کد خبر:1076790
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آیفون یا آی پاد؟ کدام یک برای پخش موسیقی مناسب ترند؟

تصویر شاخص

افراد بسیاری حین انجام دادن کارهای خود و یا در زمان استراحت به موسیقی گوش می دهند. بسیاری از این افراد برای گوش دادن به موسیقی از گوشی خود استفاده می کنند و برخی نیز از پخش کننده های موسیقی.

در این مطلب قصد داریم تا کیفیت موسیقی پخش شده از طریق گوشی های آیفون و پخش کننده موسیقی آی پاد کلاسیک که هر دو محصول شرکت اپل هستند را با یکدیگر مقایسه کنیم.

کلیک- آیا روزهای اولی که اپل محصول جدید خود یعنی آی پاد را به بازار عرضه کرده بود به خاطر دارید؟ درست بعد از ارائه آی پاد توسط شرکت اپل بود که کاربران با روش های جدیدتری برای گوشی دادن به موزیک های مورد علاقه خود آشنا شدند. در واقع ورود و رو نمایی از آی پد گام بزرگی در این مسیر بود. اما وقتی برای اولین بار اولین گوشی اپل یعنی آیفون در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد، استفاده کاربران از آی پاد برای گوش دادن به موسیقی کمتر شد و کم کم جای آیفون جای آی پد را گرفت.

اما باید دید از نظر کاربران گوشی های آیفون به خصوص نسل جدید آیفون و دستگاه های آی پد، کدام یک برای گوش دادن به موسیقی بهتر است. با وجود اینکه بسیاری از کاربران تا کنون این دو محصول اپل را برای پخش موسیقی با هم مقایسه نکرده اند اما با مقایسه این دو محصول یعنی گوشی آیفون و آی پاد به نتایج جالبی رسیدیم.

هر چند گوشی های آیفون به خصوص نسل جدید آیفون یعنی آیفون ۶ به بالا دارای مبدل های دیجیتالی بهتری است و انتظار می رود پخش موسیقی در آن ها با کیفیت بهتری صورت گیرد اما گوشی های .آیفون فقط برای پخش موسیقی طراحی نشده اند و در واقع این دستگاه ها به عنوان گوشی های هوشمند و با کاربردهای بیشتری طراحی شده اند و به نظر می رسد چون دستگاه های آی پاد تنها به منظور پخش موسیقی طراحی شده اند پس باید کیفیت پخش موسیقی در آن ها بهتر باشد.

برای شروع و مقایسه کیفیت پخش موسیقی در آیفون و آی پاد ما بر روی دو دستگاه آیفون ۶S و آی پاد کلاسیک یک موسیقی را پخش کردیم. برای گوش دادن به موسیقی ها نیز از هدفون ER4 SR استفاده کردیم.

کیفیت پخش موسیقی در آیفون ۶S بسیار عالی بود اما کیفیت پخش موسیقی در آی پاد بسیار بسیار بهتر بود. با توجه به نوع موسیقی که برای آزمایش کیفیت پخش موسیقی در این دو دستگاه پخش شد، موسیقی پخش شده در آیفون ۶S کمی بی کیفیت و مصنوعی بود اما همین موسیقی در آی پاد با کیفیت بالاتر و زنده تری پخش می شد. هر چند با وجود این تفاوت ها نمی توان گفت کدام یک از این دو دستگاه و محصول اپل برنده این مسابقه هستند. چون وقتی تن موسیقی و نوع هدفون را عوض کردیم کیفیت موسیقی پخش شده از طریق گوشی آیفون ۶S نه تنها بهتر بلکه زنده تر هم بود. هر چند کیفیت موسیقی پخش شده در آی پاد نیز چیزی کم نداشت. وقتی موسیقی فیلم Bridman را با این دو دستگاه پخش کردیم در واقع موسیقی پخش شده از طریق آی پاد کمی پر تحرک تر و زنده تر نسبت به پخش همین موسیقی بر روی آیفون ۶S بود. هر چند برخی از کاربران ترجیح می دهند این موسیقی را با استفاده از آیفون ۶S گوش دهند زیرا کیفیت آن روان تر و ملایم تر است.

نکته مهم این است که اگر با استفاده از هدفون های حرفه ای بخواهید به موسیقی گوش دهید این هدفون ها توسط آی پاد کلاسیک پشتیبانی نمی شود و تنها می توان از آن ها برای کوشی های آیفون استفاده کرد. از طرفی اپل از سال ۲۰۱۴ تولید آی پاد کلاسیک را متوقف کرد اما هنوز هم می توان دستگاه های دست دوم آی پاد را از بازار تهیه کرد. باید به این نکته نیز اشاره کرد که آی پاد کلاسیک یکی از بهترین دستگاه های پخش موسیقی قابل حملی است که تا کنون به بازار عرضه شده است.

اما نتیجه این مقایسه ها نشان می دهد که هر چند دستگاه های آیفون به عنوان گوشی های هوشمند به بازار عرضه می شوند اما کیفیت پخش موسیقی در آن ها خارق العاده است و چیزی کم از دستگاه هایی که کارشان فقط پخش موسیقی است ندارند و در ضمن اینکه می توان از هدفون های حرفه ای برای گوش دادن به موسیقی در این گوشی ها استفاده کرد که این خود امتیاز بزرگی است.

نظرها

1 نظر

  1. Inioamrtfon is power and now I’m a !@#$ing dictator.

    رای موافق 0
    رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
خودروهای CES 2022
معرفی تمام خودروهای CES 2022 از برندهای مختلف

با نگاهی به خودروهای CES 2022 متوجه می‌شویم که صنعت خودروسازی به طرز...

ممنوعیت استخراج
مقام نظارتی اوراق بهادار اروپا خواستار ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال است

ناظران اروپایی نگران خطرات استخراج ارزهای دیجیتال با فرایند اثبات کار (PoW)...

هاکی روی یخ بانوان
هاکی روی یخ بانوان رشته ورزشی تازه وارد در ایران

مدت کوتاهی است که ورزش هاکی روی یخ وارد ایران شده است. یک رشته ورزشی نوپا که...

متاورس ترکیه
حزب حاکم ترکیه جلسه قوانین رمزارز خود را در متاورس برگزار کرد!

حزب عدالت و توسعه ترکیه (AKP) در اولین جلسه متاورس خود درباره مقررات ارزهای...

انتخاب رشته درست و موفق برای کنکور 1401
راهنمای جامع انتخاب رشته درست و موفق برای کنکور 1401

اگر برای کنکور ۱۴۰۱ آماده می‌شوید باید بدانید برای انتخاب رشته درست و موفق...

سامانه اطلاع از مالیات خانه های خالی
آدرس سامانه اطلاع از مالیات خانه های خالی اعلام شد

سازمان امور مالیاتی امکان مطلع شدن مودیان حقیقی از رقم مالیات بر خانه‌های...

درمان چاقی به کمک آنزیم HDAC6
کشف آنزیمی که می‌تواند درمان چاقی باشد

محققین دانشگاه میشیگان در پژوهش جدید خود از درمان چاقی به کمک نوعی آنزیم خاص...

سردترین روز پایتخت از ابتدای سال 1400
امروز سردترین روز پایتخت از ابتدای سال 1400 بود

بر اساس اعلام هواشناسی، امروز سردترین روز پایتخت از ابتدای سال تاکنون بوده...

رقابت ۱۸ فیلم جشنواره برلین ۲۰۲۲
رقابت ۱۸ فیلم برای خرس جشنواره برلین ۲۰۲۲

جشنواره فیلم برلین فهرست فیلم‌های بخش رقابتی هفتاد و دومین دوره این رویداد...

سهام سونی در پی خرید بزرگ مایکروسافت افت کرد
سهام سونی در پی خرید بزرگ مایکروسافت افت کرد

شب گذشته خبر بسیار بزرگی صنعت بازی‌های ویدیویی را در شوک فرو برد. کمپانی...