی سال‌به‌سال را ثبت کرده و با یک پله صعود، پشت سر ایالات متحده و انگلیس به سومین کشور دنیا درزمینه سرعت اجرای برنامه‌های بسترسازی بدل شده است.

بنابر اطلاعات انجمن ملی شرکت‌های خدماتی نرم‌افزاری (NASSCOM) که صنایع IT، ITES و BPO (برونسپاری فرآیند تجارت) را ارائه می‌دهد، ایالات متحده پیشتاز این فهرست با حدود ۴۷۰۰۰ برنامه اجرا شده است، انگلستان با ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ راه‌اندازی برنامه فناوری دررده دوم است، درحالی که کشور هند با راه‌اندازی حدود ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ شرکت درزمینه فناوری جدید، در رده سوم قرار گرفته است. درحال‌حاضر کشور هند دارای ۱۸۰۰۰ برنامه اجرایی است که با ۷۵ میلیارد دلار هزینه باعث بکارگیری ۳۰۰ هزار نفر شده است.

با انتشار نسخه دوم گزارش راه‌اندازی، بنام راه‌اندازی شرکت در هند – پیشرفت مهم سیستم برپایی شرکت کشور هند همراه با موسسه Zinnov، این شرکت اعلام کرد که فعالیت‌های سرمایه‌گذاری به‌نسبت سال قبل ۱۲۵ درصد  و میزان دارایی‌های خصوصی، سرمایه‌داران سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاران شخصی، ۱۰۰درصد افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است: "درمقایسه با میزان ۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۴، بیش‌از ۵ میلیارد دلار از این سرمایه‌گذاری‌ها، برای تامین‌وجه راه‌اندازی‌های شرکت در امسال هزینه شده‌اند. مسئولین مختلف مراکز دولتی ایالتی و مرکزی، حمایت‌های بی‌دریغ خود را از این برنامه‌های راه‌اندازی در این کشور انجام داده‌اند".

اکثریت این ۱۲۰۰ برنامه جدید راه‌اندازی شرکت، مدل شرکتی B2C (تجارت به مشتری) هستند که درسه بخش ارائه می‌شوند – تجارت الکترونیک، خدمات مشتریان و جمع‌آوران اطلاعات. از سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۴، ۷۰ نمونه از این چرخه خارج شده‌اند که معادل بیش‌از ۶۵۰ میلیون دلار است. در این گزارش آمده است، این مقدار شامل هزینه مالکیت سرویس Taxi4Sure به‌میزان ۲۰۰ میلیون دلار و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه‌های رایگان این سرویس می‌باشد.

میزان کاهشی (تلفات)

بااینحال خبر بد این است که، علیرغم سیستم پیشرفته کشور هند، میزان کاهشی راه‌اندازی‌های این کشور بیش‌از ۸۰٪ می‌باشد. حدود ۱۰٪ آنها خیلی خوب عمل می‌کنند، ۲۵٪ دیگر متوسط عمل می‌کنند و سایرین پس از مدتی، کارشان را کنار می‌گذارند.

اگرچه امسال مقدار این راه‌اندازی‌ها ازسوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران شخصی به ۵ میلیارد دلار رسیده است، اما دستیابی به سرمایه و تجربه کافی برای بسیاری از آنها یک رویاست.

مسئله اصلی که آنها را آزار می‌دهد این است که تعطیل کردن این سرمایه‌گذاری شکست‌خورده بیش از ۴ سال زمان می‌برد، به‌نسبت کشورهای عضو موسسه OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی) که ۱۹ ماه زمان می‌برد، مانند ورشکستگی این شرکت‌ها در کشور هند که با مصوبه قدیمی قانون ایالتی عدم توانایی پرداخت بدهی‌ها درسال ۱۹۲۰ تحت کنترل قرار می‌گرفتند.

رئیس شبکه سرمایه‌گذاران هند، Padmaja Ruparel گفت که در بازار درهم‌وبرهمی مانند هند، رقابت همیشه درسطح بالایی به‌نسبت بازارهای دیگر وجود دارد.

او به شبکه ZDF گفت "در چنین فضای سخت رقابتی، حتی اگر ازلحاظ سرمایه نیز به‌خوبی تغذیه شده باشند، عواملی مانند استراتژی و عملکرد ضعیف، راهنمایی‌های ناکافی و عدم داشتن دورنمای کاملی از کل سیستم می‌تواند منجر به شکست یک شرکت درمرحله راه‌اندازی می‌شود. آنچه که می‌تواند به این شرایط اضافه شود رقابت با رقبا و انحراف از مسیرهای رشد اتخاذ شده می‌باشد".

هیچ سیاست کمکی وجود ندارد

برای غلبه برمشکلاتی که شرکت‌های نوپا با آنها دست‌به گریبان‌اند، دولت باید برای این دولت‌های نوظهور که هم مشکلات تجاری و مشکلات گروه مدیریت دارند، یک فضای سیاسی کمکی ایجاد کند. تمرکز بیشتر این سیاست راه‌اندازی شرکت برروی تولیدکننده‌ها و شرکت‌های ابداعی، و پیشنهاد مالیات‌های تشویقی به راه‌اندازی‌های فهرست‌نشده کوچک است. پادماجا اضافه می‌کند که اینکار می‌تواند باعث شود که مردم، تشویق به راه‌اندازی شرکت بشوند.

طی مصاحبه‌ای که اخیرا خبرگزاری PTI از تی. وی. موهانداس پای، مدیر سابق شرکت بین‌المللی Infosys و رئیس Manipal Global Education انجام داده، گفته است به‌ پشتوانه سیاست‌های درست، تعداد این راه‌اندازی‌ها می‌تواند در ۵ سال گذشته تا ۵ برابر افزایش یافته و مقدار سرمایه‌گذاری‌ها تا بیش‌از ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش یابد. او اضافه می‌کند :" اقتصاد کشور می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ دارای ۱۰ تریلیون دلار شود، و این رشد عظیم  توسط کارآفرینان اداره شود."

نظرها

  سر‌خط آخرین خبرها

  خبرهای بیشتر
  سقف افزایش حقوق
  با اصلاح مصوبه حذف سقف حقوق: سقف افزایش حقوق کارمندان بازگشت

  مصوبه جنجالی‌ دولت روحانی یعنی حذف سقف افزایش حقوق کارمندان در سال جاری تحت فشار...

  تعداد خدمات دولت الکترونیک به 4997 مورد رسید | میزبانی تمام داده‌های دولتی درون کشور

  وزیر ارتباطات دولت دوازدهم در آخرین روزهای وزارتش به تشریح تازه‌ترین آمار...

  پرواز پهپاد‌های هادی و هدی
  جلوگیری از پرواز پهپاد‌های هادی و هدی توسط نیروی انتظامی

  مجوز پرواز اولین پهپاد‌های ایرانی خرداد ماه همین امسال برای برای پرواز در منطقه...

  دستگاه های اندرویدی قدیمی دیگر امکان ورود به حساب گوگل را نخواهند داشت

  اگر شما هم از یک گوشی هوشمند همراه اندروید ۲.۳.۷ یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، به...

  تولید خودروهای ناقص
  تولید خودروهای ناقص، پدیده ای جدید در خودروسازی ایران

  آمارهای سامانه کدال نشان می‌دهد تولید خودروهای ناقص سه خودروساز بزرگ ایران،...

  تحلیل قیمت بیت کوین 11 مرداد 1400
  مسئله پایداری روند صعودی اخیر؛ تحلیل قیمت بیت کوین 11 مرداد 1400

  افزایش 43 درصدی بیت کوین از 29،482 دلار در 21 جولای تا 42،316 دلار در 30 جولای باعث تقویت...

  تاکسی هوایی ایران
  نخستین تاکسی هوایی ایران در فرودگاه پیام مجوز گرفت

  به گفته مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز در...

  درس خواندن هدف جهادی است
  رتبه ۶ کنکور درس خواندن را هدف جهادی دانست

  حسین ملکی پور رتبه ۶ کنکور سراسری ۱۴۰۰ در رشته انسانی: دانش آموزان باید به گفته...

  ورود ۱.۱ میلیون دُز واکسن چینی به کشور
  ورود ۱.۱ میلیون دُز واکسن چینی به کشور

  دستیار وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توئیتر از ورود ۱.۱ میلیون دُز از بسته ۲...

  گلکسی A52s
  قیمت و برخی مشخصات کلیدی گوشی گلکسی A52s لو رفت

  در حالی که بسیاری از مشخصات گوشی جدید گلکسی A52s هنوز به طور قطعی مشخص نشده، اما قیمت...