کد خبر:1190487
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

از رییس قوه قضاییه درخواست کردیم دادگاه واردکنندگان موبایل به صورت غیرعلنی برگزار شود

دادگاه واردکنندگان موبایل

رسانه کلیک - رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: امیدوارم هرچه سریع‌ تر حکم دادگاه واردکنندگان موبایل صادر شود؛ چراکه در حال حاضر خیلی از شرکت‌ ها تعطیل شده و افراد بسیاری بلاتکلیف هستند. اگر تکلیف مشخص شود، فعالیت ها دوباره شروع خواهد شد و بازار موبایل سر و سامان می گیرد.

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ سید مهدی میرمهدی کمیجانی رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به غیرعلنی برگزار شدن دادگاه واردکنندگان موبایل گفت: در واقع اتحادیه فناوران رایانه تهران طی ارسال نامه‌ ای از رییس قوه قضاییه درخواست کرد تا دادگاه واردکنندگان موبایل به صورت غیرعلنی برگزار شود؛ چراکه علنی بودن این دادگاه ها گاهی لطمات جبران‌ ناپذیری وارد می‌ کند. به هر حال برخی از این شرکت ها در بازار موبایل بزرگ و قدر هستند و برگزاری علنی این دادگاه‌ ها سبب ایجاد مشکل برای این شرکت‌ ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه دادگاه واردکنندگان موبایل دو بار به صورت علنی و دو بار هم به صورت غیرعلنی برگزار شد، عنوان کرد: آخرین جلسه این دادگاه‌ ها یک هفته پیش از تاسوعا و عاشورا برگزار شد و اکنون در انتظار رای نهایی قاضی هستیم.

میرمهدی کمیجانی اظهار داشت: تعداد این افراد زیاد اما موضوع اتهامشان یکسان بوده است. اینکه جلسات رسیدگی دادگاه طی 4 جلسه خاتمه یافته، به این دلیل است که اتهام این افراد یکسان بوده و نیازی نبوده دادگاه به موضوعات متفاوتی رسیدگی کند. اتهام این افراد این است که با ارز دولتی موبایل وارد کشور کرده‌اند و به قیمت ارز آزاد فروخته‌ اند.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به عددهای مختلفی که در خصوص تعداد واردکنندگان موبایل بازداشتی گفته می شود، گفت: 40 شرکت با ارز دولتی موبایل وارد کشور کردند. از این تعداد، کالاهای دو شرکت در گمرک بود. 38 شرکت برای توضیحات به اداره آگاهی احضار شدند؛ یک دسته بازداشت شدند و برای آنان دادگاه برگزار شد و دسته دیگر مستندات و مدارک ارائه کردند و مشخص شد جرمی متوجه آنان نبوده است؛ چراکه یا گوشی‌ های موبایل را به قیمت گران نفروخته بودند یا اصلا شروع به فروش گوشی‌ های واردشده با ارز دولتی نکرده بودند و گوشی‌ های موبایل در انبارهایشان بود.

وی همچنین درخصوص سخنانی که پیرامون هویت افراد بازداشت‌ شده مطرح شده، افزود: اینکه گفته می‌ شود این افراد مدیران واقعی این شرکت‌ ها نیستند، صحت ندارد. تعدادی از این افراد در اتحادیه ما عضو هستند و ما از هویت بازداشت‌ شدگان مطلعیم. تعداد زیادی از این افراد 25-20 سال سابقه فعالیت در این عرصه دارند. این افراد مدیران عامل واقعی شرکت‌ های واردکننده موبایل هستند و اینطور نیست که شخصی کم‌ سابقه را به عنوان مدیرعامل یک شرکت روی کار آورده باشند تا در پوشش او تخلف صورت بگیرد.

میرمهدی کمیجانی تصریح کرد: پرونده واردکنندگان موبایل در حال حاضر در تعزیرات هم مفتوح است و تا جایی که اطلاع دارم، حکم تعزیرات برای این افراد صادر شده است.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران یادآور شد: امیدوارم هرچه سریع‌ تر حکم دادگاه واردکنندگان موبایل صادر شود؛ چراکه در حال حاضر خیلی از شرکت‌ ها تعطیل شده و افراد بسیاری بلاتکلیف هستند. اگر تکلیف مشخص شود، فعالیت ها دوباره شروع خواهد شد و بازار موبایل سر و سامانی می گیرد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
سرور مجازی یا آی پی ثابت؟ از کجا بخریم؟

برای فعالیت حرفه‌ای در سطح اینترنت، به دلایل متعددی نیاز به آی پی خارجی و...

معاون وزیر ارتباطات: سطح اینترنت پائین نیست، توقع مردم بالاست!

معاون امور مجلس وزارت ارتباطات اعلام کرد براساس آمارها کیفیت اینترنت کاهش...

آزمایش هیجان‌انگیز سیستم دفاع لیزری چند لایه Lockheed Martin

شرکت صنایع هوافضا لاکهید مارتین (Lockheed Martin) با سیستم سلاح لیزری خود که می‌توان...

مهم‌ترین ویژگی‌ ارز دیجیتال TRONIX چیست؟

ترون یک شبکه بلاک چین با فناوری همتابه‌همتا (P2P) است که به عنوان میزبان...

خطر هک کاربران macOS توسط برنامه Zoom

کشف نقص امنیتی برنامه Zoom در macOS که تمام سیستم را در دسترس هکرها قرار می‌دهد.

ساخت اولین قطار مغناطیسی ابدی جهان در چین

چین به تازگی خط قطار شهری جدیدی را آزمایش کرده که خبرگزاری‌های این کشور از آن...

راهنمای خرید سرور اختصاصی فیزیکی

سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که به صورت 24 ساعته روشن است و یک اینترنت پر سرعت...

تشخیص سرطان با بررسی مواد شیمیایی موجود در اشک

پژوهشگران موسسه تراساکی آمریکا در مطالعه اخیرشان که با کمک پروفسور علی خادم...

استقبال ضعیف کاربران از اندروید 12

 در جدیدترین گزارش گوگل از سهم نسخه‌های مختلف اندروید در بازار، وضعیت...

قدرتمندترین گوشی های اندرویدی جهان در سال 2022
قدرتمندترین گوشی های اندرویدی جهان در سال 2022

آنتوتو لیست قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی بازار جهانی در ژوئیه 2022 را منتشر...