کد خبر:1162126
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

21 پروژه کلان توسعه دولت الکترونیک به ثمر نشست

توسعه دولت الکترونیک

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات گفت: در بخش توسعه دولت الکترونیک کار سنگینی در دو ماهه پایان سال 96 انجام دادیم و در نهایت 21 پروژه کلان برای توسعه دولت الکترونیک نهایی شد.

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رسول سراییان معاون وزیر ارتباطات در تشریح اهداف و ماموریت های محوله سازمان فناوری اطلاعات ایران و با اشاره به تکالیف و انتظارات وزیر ارتباطات از این سازمان در قالب چهار محور اساسی مشخص شده، عنوان کرد: ضرورت آماده کردن سازمان فناوری اطلاعات ایران برای ماموریت های جدید منجر به تدوین یک برنامه تحول برای این سازمان شد که در راستای آن باید چشم انداز، ماموریت و نقشه راه سال ۱۴۰۰ را مشخص کنیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تکالیف و انتظاراتی که با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سازمان فناوری اطلاعات مطرح شده است، اظهار کرد: در حال حاضر این انتظارات احصاء و در قالب چهار محور اساسی مشخص شده که نخستین محور، ایفای نقش موثر در اقتصاد دیجیتال است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دومین محور را راهبری فرآیند توسعه کسب و کار دیجیتال و همچنین توانمند سازی و حمایت از کسب و کارهای نوپا و به کارگیری حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرد و ادامه داد: همچنین ۵ محور راهبردی سازمان فناوری اطلاعات که بر گرفته از ماموریت جدید این سازمان است شامل بحث توسعه بازار IT کشور، توسعه دولت هوشمند، نوآوری و کارآفرینی و زیرساخت توسعه محتوا و کسب و کار مرتبط با شبکه ملی اطلاعات و بحث امنیت در فضای سایبری پیش روی سازمان فناوری اطلاعات است.

وی اصلاح ساختار سازمان فناوری اطلاعات ایران را جزء اولویت های مهم سال ۹۷ دانست و گفت: باز تعریف فرایندها و یکپارچه سازی سیستم های IT  سازمان مبتنی بر ماموریت های جدید جزء محورهای تحول در سازمان خواهد بود. در حوزه عملیات نیز وظایفی بر عهده ماست که چند مرجع به ما تکلیف کرده اند که اولین آنها قانون برنامه ششم است.

سراییان با تاکید بر اینکه وظایف محول شده در این باره را شناسایی کرده ایم، افزود: محور دیگر اقتصاد مقاومتی و محور بعدی توسعه دولت الکترونیک و هوشمند است که بر اساس مصوبه هیات وزیران است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات تکلیف بعدی را برپایی شورای اجرایی فناوری اطلاعات و نیز شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و ادامه داد: در بخش توسعه دولت الکترونیک کار سنگینی را در دو ماهه پایان سال ۹۶ انجام دادیم و در نهایت ۲۱ کلان پروژه برای توسعه دولت الکترونیکی نهایی شد و به تصویب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان اداری و امور استخدامی رسید.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: مقرر است این پروژه ها توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شود و امیدواریم که بتوانیم منشاء تحول اساسی در حوزه دولت الکترونیک شویم و مردم هم بتوانند از این خدمات و سرویس ها بهره مند شوند که سکوی دولت همراه نیز از دیگر اقدامات موثر در این حوزه است.

وی با اشاره به وظایف محوله در بخش شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در دبیرخانه شورای اجرایی شبکه ملی اطلاعات، یکی از محورهای مورد توجه، مفهوم دولت باز یا open data است که بتوانیم ساز و کارهای لازم را به گونه ای فراهم کنیم که کسب و کارها بتوانند به داده های دولت دسترسی داشته باشند و بر اساس آن حوزه اشتغال و نوآوری و کار آفرینی را رقم بزنند.

سراییان در مورد توانمندسازی کسب و کارهای نوپا یادآور شد: لایحه رفع موانع کسب و کارهای نوپا گام اساسی در جهت تسهیل در فرآیند های استارتاپ هاست و در این زمینه اقدامات زیربنایی و زیرساختی شکل گرفته و امیدواریم با این مصوبه و فراهم کردن سازوکار اجرایی آن، شرکت های استارتاپی از برکات این حوزه بهره مند شوند .

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
نشانه های نزدیک بودن به طرح صیانت با راه اندازی اینترنت کودکان

وزیر ارتباطات از راه اندازی طرحی موسوم به اینترنت ویژه کودککان در آینده...

رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14
رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14

شایعات از منابع نزدیک به کمپانی اپل حکایت از این دارند که سری آیفون 14 اپل در 13...

گزارش سال 1400 دیجیتون

معرفی دیجیتون:دیجیتون به عنوان بزرگترین پلتفرم سرگرمی و آموزش کودکان در سال...

قیمت شاسی بلندهای پرطرفدار بازار

خودروهای شاسی بلند طی چند سال اخیر به عنوان اتومبیل‌های جادار و راحت...

کد تخفیف فریبنده اسنپ فود برای کاربران، سوژه طنز شد
ماجرای کد تخفیف فریبنده اسنپ فود برای کاربران

اسنپ فود همچنان سوژه کاربران فضای مجازی است. پس از اعتراض کاربران به ارسال با...

آشنایی با پروفسور محمد جمشیدی نخبه ایرانی ناسا
آشنایی با پروفسور محمد جمشیدی نخبه ایرانی ناسا

در ادامه معرفی نخبگان ایرانی خارج از کشور، امروز به نام پروفسور محمد جمشیدی...

رونمایی از سنسور 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ به نام ایزوسل Hp3
رونمایی از سنسور 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ به نام ایزوسل Hp3

سامسونگ سنسور 200 مگاپیکسلی جدیدی به نام ISOCELL HP3 را معرفی کرد. “کوچکترین پیکسل...

جعبه صوتی Orba 2 چیست و چطور مثل یک استودیو عمل می کند؟
جعبه صوتی Orba 2 چیست و چطور مثل یک استودیو عمل می کند؟

جعبه صوتی Orba 2 اولین دستگاه موسیقی که یک استودیو را در کف دستان شما قرار...

کاهش 50 درصدی مصرف برق صنعت استخراج بیت کوین

کاهش 50 درصدی مصرف برق صنعت استخراج بیت کوین در پی سقوط بازار رمزارز اتفاق...

معرفی قابلیت جدید اینستاگرام به نام Notes
معرفی قابلیت جدید اینستاگرام به نام Notes

اینستاگرام در حال کار بر روی قابلیت notes و امکان یادداشت برداری سریع برای...