کد خبر:1276516
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس:

معافیت مالیاتی 20 ساله شرکت‌ها با عضویت در فاز ۳ پارک فناوری پردیس

پارک فناوری پردیس

رسانه کلیک - مدل پذیرش شرکت‌ها در فاز سوم پارک، نشان‌دهنده یک فرصت ویژه برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند در جمع کارآفرینان فناورِ پارک فناوری پردیس حضور پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حسین صابری قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس درباره مزایای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در این منطقه فناوری، گفت: در این مرحله، هم از شرکت‌های دانش‌بنیان و هم فناور دعوت به عمل آمده است. این مدل پذیرش برای دومین بار قرار است انجام شود که نشان‌دهنده ظرفیت بالایی است که کشور برای رشد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایجاد کرده است.

وی گفت: فاز سوم پارک نسبت به دو فاز دیگر تفاوت‌هایی دارد که می‌تواند برای شرکت‌ها جالب توجه باشد؛ از جمله می‌توان به این نکته اشاره کرد که با راه اندازی فاز سوم، ورود به پارک فناوری از این قسمت انجام می‌شود و فازهای اول و دوم بعد از فاز سوم قرار دارد. در واقع فاز سوم به تهران نزدیکتر است.

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس درباره مزیت‌های قانونی پارک فناوری پردیس، گفت: عملکرد شرکت‌ها به مدت 20 سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شود؛ چه این شرکت‌ها دانش بنیان باشند یا نباشند.

طراحی و تولید حدود هزار محصول در پارک فناوری

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که در پارک فناوری پردیس حضور می‌یابند، می‌توانند همزمان تحقیق، طراحی و تولید داشته باشند. در حال حاضر شرکت‌های عضو پارک بیش از هزار محصول تولید می‌کنند که این موضوع در یک منطقه‌ای در ۲۰ کیلومتری شرق تهران و در یک موقعیت اقلیمی مناسب، فوق‌العاده محسوب می‌شود. ضمن اینکه با استقرار شرکت‌ها در پارک فناوری پردیس، کارکنان شرکت‌ها هم می‌توانند با هزینه کمتری در شهر جدید پردیس زندگی کنند. چرا که هزینه تامین مسکن در این شهر، یک سوم تهران است. در واقع زندگی و کار در نزدیکی هم انجام می‌شود.

صابری یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استقرار شرکت‌ها در پارک را کنار هم بودن شرکت‌ها، دیده شدن شرکت‌ها، و نیز هم‌افزایی و همکاری بین آنها دانست و گفت: پارک فناوری پردیس شبیه به جنگلی است که همه گونه فرد و شرکت در آن زیست می‌کنند. در این پارک شرکت‌های نوآور با افراد خلاق و دارای ایده‌های جدید حضور دارند.

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: در این منطقه، یک فرد با یک ایده نوآورانه شروع می‌کند، با تلاش خودش و کمک دیگران به یک تیم تبدیل می‌شود؛ بعد از این مرحله با پشتکار خودشان و کمک پارک و دیگر شرکت‌های فناور عضو، سرمایه گذار جذب می‌کند یا با دریافت تسهیلات مالی، به یک شرکت نوپای نوآور تبدیل می‌شود. در ادامه و با تجاری سازی و ورود محصولات شرکت‌ها به بازار، این شرکت‌های نوپا به شرکت‌های در حال رشد و متوسط تبدیل می‌شوند. شرکت‌هایی که از این گام هم جلوتر بروند، به یک شرکت توسعه یافته ملی تبدیل می‌شوند.

رفع موانع و کمک به شرکت‌های عضو در پارک فناوری

وی گفت: در پارک فناوری پردیس کمک‌هایی داریم برای اینکه شرکت‌ها از این مرحله هم یک گام جلوتر بروند و به یک شرکت با قابلیت‌های صادراتی تبدیل شوند. هر چه این چرخه پیشرفت کند، شرکت‌ها می‌توانند همکار خارجی هم داشته باشند. در واقع هدف ما در پارک فناوری پردیس، کمک به افراد و شرکت‌هایی است که قصد دارند دائما رشد کنند و موانع را با کمک دیگر شرکت‌های عضو پارک از میان بردارند. حضور افراد و شرکت‌های نوآور و نوپا، در کنار با تجربه‌ها، گونه‌های متنوعی برای رشد ایجاد نموده است. البته زیست بوم پارک هنوز تا تکامل و شرایط ایده آل فاصله زیادی دارد؛ ولی ما و شرکت‌ها ۱۸ سال است در تلاشیم تا به شرایط ایده آل نزدیک شویم.

شرکت‌های نوآور باعث رشد و ارتقا می‌شوند

قائم‌ مقام رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: فاز سوم پارک در واقع گام بلند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه زیست بوم نوآوری در کنار تهران است و این شرکت‌های نوآور هستند که باید با حضور در اینجا، ضمن رشد خود، دیگران را هم ارتقاء دهند. در اینجا عملکرد شرکت‌ها هر سال ارزیابی می‌شود و برایشان کارنامه صادر می‌شود.

وی افزود: هدف ما این است که هر سال عملکرد شرکت‌ها در تمام زمینه‌ها ارتقا یابد و دائما در حال تکرار این چرخه رشد دادن و رشد یافتن هستیم. الان ما در پارک فناوری پردیس شرکت‌هایی داریم که در اینجا متولد شدند و الان صادرات دارند و متعهد به رشد دادن دیگران هم هستند. اینجا نباید کسی سر در لاک خود داشته باشد. همه باید نسبت به هم مسؤلیت و اعتماد داشته باشند.

صابری گفت: حضور شرکت‌ها در کنار هم باعث همکاری می‌شود تا زبان‌ گویایی در اجرای پروژه و گرفتن بازار داشته باشند. صابری در پایان این گفتگو به تمام کارآفرینان و فناوران پیشنهاد کرد، این فرصت را مغتنم بشمارند.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
گفت و گو با دکتر اسماعیل خو کارشناس تجارت الکترونیکی و فعال حوزه فین تک

بزودی در تجارت و مراودات بانکی، از قاب موبایل و کامپیوتر بیرون خواهیم آمد

منع استفاده از اشخاص زیر 18 سال در تبلیغات فضای مجازی

مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌نویس طرحی با عنوان مسئولیت تأیید‌کنندگان در...

مقایسه گوشی زد فلیپ 4 سامسونگ با P50 پاکت هوآوی
مقایسه گوشی زد فلیپ 4 سامسونگ با P50 پاکت هوآوی

با رونمایی رسمی از گوشی های جدید سامسونگ، بسیاری به دنبال مقایسه مشخصات آن با...

معرفی ساعت هوشمند گارمین Enduro 2ر
معرفی ساعت هوشمند گارمین Enduro 2

ساعت هوشمند گارمین Enduro 2 با پنل خورشیدی و عمرباتری 550 روز معرفی شد.

اطلاعیه وزارت ارتباطات در خصوص عدم تخصیص اینترنت رایگان برخی خبرنگاران
جواب وزیر ارتباطات در خصوص عدم تخصیص اینترنت رایگان برخی خبرنگاران

پس از مشکل به وجود آمده در عدم ارائه اینترنت رایگان به برخی خبرنگاران، وزیر...

قیمت و مشخصات فنی گلکسی زد فلیپ 4
قیمت و مشخصات فنی گلکسی زد فلیپ 4

شرکت سامسونگ که اکنون به یکی از پیشگامان تولید گوشی‌های تاشو تبدیل شده، عصر...

جنجال شارژ اینترنت خبرنگاران به صورت گزینشی

به نظر می رسد وعده اهدای 200 گیگابایت اینترنت رایگان برای خبرنگاران که توسط...

چگونه نمایش عکس پروفایل واتساپ را برای مخاطبین خاص محدود کنیم؟

برای عدم نمایش عکس پروفایل واتساپ خود در واتساپ برخی مخاطبین خود، از آموزش...

مکادمی؛ آکادمی مهندس مکانیک

گروه آموزشی مکادمی به تولید آموزش‌های بسیار آموزنده و ارزشمند در حوزه...

تکنیک های افزایش فروش و افزایش فالوور در اینستاگرام

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که بدنبال کسب در آمد از طریق ایسنتاگرام هستید...