کد خبر:1132674
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

چگونه با ویرایشگر اسکرین شات در iOS 11 کار کنیم؟

اسکرین شات iOS 11

رسانه کلیک - اسکرین شات iOS 11 تغییر کرده است و در به‌روزرسانی نرم افزاری جدید این سیستم عامل، به کاربر اجازه ویرایش اسکرین شات یا تصویر صفحه داده می‌شود.

اپل در به‌روزرسانی آی او اس ۱۱ امکان ویرایش سریع اسکرین شات را فراهم کرده است. پس از گرفتن اسکرین شات، تصویر کوچکی در سمت چپ صفحه‌ نمایش آیفون ظاهر می‌شود و کاربر با لمس کردن آن به قسمت ویرایش اسکرین شات می رود.

نحوه گرفتن اسکرین شات در این به‌روزرسانی تغییری نکرده است و شما همچنان می توانید با روش‌های قدیمی اسکرین شات بگیرید. تنها تفاوت ایجادشده دسترسی سریع برای ویرایش اسکرین شات است، به نحوی که حتی می‌توانید در همان لحظه که اسکرین شات به‌ صورت کوچک در سمت چپ نمایش داده می‌شود، آن را حذف کنید.

نوشتن بر روی اسکرین شات

همان‌طور که گفتیم برای رفتن به قسمت ویرایش اسکرین شات کافی است تصویر کوچک سمت چپ را لمس کنید و سپس شما به منو ویرایش اسکرین شات هدایت می‌شوید.

نوشتن بر روی اسکرین شات مانند نوشتن در بخش ویرایش عکس است. از بین قلم‌های موجود می‌توانید یکی از قلم‌ها را انتخاب کنید و از بین رنگ‌های سفید، مشکی، آبی، سبز، زرد و قرمز یکی از رنگ‌ها را برای قلم خود برگزینید. برای انتخاب رنگ کافی است رنگ مورد نظر خود را لمس کنید و سپس با قلمی که انتخاب کرده‌اید، طرح مد نظرتان را بکشید.

iOS 11's New Screenshot Editor

اگر خطی را اشتباه کشیدید، می‌توانید از پاک‌کن استفاده کنید. در صورتی که بخواهید به مرحله اول ویرایش تصویر بازگردید، کافی است فلش‌هایی را که در قسمت پایین قرار دارد، لمس کنید تا به مرحله اول برگردید.

در آیفون این فلش‌ها در سمت راست‌ بالای صفحه قرار دارد و در آی پد فلش ها در سمت چپ پایین قابل دسترسی است.

اگر دست خط شما حین کار با قلم‌های دیجیتالی چندان خوب نیست، می‌توانید با فونت‌ها حین پیام دادن هم بنویسید. به منظور استفاده از فونت برای نوشتن می‌توانید در سمت راست صفحه قسمت Text را انتخاب کنید.

کراپ کردن

کراپ کردن در اسکرین شات دقیقاً شبیه به کراپ کردن عکس در ویرایشگر گوشی هوشمند است. برای انتخاب اندازه تصویر کافی است تا بازوهای آبی‌رنگی را که در اطراف تصویر وجود دارد، تغییر دهید. همچنین می‌توانید بر روی تصویر مورد نظر در اسکرین شات zoom in و zoom out کنید.

امضای خود را ذخیره کنید

iOS 11's New Screenshot Editor

اپل برای راحت‌تر کردن کار کاربرانی که از طریق آیفون امضای الکترونیکی می‌کنند، بخشی از اسکرین شات iOS 11 را به امضای الکترونیکی اختصاص داده است. اگر هر روز باید اسنادی را به‌ صورت آنلاین امضا می‌کنید و شبیه بودن امضاها برای شما مهم است، می توانید امضای خود را در آیفون تعریف و ذخیره کنید. با این کار امضای شما در آیفون ذخیره می‌شود و هرکجا که نیاز داشته باشید، می‌توانید امضای خود را کپی کنید.

این قابلیت در دسترسی سریع اسکرین شات هم قرار داده‌ شده است. برای استفاده از امضای الکترونیکی کافی است که علامت + در سمت راست پایین صفحه را لمس کرده و بخش امضا را انتخاب کنید.

جابه‌جا کردن تصاویر رسم شده

ممکن است اسکرین شات بگیرید و با قلم‌های ویرایشگر دور یک مطلب خط قرمز بکشید، اما متوجه شوید که این مطلب نکته مورد نظر شما نیست و مجبور شوید دور موضوع کناری آن خط بکشید. در این شرایط به‌ راحتی می‌توانید دایره‌ای را که کشیده‌اید، بدون اینکه به عقب برگردید و یا بدون استفاده از پاک‌کن به موضوع کناری منتقل کنید. کافی است بر روی ابزار digital lesson کلیک کرده و آبجکت مورد نظر را جابه‌جا کرده و به محل دلخواه منتقل کنید.

استفاده از شکل‌های پیش‌فرض

iOS 11's New Screenshot Editor

۹۹ درصد از کاربران برای نشان دادن موضوع مهمی به دوستان یا هر فرد دیگری اسکرین شات می‌گیرند. در ویرایشگر اسکرین شات iOS 11 شکل‌های از پیش تعیین‌شده‌ای مثل دایره، مربع و غیره تعریف‌ شده است که برای اشاره کردن به هر موضوعی می‌توان از آنها استفاده کرد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
کمک بزرگ هکرها به معترضین در ایران از طریق تلگرام و سیگنال

چندین گروه هکری از تلگرام، سیگنال و ابزارهای وب تاریک برای کمک به معترضان ضد...

همکاری دیجی‌پی و بانک ملت وارد فاز عملیاتی شد

ثبت بیش از ۳هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی

پیشنهاد مرکز نمایندگی Ott درباره خرید بیسیم واکی تاکی

Ott ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه خرید و فروش بهترین و ارزان...

توقف همیشگی سرویس گوگل استادیا در تاریخ 28 دی 1401

گوگل اعلام کرده است که سرویس استریم بازی خود استادیا را متوقف می کند. این...

تبعات منفی محدودیت و فیلترینگ اینترنت در ایران حتی سنگین تر از تحریم ها

در حالی که به نظر می رسد فصل جدید استفاده در اینترنت با محدودیت های شدید در...

بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت
بیانیه انجمن تجارت الکترونیک در محکومیت قطع اینستاگرام و محدودیت اینترنت

انجمن تجارت الکترونیک ایران با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به محدودیت های...

نحوه جلوگیری از مسدود شدن اکانت اینستاگرام به خاطر استفاده از Vpn

این روزها به واسطه فیلتر شدن  اینستاگرام بسیاری از کاربران به سمت استفاده از...

حمله آذری جهرمی به تصمیم قطع اینستاگرام و واتساپ

وزیر پیشین ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت صحبتهای انتقادی را در خصوص...

به مشتریان خارجی خود بگوئید ایتا و سروش نصب کنند!

با اعلام رسمی وزیر ارتباطات، به نظر می رسد پرونده فیلتر دائمی اینستاگرام و...

وزیر ارتباطات آب پاکی را روی دستان کسب و کارهای اینستاگرامی ریخت

عیسی زارع پور در جدیدترین مصاحبه خود آب پاکی را روی دست کسب و کارهایی که در...