کد خبر:1349733
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ | امکان برقراری ارتباط با پلیس برای ناشنوایان فراهم شد

رونمایی از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰

امروز از سامانه پیامکی فوریت‌های ۱۱۰ رونمایی شد. در این سامانه، امکان برقراری ارتباط با پلیس برای ناشنوایان هم فراهم شده است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آیین رونمایی از سامانه پیامکی فوریت های پلیسی ۱۱۰، از خدمات‌رسانی پلیس به افراد ناشنوا یا با افت شنوایی خبر داد و گفت راه‌اندازی این سامانه پیامکی، گامی در راستای رسیدگی به نیازهای پلیسی این قشر است.

خدمت‌رسانی پلیس به زبان‌های مختلف برای اقوام و اتباع

سردار حسین اشتری با اشاره به تنوع، گستردگی و پیچیدگی ماموریت‌های پلیس تاکید کرد: «امروز پلیس جمهوری اسلامی ایران جزو سازمان‌های برتر خدمات‌رسان در کشور است. این توفیق را داریم که به پهنای جغرافیای کشور، از نقطه صفر مرزی تا مرکز به مردم عزیز کشور خدمت کنیم. سالانه بیش از 100 میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهیم و یکی از مجموعه ‌هایی که به صورت شبانه‌روزی با مردم در تعامل و ارتباط است، مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سطح تماس و ارتباطات مردم با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خاطرنشان کرد: «رشد و ارتقای شیوه خدمات‌دهی انتظامی، همواره در دستور کار پلیس بوده و امروز در مسیر ارتقای این خدمات شاهد افتتاح رسمی سامانه پیامکی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ هستیم.»

وی افزود: «به استناد گزارش انجمن حمایت از افراد با افت شنوایی، قریب به 2 درصد جامعه را افراد ناشنوا و یا با افت شنوایی و افراد سخت‌گویش تشکیل می‌دهند که به دلیل ناتوانی و مشکلات کلامی، قادر به برقراری تماس تلفنی با فوریت‌های پلیسی نبودند و در واقع راه‌اندازی سامانه پیامکی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و ارتباط این افراد از طریق پیام کوتاه با پلیس، گامی در راستای رسیدگی به نیازهای پلیسی این قشر است.»

سردار اشتری ادامه داد: «ضمن اینکه برخی شهروندان به دلایل و شرایط مختلف قادر به برقراری تماس با سامانه تلفنی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ نیستند که با راه‌اندازی سامانه پیامکی فوریت های پلیسی ۱۱۰، بستر لازم برای ارتباط اقشار مختلف جامعه با پلیس فراهم شده و این بسترسازی در سراسر کشور صورت گرفته است. خوشبختانه این اقدام فنی، علمی و گامی در راستای هوشمندسازی پلیس است.»

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: «امروز در مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، همکارانی برای پاسخگویی فعالیت می‌کنند که به زبان‌های مختلف جهان آشنا و مسلط هستند تا در صورت نیاز افراد به کمک پلیس، بتوانیم به همه طیف‌ها و اتباع حاضر در ایران نیز خدمات ارائه کنیم.»

رونمایی از سامانه پیامکی، در راستای تحقق شعار پلیس هوشمند و پاسخگو

سردار حسین ساجدی‌نیا، معاون عملیات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هم در این رونمایی گفت: «به طور میانگین روزانه بیش از 100 هزار تماس با مراکز ۱۱۰ در سراسر کشور برقرار می‌شود که از این تعداد، ۵۸ درصد منجر به عملیات‌های پلیسی می‌شود و بیانگر میزان استقبال، اعتماد و باور مردم و از طرفی انتظار به حق آن‌ها از پلیس و از سوی دیگر افزایش توان پلیس در پاسخگویی به مردم است.»

سردار ساجدی‌نیا اضافه کرد: «با استناد به گزارش انجمن حمایت از افراد با افت شنوایی، حدود 2 درصد از جامعه را افراد ناشنوا یا با افت شنوایی تشکیل می‌دهند که به دلیل ناتوانی و مشکلات کلامی، قادر به برقراری تماس تلفنی با فوریت‌های پلیسی نبوده و علی‌رغم اقدام‌های پلیس در حوزه خدمات‌رسانی به شهروندان، تاکنون نتوانسته ارتباط مناسبی برای رسیدگی به نیازهای پلیسی این قشر برقرار کند. ضمن اینکه برخی هموطنان به دلیل شرایط خاص قادر به برقراری تماس تلفنی با سامانه ۱۱۰ نیستند که امروز و با رونمایی سامانه پیام کوتاه مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، این امکان فراهم شده که این افراد با پلیس در ارتباط باشند.»

معاون عملیات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، هدف از راه‌اندازی سامانه پیام کوتاه ۱۱۰ و ارتباط از طریق پیام کوتاه با مرکز فوریت‌های پلیسی را خدمات‌رسانی پلیس به همه افراد جامعه، از افراد سخت‌گویش، ناشنوا و عموم افرادی که به دلایل مختلف قادر به برقراری ارتباط کلامی با پلیس نیستند، در راستای تحقق شعار پلیس هوشمند و پاسخگو با تاکید و اهتمام، سرعت و دقت برشمرد و افزود: «ترویج عدالت اجتماعی و تساوی حقوق شهروندان، دستیابی به سایر مسیرهای ارتباطی شهروندان با پلیس، بهره‌گیری از توان بالقوه مردمی در تامین امنیت جامعه و... از دیگر اهداف راه‌اندازی این سامانه پیامکی است.»

سردار ساجدی‌نیا در تشریح قابلیت‌های سامانه پیام کوتاه ۱۱۰ یادآور شد: «تعریف شماره مختص هر استان برای دریافت و ارسال پیام کوتاه (پیش‌شماره ۱۱۰ و کد استان) به عنوان مثال استان خراسان رضوی ۱۱۰۵۱، البرز ۱۱۰۲۶ و ... و در تهران بزرگ ۱۱۰۱۱۰، دریافت پیامک در حوزه‌های عملیاتی و... از قابلیت‌های این سامانه است.»

منبع: پایگاه خبری پلیس

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
تاریخ انتشار بازی کال آف دیوتی Modern Warfare 2

شرکت اکتیویژن به تازگی تاریخ انتشار بازی کال آف دیوتی Modern Warfare 2 را اعلام کرده...

سفر در زمان با سرویس استریت ویو گوگل

گوگل به مناسبت تولد 15 سالگی استریت ویو، سفر در زمان با گوشی را ممکن می‌کند.

ساخت سازه ای شبیه به متروپل آبادان تنها در 29 ساعت

امیدواریم حادثه متروپل آبادان تلنگر جدی به برخی مسئولین در خصوص ساخت و...

چین: در صورت لزوم به ماهواره های استارلینک حمله می کنیم

چین هم مثل روسیه ایلان ماسک را تهدید کرد اما اینبار نه جان او بلکه ماهواره های...

ارتش آمریکا در حال ساخت متاورس اختصاصی
ارتش آمریکا در حال ساخت متاورس اختصاصی

به نظر می‌رسد ارتش ایالات متحده سال‌ها است که در حال ساخت متاورس خود است.

اعلام زمان انتشار بازی بتلفیلد 2042
اعلام زمان انتشار بازی بتلفیلد 2042

بعد از عرضه ناامید کننده و فاجعه‌بار بتلفیلد 2042، تیم سازنده اعلام کرد فصل...

تبدیل متن به عکس توسط هوش مصنوعی گوگل

گوگل از سیستم هوش مصنوعی جدیدی پرده برداشته که می‌تواند با دریافت متن، تصویر...

نماهایی عجیب از شهرهای هوشمند جهان تا سال 2050

در روزهای گذشته تصاویری منتشر شده که نمای شهرهای مختلف جهان را تا 30 سال آینده...

اضافه شدن قابلیت بازنشر پست ها در اینستاگرام مثل ریتوئیت
اضافه شدن قابلیت بازنشر پست ها در اینستاگرام مثل ریتوئیت

سرانجام پس از مدتها انتظار به نظر می رسد اینستاگرام قصد دارد امکان بازنشر پست...

ویجت های شخص ثالث در ویندوز 11
ویجت های شخص ثالث در ویندوز 11

مایکروسافت امروز در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان بیلد اعلام کرد که...