کد خبر:1375502
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی چیست و چه کاربردی دارد؟ (bts و lbs)

ارسال پیامک بر اساس منطقه کد پستی bts

کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک برای افزایش مخاطبان و به تبع آن افزایش درآمد، از روش‌های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. یکی از روش‌های مرسوم برای بازاریابی، استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی است.

بعضی از پنل‌های پیامکی، با داشتن امکانات بسیار، به هدفمند شدن روند تبلیغات بسیار کمک می‌کنند. یکی از امکانات فوق‌العاده کاربردی در پنل‌های پیامکی مجهز، ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی است. در ادامه این مقاله به توضیح این روش ارسال پیامک و کاربردهای آن می‌پردازیم. اگر قصد دارید با تبلیغات پیامکی کسب‌وکار خود را ارتقا ببخشید؛ ادامه مطلب را از دست ندهید.

ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی یا LBS چیست؟ سرویس مکان مبنا

سرویس Location-based service که به اختصار با عبارت LBS شناخته می‌شود، همان سرویس مکان مبنا است؛ با خرید پنل اس ام اس و به کمک این سرویس می‌توان پیامک‌های تبلیغاتی را به‌صورت هدفمند برای مخاطبین در یک منطقه خاص ارسال کرد. در این روش، با انتخاب کردن شهر از روی نقشه و مشخص کردن مناطق موردنظر، به بانک کامل شماره‌های فعال ثبت شده در آن منطقه دسترسی خواهید داشت. استفاده کردن از این روش کاربردی، نتیجه‌گیری از اجرای کمپین‌های تبلیغاتی را سرعت می‌بخشد؛ زیرا در این روش پیامک به‌صورت هدفمند ارسال شده و مانند پیامک‌های غیرمرتبط تبلیغاتی دیگر نیست.

تفاوت سرویس ارسال پیامک منطقه‌ای و ارسال پیامک زنده؛ بانک شماره‌ها

یکی دیگر از قابلیت‌های پنل‌های پیامکی مجهز، ارسال پیامک تبلیغاتی براساس منطقه است. شاید بگویید پس این روش چه تفاوتی با روش ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی دارد؟ در ادامه تفاوت‌های این دو ویژگی پنل‌های پیامکی را بررسی می‌کنیم. مهم‌ترین تفاوت بین این دو سرویس، بانک شماره‌های موبایل در آن‌ها است. در سرویس ارسال پیامک منطقه‌ای، با استفاده از کدپستی، شماره مخاطبین شناسایی شده و پیامک‌ها برای آن‌ها ارسال می‌شود. در مقابل، در سرویس مکان مبنا، بر اساس شناسایی موقعیت مکانی مخاطب و پیدا کردن بانک شماره‌های موجود در آن مکان ارسال پیامک به‌صورت انبوه و هدفمند صورت می‌گیرد.

 

alt="ارسال پیامک bts همراه اول  تبلیغات محیطی ارزان قیمت"

نحوه ارسال پیامک در محدوده به کمک سرویس LBS

برخلاف سرویس ارسال پیامک منطقه‌ای که برای همه شماره‌ها قابل اجرا است، سرویس ارسال پیامک با استفاده از موقعیت مکانی، در حال حاضر فقط برای مشترکین همراه اول قابل‌دسترس است. برای استفاده از این سرویس، در قدم اول باید نسبت به خرید یک پنل پیامکی مجهز به این قابلیت اقدام کنید. بعد از خرید پنل پیامکی، بخش پشتیبانی نحوه استفاده از این سرویس را که بسیار آسان است، به شما توضیح خواهند داد.
پیش از این، ارسال پیامک به کمک موقعیت مکانی فقط برای مشترکین اپراتور ایرانسل با ارسال پیامک از طریق دکل‌های مخابراتی (BTS) در دسترس بود؛ البته این سرویس در اپراتور ایرانسل کاملاً زنده نیست و موقعیت مکانی کاربران به‌صورت هفته‌ای شناسایی می‌شود. به این صورت که شماره‌های مقصد شناسایی شده و با ثبت درخواست ارسال پیامک ۷۲ ساعت قبل از زمان موردنظر، می‌توان برای تبلیغات پیامکی اقدام کرد. با این اوصاف، سرویس ارسال پیامک زنده روی بستر همراه اول، برای اولین بار این فرصت را در اختیار مشترکان قرار داده تا موقعیت مکانی مخاطب را در همان لحظه ثبت کنند و ارسال پیامک در همان لحظه انجام شود. سرویس ارسال پیامک مطقه ای به افرادی که مشاورین املاک هستند می تواند بسیار کاربردی باشد و می توانند پیامک تبلیغاتی ملک و فروش اپارتمان را به افرادی که در همان منطقه هستند ارسال کنند. شما با استفاده از نمونه متن پیامک تبلیغاتی املاک می توانید پیامک های تبلیغاتی برای حوزه املاک ارسال کنید.

مزایا و کاربردهای استفاده از سرویس ارسال پیامک زنده یا LBS

تبلیغات پیامکی به هر روشی، تأثیرات مثبت بسیاری را برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ به همراه دارد؛ ولی استفاده از قابلیت ارسال پیامک زنده یا مکان مبنا، مزیت‌هایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
• ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی افراد، هدفمندسازی اطلاع‌رسانی‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی را به همراه دارد. همین موضوع باعث افزایش اثربخشی کمپین‌های تبلیغاتی پیامکی شده و مخاطبان مناسبی را برای مجموعه جذب می‌کند. پیامک‌های اسپم غیرهدفمند نه‌تنها سودی برای مجموعه ندارند، بلکه احتمال جذب مخاطبان بالقوه به مشتری را به دلیل ایجاد مزاحمت به‌شدت کاهش می‌دهد.
• سرویس ارسال پیامک با استفاده از موقعیت مکانی، نسبت به سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال هزینه بسیار مناسب‌تری دارد. قیمت مقرون‌به‌صرفه این قابلیت در کنار اثربخشی بالا، آن را به یکی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی برای کسب‌وکارهای مختلف تبدیل کرده است.
• از مزایای دیگر سرویس پیامک مکان مبنا می‌توان به پوشش گستره آن اشاره کرد. در این سرویس که در حال حاضر در اپراتور همراه اول قابل‌دسترس است، شما با تعداد بسیاری از مخاطبین روبه‌رو هستید. همراه اول نسبت به سایر اپراتورهای موبایلی، بیشترین تعداد کاربر را در سراسر کشور دارد؛ بنابراین با استفاده از سرویس LBS می‌توانید در زمان کوتاه بیشترین تعداد مخاطب را با ارسال یک متن کوتاه جذب کنید.
• این سرویس برای کسب‌وکارهای فیزیکی که مخاطب هدفشان در یک منطقه خاص ساکن است، بهترین انتخاب خواهد بود. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و محلی، با کمک این قابلیت پنل‌‌های پیامکی می‌توانند همسایگان فروشگاه خود را به خرید از آن‌ها ترغیب کنند.
• ارسال آنی و بدون تأخیر پیامک از کاربردهای مهم این سرویس محسوب می‌شود. پیش از معرفی این سرویس، افراد برای جذب مشتری هدفمند از سرویس ارسال پیامک از طریق دکل‌های مخابراتی استفاده می‌کردند که بعد از ۷۲ ساعت از ثبت درخواست، پیامک موردنظر ارسال می‌شد.
به‌طورکلی، کاربرد و مزیت اصلی سرویس ارسال پیامک مکان مبنا بهترین روش برای جذب مخاطب هدفمند است؛ زیرا با ارسال فوری پیامک، اثربخشی بالایی برای کمپین‌‌های تبلیغاتی به همراه دارد.

 

alt="روش های تبلیغات پیامکی با فراز اس ام اس با خط خدماتی پنل پیامکی"

ارسال پیامک زنده برای جذب مشتری با خرید پنل پیامکی فراز اس ام اس

در این مقاله درباره قابلیت ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی در پنل‌های پیامکی صحبت کردیم. استفاده از این قابلیت بهترین روش برای بازاریابی هدفمند و بدون تأخیر است و با جذب مخاطبین بسیار همراه خواهد بود. پنل‌های پیامکی فراز اس ام اس به این قابلیت مجهز هستند. برای خرید پنل SMS، می‌توانید به سایت فراز اس ام اس با آدرس farazsms.com سر بزنید یا با شماره ۰۲۱۷۴۸۵۳ تماس بگیرید. کارشناسان در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

برچسب ها : فراز اس ام اس,پنل پیامک,پیامک,bts,lbs,پیامک تبلیغاتی

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
قیمت اینترنت برخی اوپراتورها افزایش یافت

 این افزایش قیمت ها بین 30 تا 50 درصد در اپراتورهای مختلف متغیر است. این افزایش...

تاریخ معرفی ایسوس ROG Phone 7 مشخص شد

 پیش از این گزارش شده بود که ایسوس درحال کار بر روی سری جدید گوشی‌های هوشمند...

مایکروسافت لغو عرضه‌ Redfall روی پلی‌استیشن 5 را تکذیب کرد

شرکت مایکروسافت (Microsoft) اعتقاد دارد که نه‌ تنها جلوی انتشار هیچ بازی برای پلی...

بیشترین کلمات جستجو شده گوگل در سال ۱۴۰۱ توسط کاربران ایرانی

با پایان سال ۱۴۰۱ باید بیشترین کلمات جستجو شده در گوگل را مرور کنیم. در ادامه...

عربستان سعودی قصد دارد در شرکت فضایی اسپیس‌ایکس سرمایه‌گذاری کند

عربستان سعودی قصد دارد در یک همکاری با اسپیس‌ایکس، به‌عنوان سرمایه‌گذار در...

هوش مصنوعی ChatGPT حالا می‌تواند با کمک افزونه‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشد

OpenAI در خبری اعلام کرد که ChatGPT حالا از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند و می‌تواند...

تیک‌های آبی سیستم قدیمی توییتر در روز دروغ اول آوریل حذف می‌شود

 توییتر در خبری اعلام کرده است که از 1 آوریل (12 فروردین) تیک‌هایی آبی قدیمی...

تلسکوپ هابل برای اولین‌بار یک سیاه‌چاله ابَرپرجرم فراری را ثبت کرد

تلسکوپ هابل موفق به ثبت اولین تصویر از یک سیاه‌چاله ابَرپرجرم فراری شد.

به‌روزرسانی واتس‌اپ با دو قابلیت جدید؛ مدیریت گروه‌ها آسان‌تر می‌شود

واتس‌اپ آپدیتی شد و حالا افزون بر امکان مشاهده گروه‌های مشترک خود با دیگر...

گوشی جدید نوکیا معرفی شد

 بر اساس خبرهای جدید، امروز شرکت نوکیا به صورت رسمی از گوشی هوشمند Nokia C12 Pro...