کد خبر:1072894
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آیفون ها بیشتر از گوشی های اندوریدی هنگ می کنند

تصویر شاخص

از زمانی که گوشی های اندرویدی و آیفون توسط سازندگان گوشی های اندرویدی و اپل به بازار عرضه شدند همیشه رقابت و مقایسه بین این گوشی های وجود داشته است.

در بعضی از این مقایسه ها گوشی های اندرویدی و در برخی دیگر گوشی های آیفون گوشی در صدر نتایج قرار گرفته اند. اما این بار در بررسی جدید کارشناسان اعلام کرده اند که گوشی های آیفون بیشتر از گوشی های اندرویدی دچار مشکلات و هنگی می شوند.

به گزارش کلیک، هر چند به نظر می رسد گوشی های آیفون نسبت به گوشی های اندرویدی از استحکام و قدرت بیشتری برخوردارند اما داده های جدیدی که توسط گروه فناوری Blancco مورد تحلیل و پردازش قرار گرفته است چیزی بر خلاف این باور عمومی را نشان می دهد. نتایج ناشی از تحقیقی که بر روی گوشی هایی که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شده اند انجام شد، نشان می دهند که حدود ۶۲ درصد از دستگاه هایی که بر روی آن ها سیستم عامل iOS نصب شده است در ۳ ماهه اخیر دچار مشکلات زیادی شده اند این در حالی است که تنها حدود ۴۷ درصد از دستگاه های اندرویدی در سه ماهه اخیر دچار چنینی مشکلاتی شده اند.

مشکلاتی که در این گزارش از آن ها نام برده شده است مشکلاتی هستند از قبیل بروز مشکلات در اجرای اپلیکیشن ها، وجود برخی از مشکلات در اتصال به شبکه های داده و اینترنت و یا هر دستگاه دیگر و همچنینی گرم شدن بیش از حد دستگاه.

با کمی تأمل در این گزارش به اطلاعات جالب و قابل توجهی بر می خوریم. یکی از این اطلاعات مربوط به بروز مشکلات در اجرای اپلیکیشن ها است. در واقع بروز این مشکلات مربوط به خرابی اپلیکیشن بسته به نوع دستگاه متفاوت است. برای مثال در دستگاه های اپل که با سیستم عامل iOS کار می کنند اپلیکیشن هایی مثل اپلیکیشن های اینستاگرام، اسنپ چت و از این قبیل که در واقع طراحی و ساخت شرکت های شخص ثالث هستند بیشتر دچار مشکاتی از قبیل عدم اجرا و یا هنگی می شوند و ای در حالی است که در دستگاه هایی که با سیستم عامل اندروید کار می کنند اپلیکیشن های سیستمی پایه مثل Address Book و سرویس Google Play دچار مشکل و خرابی می شوند. با وجود اینکه آمار ۶۲ درصد خرابی اپلیکیشن ها بر روی دستگاه های اندرویدی آمار بسیار دلسرد کننده ای است اما توجه به این نکته که بیشتر این گزارش ها درست بعد از ارائه سیستم عامل iOS منتشر شده اند، بسیار حائز اهمیت است. در واقع کاربرانی که سیستم عامل iOS دستگاه خود را به روز رسانی کرده اند بیشتر با مشکلاتی از قبیل عدم اجرای مناسب و درست اپلیکیشن های شخص ثالث مواجه شده اند. در تصویر زیر آماری در خصوص اپلیکیشن های شخص ثالثی که اجرای آن ها بر روی دستگاه های اپل یا همان دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS مشاهده می شود.

تصویر داخل متن 1

همچنین آمارها حاکی از این واقعیت است که در بین دستگاه های اپل گوشی های آیفون ۶ در صدر لیست گوشی هایی که کاربران آن ها بیشترین مشکلات را داشته اند قرار دارند. بعد از آیفون ۶ در این لیست آیفون ۵S و آیفون ۶S قرار دارند. آیفون ۶ پلاس و آیفون ۶S  پلاس در رده های بعدی قرار دارند. با توجه به نوع مشکلاتی که کاربران گوشی های مجهز به سیستم عامل iOS با آن مواجه بوده اند نتایج حاصل از تحقیق گروه فناوری Blancco نشان می دهد که در حدود ۱۷ درصد این مشکلات مربوط به گرم شدن بیش از حد دستگاه بوده است. اما ۱۵ درصد مشکلات مربوط به خرابی اپلیکیشن ها و ۱۱ درصد مربوط به خرابی هدفون بوده است. البته در آمریکای شمالی در حدود ۷۲ درصد از مشکلاتی که توسط کاربران دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS منتشر شده است، مربوط به خرابی و عدم اجرای صحیح اپلیکیشن هایی بوده است که برای اجرا نیاز به اتصال به وای فای داشته اند.

اما در دستگاه های اندرویدی نتیجه کلی این تحقیق بسیار مثبت تر بوده است. در بین سازندگان گوشی های اندرویدی متأسفانه کاربران گوشی های سامسونگ بیشترین گزارش های مربوط به بروز مشکلات در دستگاه های اندرویدی را منتشر کرده اند. بعد از گوشی های سامسونگ با بیشترین مشکلات، گوشی های شیااومی، لنوو و سونی در این لیست قرار دارند. نتایج این بررسی در تصویر زیر مشاهده می شود.

تصویر داخل متن 2

البته جمع بندی  بسیار مهم حاصله از نتایج منتشر شده تحقیق صورت گرفته توسط گروه فناوری Blancco نشان می دهد که مشکلاتی که روی دستگاه های اندرویدی بروز کرده است بسیار جدی تر از مشکلاتی بوده است که روی گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید بروز کرده است. برای مثال مشکلاتی که روی گوشی های اندرویدی بروز کرده و به وجود آمده است بیشتر مربوط به مشکلاتی مثل مشکل یو اس بی، مشکل دوربین دستگاه و همچنین مشکل در شارژ باتری ها  بوده است.

نظرها

10 نظر

 1. سمیه شماعی زاده

  دوستان عزیز ممنون از اینکه اینقدر روی نظراتتون پا فشاری می کنین ولی بهتره یه بار دیگه مطلب رو بخونین و متوجه بشین که همین مطلبی که در موردش این همه گارد گرفتین و اینقدر نسبت به اپل و گوشی های آیفون تعصب نشون میدین در پایان میگه که بیشتر مشکلات آیفون با اپلکیشن های شخص ثالث یا اپلیکیشن هایی هست که توسط شرکت ها و یا طراحانی غیر از اپل طراحی و به بازار عرضه شدند اما گوشی های اندرویدی بیشترین مشکل را با اپلکیشن های سیستمی دارند. بله شما درست میگین خوشبختانه چینی ها اگه کپی هم میکنن سعی می کنن دقیق و با دقت زیر و روی مطلب رو بخونن و کپی کنن و از طرفی هیچ تعصبی هم در مورد جیزی که از روش کپی می کنن ندارن اما متاسفانه ما ایرانیا نه تنها متعصبیم بلکه عجول هم هستیم و هیچ وقت تا اخر یه مطلب که چه عرض کنم تا اخر یه جمله ۶ کلمه ای رو هم نمی خونیم.

  رای موافق 0
  رای مخالف 1
 2. سلام
  حداقل میخواید یه مطلب رو از جایی هم کپی کنید درست کپی کنید خودتون مطلبتون رو کامل و درست خوندید؟
  کپی هم نمیتونیم بکنیم دانشگاه هامونم مدرکاش شدن کپی و میرن تو جوامع دیگه همون یه زره ابروی علمی کشور رو هم میبرن.
  ما اگه جای چین بودیم معلوم نبود چی به سر دنیا میومد.

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
  1. محمدرضا مرتضایی

   آقا مطالب ترجمه هستن . کپی کجا بود؟ http://fortune.com/2016/08/25/apple-ios-failure-rate/

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
  2. محمدرضا مرتضایی

   آقا مطالب کپی نیستن ترجمه هستن . اینم لینکش http://bgr.com/2016/11/17/iphone-vs-android-reliability-crashing-apps/ برای ۴ روز پیش این مطلب

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
 3. والا واقیتش من خودم ایفون +۶دارم که هر اپدیتی میاد میکنمش من بیشترین نارضایتیم تو همین اپدیت اخر به ای او اس ده هستش که فقط هنگ میکنه به پشتیبانی اپل گزارش دادم کلا خودشون قبول کردن گفتن این مشکلات واسه دیگر کاربر ها هم اومده صبر کنید تا تو اپدیت جدید درست میشه .خواهر من گلکسی اس ۶ داره من فکر میکردم با اومدن اپدیت جدید اندروید به گوشی اون مال اون هم به مشکل بر میخوره ولی نتها به مشکل بر نخورده وضعیت بهتر هم شده .حالا این دو گوشی ما تو خانواده اینجوری عمل کرد داره یا مال افراد دیگه هم اینجوری شده نمیدونم ولی در کل من از ای او اس نه راضی بود تا به ده .یعنی هنگ هایی رو میبینم که اصلا ندیده بودم قبلا ها .ببینیم اپل میخواد چی کار کنه من که از خدامه درست بشه

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. ميثم طاهري

  این مطالب که گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندروید بیشتر هنک میکنند به هیچ عنوان درست نیست. انار شما کاملا اشتباه است. کلا گوشی ایفون بزرگترین مزیتی که تو کل گوشی های دنیا دارد هنک نکردن این گوشی حتی زیر ۵٪‏ می باشد. لطفا پست تون رو اصلاح کنید.در تمام گزارش های گوشی های ایفون بیشترین نکته ی قابل توجه نسبت به این گوشی سیستم عامل سبک ای او اس میباشد که نسبت به سیستم عامل سنگین اندروید برنامه ها وا بسیار روانتر و بهتر اجرا می کند.

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
  1. محمدرضا مرتضایی

   مطلب ترجمه از سایتای معتبره دوست عزیز و به هیچ عنوان نظر شخصی نویسنده در اون دخیل نیست

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
  2. صددرصد اشتباه حتی اگر سایتش معتبر باشد من سه سال گوشی اپل دارم تا حالا هنگ نکرده ولی برعکس گوشی ها آندرویید دایم هنگ میکنه همینطور که تو مطلب اشاره شده یکی به خاطر نرم افزارها آندرویید دوما تو گوشی ها آندرویید دارسخت افزارها باهم مچ نمیشند و وواقعی عمل نمیکنند مثلا سرعت CPU سرعت واقعی که معرفی میشه مثلا درگوشی سامسونگ نیست وباعث هنگ شدن میشود وبا این افتضاحی که سامسونگ بعد از آتش گرفتن گوشی هاش به بار آورد چاره ای جزارایه این مقالات برا برگشتن آندرویید به صحنه‌ندارد

   رای موافق 0
   رای مخالف 0
   1. محمدرضا مرتضایی

    بانی اندروید سامسونگ نیست اخه دوست عزیز . گوگل ه . و اینکه آیفون ۷ هم منفجر شده در چند مورد. و اینکه در مورد اعتبار سایتی که ترجمه ازش صورت گرفته میتونین از اهالی فن اعتبار سنجی کنین

    رای موافق 0
    رای مخالف 0
  3. نازنین خراسانی

   دقیقا ما خانوادگی خودم خواهرم و مامانم و خالم آیفون داریم چند ساله اما حتی یک بار هم هنگ نکرده و حتی کند هم نشده اما من دیدم تمام دوستام و بقیه خانوادم ک سامسونگ دارن ب مرور هنگ میکنه و کند میشه ما ک تو این چن سال از آیفون راضی خدا رو هم شکر میکنیم ک همون اول سامسونگ نخریدیم

   رای موافق 0
   رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
عوامل موثر بر قیمت طلا
بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا | طلا و سکه چرا گران می‌شوند؟

با وخیم شدن وضعیت اقتصادی و تورم، سکه و طلا از اهمیت بیشتری برخوردار شده و...

فلای تودی
آموزش پس گرفتن پول از استیم | چگونه بازی خریده شده را ریفاند کنیم؟

گاهی پیش می‌آید از بازی خریده شده خوشتان نمی‌آید. آن بازی نتوانسته انتظارات...

پس از خرید ماشین صفر کیلومتر
اقدامات ضروری پس از خرید ماشین صفر کیلومتر

اگر قصد خرید خودوری نو دارید، باید بدانید حین و پس از خرید ماشین صفر کیلومتر،...

عرضه غیرنقدی بیت کوین
حتی پس از ریزش، عرضه غیرنقدی بیت کوین هنوز هم در حال افزایش است

قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح شش ماه اخیر خود رسیده است، اما فشار عرضه هنوز...

تشعشعات امواج رادیویی
معاون امور رادیویی رگولاتوری: میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود

معاون امور رادیویی رگولاتوری اعلام کرد میزان تشعشعات تجمعی امواج رادیویی...

امیکرون سویه غالب در کشور
امیکرون سویه غالب در کشور شد

دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا اعلام کرد...

رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰
رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ | امکان برقراری ارتباط با پلیس برای ناشنوایان فراهم شد

امروز از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ رونمایی شد. در این سامانه، امکان...

حذف یارانه پردرآمدها الزامی شد
حذف یارانه پردرآمدها الزامی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: «طبق مصوبه این کمیسیون، وزارت کار و تعاون...

بیمه مناطق محروم حاشیه شهرها
مناطق محروم حاشیه شهرها از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، جزئیات برقراری پوشش بیمه‌ای...

ناسالم بودن هوای تهران
افزایش آلودگی و ناسالم بودن هوای تهران برای گروه‌های حساس

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد، شاخص آلودگی هوای تهران روی عدد ۱۴۵...