کد خبر:1071416
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

آشنایی با پروفسور کمال سرابندی یکی از نوابغ دنیای علم

کمال سرابندی

پروفسور «کمال سرابندی» با اخذ چندین مدرک دکترا افتخاری در حوزه های مختلف یکی از شاخص ترین چهره های برتر جهان در زمینه علمی به شمار می رود که به تازگی از سوی چند موسسه علمی به عنوان نابغه ترین فرد جهان شناحته شده است.

به گزارش کلیک، پروفسور «کمال سرابندی» متولد ۱۴ آبان ۱۳۳۵ در زابل و وابسته به طایفه سربندی می باشد که خانواده پدری اش در حال حاضر در شهرکرج زندگی می کنند،وی عضو شورای مشورتی ناسا،استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتری و مدیر آزمایشگاه پرتو افشانی دانشگاه میشیگان آمریکا و دریافت کننده جایزه هری راسل ۱۹۹۷میلادی است.

او یکی از رهبران و محققین جهان در زمینه اسباب آلات کنترل از راه دور و ماکرویو است.

سرابندی یک روش علمی و عملی در فن مهندسی مایکرویو به وجود آورده اند که ظرفیت حوزه مایکرویو رادار را چندین برابر نموده و مورد استفاده قرار گرفته که جزء پیشرفته ترین و دقیق ترین مدلهای ریاضی می باشد و نیز ایشان با استفاده ازسیستم های جدیدتصویری رادار به تحقیق و تجسس در اطراف کره زمین و فضای سبز اقدام نموده است.پروفسور سرابندی دروس جدیدی را به جای دروس گذشته در دوره دکترا و فوق دکترا به کار گرفته است.

ایشان همچنین جایزه سال ۱۹۹۶ در زمینه مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتری را دریافت نموده است،علاوه براین وی به عنوان اولین استاد سال در آمریکا نیز شناخته شده است.وی تاکنون مدیر اجرایی پروژه های تحقیقاتی بسیاری وابسته به ناسا،آزمایشگاه پیشرانه جت،آرو،بنیاد ملی علوم،سازمان پروژه های تحقیقاتی دفاعی پیشرفته و دیگر صنایع بزرگ بوده است.

ایشان دارای تخصص های گوناگون در رشته های مختلف هستند که در سه رشته آن به عنوان برترین آن رشته ها شناخته می شوند ( ۱- علم ریاضی ۲- علم رادار ۳-علم الکترونیک)

از وی تاکنون فصول گوناگونی در کتب مختلف و بیش از ۱۷۰ مقاله در مجلات مرجع چاپ شده است،عنوان سخنران برجسته وزارت آموزش و پرورش و علوم دولت فدرال آلمان و ارائه دهنده برترین مقاله در کنفرانس علوم ارتش آمریکا، خشی دیگر از افتخارات وی میباشد.ایشان هم اکنون به عنوان ریاست گروه علوم جغرافیایی و سنجش از راه دور انجمن مهندسین برق و الکترونیک در ایالت میشیگان آمریکا و عضو هیئت داوران سازمان فضایی آمریکا NASA در علوم و فنون زمین شناسی می باشد.

نظرها

51 نظر

 1. ما مردم ایران به جبر و زور شنیدن و محدودیت و زندگی بی کیفیت عادت کردیم .عادت کردیم که با تمام هوش و توانی که در خود میبینیم خودمان را همان هیچ بدانیم و به جایی نرسیدن رو یه روند طبیعی زندگی قبول کنیم و درس و دانشگاه رو و قشر تحصیل کرده رو بیکار و بی آینده بدونیم و جایی که به این توانایی ارزش میگذارن و سرکوبش نمی‌کنند رو وظیفه میدونیم که محاکمه کنیم . آخه شعور کجاست این مرد نابغه رو بجای اینکه نقد کنید باید تمجید. کنید پس انتظار داشتید بمونه اینجا که بشه هیچی .اگر خود شما که انتقاد میکنید همچین امکاناتی براتون فراهم می‌شد که خودتون رو جر می دادید که زودتر برسید به بهشت روی زمین .

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
 2. سیستان

  باسلام
  ببخشید یکی میتونه دقیق به من بگه این آقا مدرکش چیه و آیا واقعا ۱۸ تا مدرک دکترا داره؟؟؟
  اگه داره از کجا و چطور گرفته؟؟؟

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 3. به نظرم ما ایرانی ها،با هر عقیده و مرامی مثل دیگر انسانها حق زندگی و پیشرفت داریم اما اینکه این این دو مورد را به قیمت بی اعتنایی به انسانیت و رحم(که تنها عنصر آرامش و خوشبختی است)بخواهیم بدست آوریم بسیار ناپسندیده و بی ارزش خواهد بود.متاسفم از برادر یا خواهری که نوشت: اگر هم این باشد،اثرمنفی و مخربش برای همه ی دنیاست.در جنگل که نیست این آقا تا آثار انتخابش مثل مسوولیتش تنها به خودش برسد؟؟ من چونان هر آدم اندیشه مندی همه ی دانش و پشتکار رشک برانگیز ایشان را می ستایم اگرچه تاری از غیرتمندی علیمحمدی ها و شهریاری ها را بی اغراق به صدتای ایشان نمی دهم.

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 4. بزرگان علمی زیادی را می توان نام برد که علمشان باعث کشتار مردم شده است اما برخی آگاهانه این کار را نکرده اند مثلا آلفرد نوبل که دینامیت را ساخت برای کشف معادن ولی ظاهرا ایشان آگاهانه به ارتش آمریکا خدمت می کند چه کسی است که نداند چه جنایت هایی را این ارتش در سراسر دنیا مرتکب نشده است خوب است یک کمی تعصب ایرانی بودنمان را با انصاف بیامیزیم بدون شک او به ازای هر موشکی که بر سر مستضغفی می خورد که از طرف آمریکا و هم پیمانانش است مسئول است علم خوب است ولی بردگی علمی بد است از نظر من که او بیش از آنکه یک ایرانی صلح طلب باشد یک آمریکایی است

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
  1. سیستانی

   سلام.من یک سیستانی هستم دکترای روابط بین الملل دارم …اوخودفروخته نیست اوبعدازاتمام تحصیلات اول انقلاب به ایران امدواین خواسته پدرش بودکه به ایران خدمت کند.نه تنهابه او هیچ بهایی داده نشد بلکه بردنش سپاه ومزاحمت های زیادی برای اودرست کردن تااینکه همان پدرازاوخواست که به خارج برودوایشان به امریکارفت…صفاهی کشته گرمعالج سرتان پستان هم سیستانی است..پرفسورسندگل هم سیستانی است..جمشیدنژادهم سیستانی است..اماامروزمردم سیستان باتکه نانی برای فرارازمرگ روزگارمی گذرانند..انوقت میخواهی بمانندایران که چی بشود

   رای موافق 1
   رای مخالف 0
   1. داریوش

    سلام. حق داری هم وطن سیستانیِ من….
    همه ما مردم ایران از کرد و لر و بلوچ و سیستانی و جنوبی و … تحت فشار همه جانبه هستیم… و استان سیستان و بلوچستان بیش از بقیه….

    رای موافق 1
    رای مخالف 0
 5. سلام دوستان. این مطلب که چند وقت پیش در مجله فرهنگی ابزورد چاپ شد به نظرم در حالت کلی به موضوع بحث نزدیکه و جای تامل و تفکر داره.

  #انصار_امینی
  #نویسنده_و_پژوهشگر

  حکومت های تمامیت خواه، برای جلوگیری از افشاگری نخبگان، غیر از حذف آنها از صحنه ی روزگار، و غیر از محکوم و زندانی کردن آنها شیوه های دیگر هم داشته اند. یکی از این شیوه ها گوشه گیر کردن نخبگان است در این مورد حکومت، تا اندازه ای فشار بر فرد وارد می کنند تا او به این نتیجه برسد که عنصری بدون معناست.

  نخبه یک انسان است. او در درجه اول به نیازهای اولیه احتیاج دارد، خوراک، پوشاک و مسکن کمترین نیازهای انسانند! درواقع نخبه در احتیاج بدین نیازها با بقیه مردم هیچ تفاوتی ندارد، توتالیترها این حقیقت را می دانند پس تمرکز خود را بر نیازهای اولیه این قشر می گذارند تا دیگران نیز بدون آگاهی و با اذهانی خالی و تاییدکننده ی ایدئولوژی غالب باقی بمانند، تا حاکمیت، در مسیر پیش گرفته اش متهورتر شود!

  در حکومت تمامیت خواه، یک ایدئولوژی غالب بواسطه ی شخصی که در صدر حکومت قرار دارد حاکمیت می کند نخبه و دگراندیش در این فضا چون در محدوده ی ایدئولوژی قرار نمی گیرد از جانب طرف قدرت، باید هیچ پنداشته شود یعنی او یا باید به تبعیت بی چون و چرا دربیاید یا “هیچ” شود!

  اما چگونه یک نخبه که ترازوی نقد را همیشه همراه دارد به هیچ مبدل می شود؟ گام اول، این است که نیازهای اولیه زندگی انسانی از او دریغ شود تا به ذهن دورپروازش، توان اوج گرفتن را از یاد ببرد. یعنی او که تحصیلات دانشگاهی دارد، او که سالها تجربه و تخصص در زمینه های مختلف کسب کرده است به گوشه ای رانده شود آنقدر که عذاب بی مصرف بودن به سراغش بیاید!

  نخبه، در ذیل حاکمیت تمامیت خواهانه، مثل زباله نگریسته می شود، عزت و احترام از او گرفته می شود، کار به او داده نمی شود و اساسا تلاش های او برای کسب شغل معمولا با دری بسته مواجه می شود که روی آن نوشته شده است “شما از ما نیستید پس گورتان را گم کنید”! کسی که شغل، مسکن، خوراک و پوشاک مناسب نداشته باشد دیگر چه فرصت و انگیزه ای می تواند برای نقد و واکنش بر علیه جهل و حماقت و مبارزه مدنی در مقابل ظلم داشته باشد؟ کسی که برای تهیه وعده ی غذایی اش دچار مشکل معیشتی است چگونه می تواند بیش از معیشت به سوژه ها و ابژه های جامعه اش توجه کند؟ کسی که به دلیل ناتوانی منابع مالی قادر به ازدواج نیست نیازهای عاطفی و جنسی اش را چگونه می تواند برطرف کند؟ او احتمالا در تنهایی، خودش را تفاله ای فرض می کند که با تمام تحصیلات و تخصص، قادر به تامین کوچک ترین نیازهای زندگی اش نیست، حالا هی بیایم از طرف ژان پل سارتر بگوییم که نخبه و یا به نوعی روشنفکر وظیفه تغییر جامعه را دارد و باید از خود برای جامعه بگذرد اما احتمالا سارتر از سر شکم سیری این حرف را زده است چون کسی که گرسنگی، نان هر روزه اش باشد نمی تواند بحث آزادی، عدالت اجتماعی و درونی کردن تساهل در جامعه را پیش بکشد!

  نخبه در حکومت تمامیت خواه به هیچ مبدل می شود چون او را از خودش می گیرند، و او به مرور با ابزار رسانه های حکومت، از طرف مردم نیز شاید ضداجتماعی تعریف می شود که می خواهد نظم جامعه را به هم بزند و بی امنی را بجای امنیت همراه بیاورد! او فردی ژولیده، عصبی، و افسرده می شود که گذر عمرش را می بیند و نقادی اش به فحاشی تنزل پیدا می کند، اینجاست که “هیچ” تنها نام اوست و بی شک “هیچ” تنها نام جامعه ای که در آن زیست می کند.

  @AnsarAmini
  @absurdmindsmedia

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 6. سیستانم به فرزندانت افتخارکن چون راه رستم ویعقوب لیث رورهانکردند…

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 7. نسل انقلاب کرده

  اگراینجامانده بود میشد یه استاددانشگاه که مرتب بترسه وخسته وکوفته بیادخونه و غصه بخوره که اگرمن پول وامکانات داشتم میرفتم جایی که قدرم رابدانند اینقدربه ایشان گیرندهید.

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
 8. آرش دانشجو

  خوبی این بحث اینه که نشان داد ، ما چقدر افراد کم تحمل و بدون مدارایی هستیم . اگر واقعا چنین شخصیتی وجود داشته باشد حتی اگر ایرانی نباشد به حکم انسانیت و بنا بر قاعده ی ارجمندی دانش و دانشمند ، شایسته احترام هستند . اگر در تحقیقات نظامی آمریکا هم کار می کند ، نباید ما به ایشان خرده بگیریم انتخاب خودشان است ، و مسئولیتش در دنیا و آخرت با خودشان است . در خاتمه همین اینترنتی که من و شما با آن امشب تو سر هم می زنیم در واقع نو آوری و ابتکار ارتش آمریکا است .
  آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
  با دوستان مروت با دشمنان مدارا

  رای موافق 1
  رای مخالف 0
 9. محمد رضا

  وقتی حرفای چهارتا کم عقل در مورد یه نابغه که حالا یا فرصت کار توی ایران رو نداشته یا ترجیح داده بره آمریکا و یا با همین حرفا روندنش که بره آمریکا میشنوم منم ترجیح میدم برم همونجا که ریخت این افراد رو نبینم و کفاره لازم بشم و با خیال راحت به فعالیت ها و زندگیم بپردازم!!!

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 10. خب ادم به این شدت قوی تو دنیا داریم چرا ازش تو سیستم اموزش و پزوزشمون استفاده نمیکنیم

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
عوامل موثر بر قیمت طلا
بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا | طلا و سکه چرا گران می‌شوند؟

با وخیم شدن وضعیت اقتصادی و تورم، سکه و طلا از اهمیت بیشتری برخوردار شده و...

فلای تودی
آموزش پس گرفتن پول از استیم | چگونه بازی خریده شده را ریفاند کنیم؟

گاهی پیش می‌آید از بازی خریده شده خوشتان نمی‌آید. آن بازی نتوانسته انتظارات...

پس از خرید ماشین صفر کیلومتر
اقدامات ضروری پس از خرید ماشین صفر کیلومتر

اگر قصد خرید خودوری نو دارید، باید بدانید حین و پس از خرید ماشین صفر کیلومتر،...

عرضه غیرنقدی بیت کوین
حتی پس از ریزش، عرضه غیرنقدی بیت کوین هنوز هم در حال افزایش است

قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح شش ماه اخیر خود رسیده است، اما فشار عرضه هنوز...

تشعشعات امواج رادیویی
معاون امور رادیویی رگولاتوری: میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود

معاون امور رادیویی رگولاتوری اعلام کرد میزان تشعشعات تجمعی امواج رادیویی...

امیکرون سویه غالب در کشور
امیکرون سویه غالب در کشور شد

دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا اعلام کرد...

رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰
رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ | امکان برقراری ارتباط با پلیس برای ناشنوایان فراهم شد

امروز از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ رونمایی شد. در این سامانه، امکان...

حذف یارانه پردرآمدها الزامی شد
حذف یارانه پردرآمدها الزامی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: «طبق مصوبه این کمیسیون، وزارت کار و تعاون...

بیمه مناطق محروم حاشیه شهرها
مناطق محروم حاشیه شهرها از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، جزئیات برقراری پوشش بیمه‌ای...

ناسالم بودن هوای تهران
افزایش آلودگی و ناسالم بودن هوای تهران برای گروه‌های حساس

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد، شاخص آلودگی هوای تهران روی عدد ۱۴۵...