کد خبر:1266818
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی و تسهیلات دو میلیارد تومانی توسط سازمان نصر تهران

تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی و تسهیلات دو میلیارد تومانی توسط سازمان نصر تهران

رسانه کلیک -طی نشستی مقرر شد سازمان نصر و سازمان فناوری اطلاعات در طرح حمایتی از کسب و کارهای فاوای آسیب دیده با تسهیلات ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومانی از محل وجوده اداره شده اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر تهران، در این نشست که به صورت آنلاین و به ریاست رئیس سازمان نصر کشور برگزار شد، محمدباقر اثنی عشری از روسای کمیسیون‌ها خواست موارد و مشکلات و درخواست های حوزه کسب و کاری خود را جمع بندی و به دبیرخانه بحران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کنند. او به روسای کمیسیون‌ها توصیه کرد راهکارهای پیشنهادی آنها با شرایط اقتصادی دولت و کشور همخوانی داشته و قابل اجرا باشد.

همچنین در این نشست آنلاین مسایل و موارد مختلف کمیسیون‌ها مطرح شد و نمایندگان خواستار اجرای راهکارهایی مانند بخشودگی جرایم، پرداخت حق بیمه پرسنل توسط دولت، استمهال سررسید وام‌ها و ایجاد صندوق سازمانی برای کمک به کسب و کارها شدند.

در این نشست بر استفاده از محصولات و راه‌حل‌های داخلی توسط شرکت‌ها و دولت و ارائه پیشنهادهایی که برای دولت هزینه نداشته باشد و به کسب و کارها نیز برای برون رفت از بحران کمک کند تاکید شد.

پیگیری هم‌زمان دو استراتژی اتکا به دولت و اتکا به صنف و خود کسب‌وکار و از سوی و دی این جلسه آنلاین مقرر شد که راهکارها در دو بخش مالی و غیر مالی تدوین و دسته‌بندی شوند. پیش‌بینی و شناسایی ابعاد بحران کسب‌وکارها به عنوان بحران‌هایی که پس از کرونا با آنها مواجه خواهند بود مانند رکود بازار، تاخیر در وصول مطالبات، مشکلات نقدینگی و ترافیک ثبت سفارش از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

تاکید شد که شرکت و کمیسیون ها با کارگروه بحران سازمان نصر در گردآوری و اعلام مشکلات و راهکارها همراهی داشته باشند. و تاکید شد که تلاش اعضای سازمان در استفاده از کلیه ظرفیت‌های سازمان نصر در پوشش دادن تبعات رو به رشد صنفی این بحران است.

تشکیل صندوق قرض الحسنه صنفی در ارائه تسهیلات اضطراری به شرکت ها و اعضا، از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست آنلاین سازمان نصر گرفته شد. همچنین اعضای سازمان خواستار اتصال شرکت های بالغ به اکوسیستم های استارت آپی شدند. از سوی دیگر مقرر شد جلسات همفکری صنفی و گردآوری ایده های کاربردی درون زا وجستجوی فرصت ها در شرایط بحرانی فعلی برگزار شود.

یک از راهکارهای ارائه شده در این نشست تعامل با کارکنان در کاهش ۳۰ درصدی هزینه حقوق پرسنل در دوره بحران و تعطیلی بود. پیگیری اعلام رسمی شرایط فورس ماژور و تمدید سه ماهه مهلت قراردادها از سوی سازمان فناوری اطلاعات و صمت از دیگر موارد مطرح شده رد این نشست بود.

در نشست روسای کمیسیون‌های سازمان نصر تهران مقرر شد این سازمان برای دریافت سهم صنف از برداشت‌ها و کمک‌های ملی در حال تدوین پیگیری‌های لازم را از دولت انجام دهد. همچنین، گردآوری راهکارهای دریافت تسهیلات، کمک های مالی و غیرمالی، استفاده از ظرفیت های دولت بدون ایجاد رانت و تبعیض از دیگر مواردی بود که از سوی اعضا مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد تعامل سازمان نصر و سازمان فناوری اطلاعات در طرح حمایتی از کسب و کارهای فاوای آسیب دیده با تسهیلات ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومانی از محل وجوده اداره شده اجرایی شود. دریافت مهلت یا معافیت برای پرداخت هزینه‌های بیمه، مالیات بر درآمد و مالیات ارازش‌افزوده از دیگر مواردی بود که در این نشست به تصویب اعضا رسید. نشست روسای کمیسیون‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران روز سه شنبه ۱۹ فروردین ماه برگزار شد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
چگونه در متاورس سرمایه گذاری کنیم
چگونه در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟ روش‌های مختلف سرمایه گذاری در Metaverse

در ماه‌های اخیر واژه متاورس بسیار پراستفاده شده و بر سر زبان‌ها افتاده است....

لپ تاپ های گران قیمت جهان در سال 2022
معرفی لپ تاپ های گران قیمت جهان در سال 2022

لپ تاپ های گران قیمت جهان در سال 2022 همگی دارای مشخصات پیشرفته‌ای هستند و در...

تغییر URL پروفایل لینکدین
آموزش تصویری تغییر URL پروفایل لینکدین

با ویرایش و تغییر URL پروفایل لینکدین می‌توانید یک آدرس وب دلخواه و مناسب را...

ارز دیجیتال متا
مرگ ارز دیجیتال Diem؛ متا به دنبال فروش سهم خود در پروژه Diem است

انجمن ارز دیجیتال Diem که توسط شرکت متا پشتیبانی می‌شود، به دنبال فروش حق...

اشتباهات رانندگان خودروهای اتوماتیک
اشتباهات رانندگان خودروهای اتوماتیک در استفاده از حالات مختلف دنده

با اطلاع و اجتناب از رایج‌ترین اشتباهات رانندگان خودروهای اتوماتیک حین...

فرهنگیان دیپلمه
فرهنگیان دیپلمه ارتقای طبقه شغلی می‌یابند

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، روند ارتقای...

دومین فیلم بردلی کوپر
بردلی کوپر در بهار دومین فیلمش را کارگردانی می‌کند

بازیگر آمریکایی تایید کرد در ماه می ۲۰۲۲ برای دومین بار پشت دوربین می‌نشیند.

سندروم متابولیک
ابتلای یک‌سوم مردم ایران به سندروم متابولیک

 استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران از ابتلای یک سوم از مردم ایران به سندروم...

صاحبان بیش از یک خودرو
صاحبان بیش از یک خودرو باید مالیات بپردازند

علاوه بر اینکه اگر یک خودرو به ارزش بالای یک میلیارد تومان داشته باشید، مشمول...

رونمایی از رمزریال
رونمایی از رمزریال به‌زودی

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: ابزار نوینی به نام «رمزریال» در کنار مابقی...