کد خبر:1133065
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

گلکسی S8 ترکیبی کامل از فرم، کاربرد و حس خوب

سامسونگ galaxy s8

رسانه کلیک - گوشی گلکسی S8 سامسونگ که اوایل امسال به بازار ایران معرفی شد، انقلابی در طراحی گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود.

استفاده از نمایشگر بدون ‌مرز (Infinity) و حذف دکمه فیزیکی هوم مواردی بود که آن را نه تنها از دیگر گوشی‌های موجود در بازار که حتی از مدل‌های قبل هم کاملا متمایز می‌کرد. گوشی‌های سامسونگ galaxy s8 و اس ۸ پلاس با ترکیبی متوازن از فرم، کاربرد و حس خوب توانستند مفهوم گوشی هوشمند و نقش آن در زندگی ما را تغییر دهند.

سامسونگ galaxy s8

رسیدن به طراحی تا این حد متمایز و در عین حال محبوب کار ساده‌ای نبود. چه به لحاظ زیبایی‌شناختی و چه از نظر فنی، تولید گوشی با این ظاهر و کیفیت، چالش‌های بسیار بزرگی را به همراه داشت. نگاهی به روند طی شده و چالش‌ها و راه‌حل‌های ابداعی گروه مهندسی و طراحی سامسونگ برای رسیدن به این محصول برجسته جذابیت‌های خاص خود را دارد.

سامسونگ galaxy s8

طراحی گوشی‌های هوشمند سامسونگ همواره مبتنی بر این اصل است که فارغ از سن، جنسیت یا مکان جغرافیایی، با زندگی تمامی کاربران سامسونگ هماهنگی پیدا کند. یکی از اعضای تیم طراحی این شرکت درباره روند طراحی سامسونگ galaxy s8 می‌گوید طراحی این گوشی هوشمند بر اساس مفهوم «یکی‌بودن» و برجسته کردن انسجام بصری گوشی بود.

تمرکز اصلی تیم طراحی رسیدن به یک طراحی همگون، طبیعی و منسجم در گلکسی S8 بود. برای رسیدن به این هدف ابتدا لبه های گوشی منحنی شد. سپس قاب گوشی هم منحنی شد تا وقتی کاربر گوشی را در دست می‌گیرد، حس طبیعی‌تری داشته باشد. در قدم نهایی کلید‌های فیزیکی و حسگرهای روی گوشی جابه‌جا شد تا زیبایی گوشی بیش از پیش به چشم بیاید.

سامسونگ galaxy s8

یکی از مهم‌ترین مسایل در طراحی گوشی تا این حد انقلابی، انتخاب مواد سازنده آن بود. ترکیب فلز و شیشه توازنی عالی میان زیبایی و مقاومت بدنه ایجاد می‌کند. رنگ مواد مورد استفاده در ساخت گلکسی S8 به‌گونه‌ای انتخاب شده است که مرزی میان بخش فلزی و شیشه‌ای آن قابل مشاهده نباشد. برای برجسته‌تر شدن یکدستی بدنه، طراحان سامسونگ روکش‌های متفاوتی برای آن در نظر گرفتند. روکش‌هایی مانند الگو‌های نانوی انعکاس دهنده نور روی بخش شیشه‌ای و همینطور یک روکش براق برای قاب فلزی دستگاه به زیبایی هرچه بیشتر گوشی کمک کرد.

هرچند گوشی‌های همراه در ابتدا به عنوان دستگاهی برای تماس‌های تلفنی طراحی شدند، اما اکنون بیش از هر چیز در مقام یک نمایشگر به چشم می‌آیند. با همین دیدگاه بود که گروه طراحی سامسونگ در گلکسی S8 تصمیم گرفت رنگ نمایشگر گوشی را با حاشیه‌های باریک بالا و پایین دستگاه کاملا یکدست کند. به این ترتیب وقتی نمایشگر گوشی خاموش است به نظر می‌رسد کل بخش‌ جلویی آن یک نمایشگر سرتاسری است و این مسئله کمک بزرگی به زیبایی هرچه بیشتر گلکسی S8 کرده است.

سامسونگ galaxy s8

انتخاب رنگ‌های مختلف این گوشی‌ هم بر اساس روندهای روز صنایعی مانند مد، طراحی داخلی و خودرو انتخاب شده است. رنگ‌هایی که نماد تحرک و سرزندگی هستند. مثلا رنگ موسوم به Orchid Gray  در واقع ترکیبی از یکی از طیف‌های رنگ صورتی با طیفی کم‌رنگ از خاکستری است که حس خاص بودن را به مالک گوشی می‌دهد.

تغییرات در جاگذاری دکمه‌های گوشی هم یکی از چالش‌های اصلی طراحی بود. جابه‌جا کردن چنین گزینه‌هایی جدا از مشکلات فنی، می‌تواند روی تجربه‌کاربری خریداران نیز تاثیرگذار باشد. با همین دیدگاه بود که هرچند به دلایل زیبایی‌شناختی دکمه هوم در گوشی S8 حذف شد اما با هدف حفظ تجربه کاربری مناسب، این دکمه به شکل یک حسگر فیزیکی زیر صفحه نمایش قرار داده شد تا فشار دادن آن همان حس دکمه فیزیکی آشنا را به کاربر منتقل کند.

یکی از مهم‌ترین مسایل در طراحی هر گوشی، راحتی قرار گرفتن آن در دست کاربر است. بزرگ‌تر شدن اندازه سامسونگ galaxy s8 در مقایسه با مدل‌های قبلی خانواده گلکسی یک چالش جدی در این زمینه بود. هرچند گلکسی S7 گوشی کاملا خوش‌دستی بود اما طراحان سامسونگ نه تنها به دنبال حفظ همان خوش‌دستی که خواستار بهتر کردن حس کاربر در زمان در دست گرفتن S8 بودند.

سامسونگ galaxy s8

به گفته تیم طراحی، برای رسیدن به حس مناسب از در دست گرفتن گوشی سامسونگ galaxy s8 بیش از ۱۰۰ نمونه اولیه از این گوشی در مدتی بیشتر از یک‌ سال طراحی شد. نهایتا و با اعمال تدریجی تغییرات در فرم بدنه، گوشی گلکسی S8 به محصولی تبدیل شد که به راحتی و کاملا طبیعی در دست کاربر جا گرفته و حس خوبی را به او منتقل می‌کند.

مهندسان و طراحان زبان متفاوتی دارند و نزدیک‌ کردن این دو زبان به یکدیگر چالشی بسیار مهم است. اما پرچمداران سری S ساموسنگ ثابت کردند با کار تیمی و مداوم می‌توان پیشرفت چشمگیر فنی را با انقلابی در زیبایی و طراحی همراه کرد. زیرا طراحی خوب محصول صرفا یک کار هنری نیست بلکه پاسخی است به نیاز و سلیقه کسانی که آن محصول را استفاده می‌کنند. و پاسخ عالی یعنی محصولی مانند گلکسی S8 و S8+ سامسونگ که هنر و کارآمدی و پیشرفت فنی را در هم آمیخته است.

 

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
ایلان ماسک: اینترنت ماهواره ای استارلینک هم اکنون در ایران فعال است
ایلان ماسک: اینترنت ماهواره ای استارلینک هم اکنون در ایران فعال است

کریم سجادپور در خصوص آخرین وضعیت فعالسازی اینترنت ماهواره ای استارلینک در...

لیست سایت ها و اپلیکیشن هایی که در روزهای اخیر فیلتر شدند

پلتفرم هایی که طی روزهای اخیر تا این لحظه پس از اعمال محدودیت در دسترسی به...

هک سایت های دولتی تکذیب شد
هک سایت های دولتی تکذیب شد

مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد ادعاهای اخیر گروه انانیموس درخصوص حملات سایبری...

با این خودرو در مسافت های کوتاه پرواز کنید

شرکت خودرو سازی فولکس واگن یک محصول جدید مفهومی سطح پنج جدید را معرفی کرده...

فیلتر دائمی اینستاگرام و واتساپ در ایران کلید خورد | حذف اپ های محبوب از مایکت و کافه بازار

پس از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران، این دو پلتفرم محبوب از فروشگاه...

نفس عمیق سیستم توزیع برق کشور با قطع اینترنت بین الملل | ماینرها از کار افتادند

به جرات می توان گفت در کنار معایب بسیار قطع اینترنت بین الملل در ایران اما یکی...

فیلتر سایت گوگل از ساعت 16 تا 24

به نظر می رسد ماجرای مهار معترضین خیابانی در حوزه مجازی به فاز جدیدی وارد شده...

هجوم مردم برای خرید تجهیزات استارلینک در ایران
فریب سایتهای جعلی برای ثبت نام استارلینک را نخورید

با چراغ سبزی که خزانه داری آمریکا برای فروش تجهیزات اینترنت ماهواره ای...

تهدید دولت ایران توسط انانیموس: اگر اینترنت ملت را قطع کنید، اینترنت دولت را قطع می کنیم!
تهدید دولت ایران توسط انانیموس: اگر اینترنت ملت را قطع کنید، اینترنت دولت را قطع می کنیم!

گروه هکری انانیموس که اخیراً به واسطه حمایتش از جنبش مردم در ایران مورد توجه...

چطور از وزارت ارتباطات بابت قطع اینترنت و تحمیل ضرر به کسب و کار آنلاین خود شکایت کنیم؟

قطعی و اختلال در اینترنت این روزها به جزئی لاینفک از فضای کسب و کار آنلاین در...