کد خبر:1153587
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

زیرسامانه جدید دانشگاه آزاد مچ جاعلان مدارک تحصیلی را می گیرد

زیرسامانه

رسانه کلیک - دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همزمان با ایام‌ الله دهه فجر 12 زیرسامانه حوزه مدیریت و منابع دانشگاه توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه راه‌ اندازی شد.

 به گزارش کلیک به نقل از آنا؛ مهندس میثم میرزایی دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر عنوان کرد: زیرسامانه‌ های بودجه‌ ریزی عملیاتی و بودجه‌ بندی، مدیریت نقدینگی و حساب‌ های بانکی، پرداخت الکترونیک، مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی، گزارش و نظارت بر خط مالی، حقوق و دستمزد، ثبت و مدیریت احکام، فیش حقوقی آنلاین، مدیریت حضور و غیاب، ایده تا ثروت، مدیریت درخواست‌ ها و دانشنامه الکترونیک طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی دانشگاه آزاد اسلامی داشتن سامانه‌ ای به منظور پیش‌ بینی درآمدها، تواتر درآمدهای گذشته، گزارش عملیاتی از میزان مصرف، استفاده و انحراف از بودجه در سال‌ های گذشته بود، اظهار داشت: زیرسامانه بودجه‌ ریزی عملیاتی و بودجه‌ بندی به همین منظور راه‌اندازی شد تا بر اساس آن یک برنامه‌ ریزی دقیق و شفاف در خصوص بودجه سال آینده دانشگاه صورت گیرد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی دارای حساب‌ های بانکی مختلف با تراکنش بالاست، نظارت و کنترل بر آنها بسیار مشکل و پیچیده است. زیرسامانه مدیریت نقدینگی و حساب‌ های بانکی این امکان را فراهم می‌ کند تا در لحظه اطلاعات حساب‌ های بانکی همه واحدها و مراکز زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی قابل رویت، گزارش‌ گیری و نظارت باشد.

میرزایی درباره زیرسامانه پرداخت الکترونیک، افزود: از طریق این زیر سامانه همه پرداخت‌ های دانشگاه از طریق آدرس واحدی قابل رویت است و همه دانشجویان و افرادی که به حساب دانشگاه پول وازیر می‌ کنند، می‌ توانند از طریق این زیر سامانه به آدرس https://payment.iau.ac.ir از پرداخت خود اطمینان حاصل کنند.

وی تصریح کرد: زیر سامانه مدیریت تقسیط و پرداخت تسهیلات دانشجویی مخصوص وام‌ ها و تسهیلاتی است که به دانشجویان بر اساس امتیازات، شرایط دانشجو و واحدهای دانشگاهی اختصاص می‌ یابد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: یکی از سیستم‌ هایی که کاربری آسان، سریع و قابل استفاده برای مدیران دارد و آنها می‌ توانند به صورت یکپارچه و آنلاین، اطلاعات را در یک سامانه مدیریتی گزارش‌ گیری و مشاهده کنند، زیر سامانه گزارش و نظارت برخط مالی است.

میرزایی با بیان اینکه رعایت عدالت در پرداخت‌ های مالی و متناسب‌ بودن حقوق‌ ها با عملکرد افراد مطالبه کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: زیرسامانه حقوق و دستمزد این امکان را فراهم می‌ کند تا حقوق افراد متناسب با فعالیت، عملکرد، امتیازات و بر اساس یک مکانیزم شفاف و قابل مقایسه با سایر کارکنان تنظیم شود.

وی بیان کرد: در زیرسامانه ثبت و مدیریت احکام، مسئولیت‌ ها و احکام افراد قابل رویت و پیگیری است و مشکلات آنها در این زمینه به راحتی برطرف خواهد شد.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در زیر سامانه مدیریت حضور و غیاب مواردی همانند مرخصی‌ ها، ساعات حضور، مأموریت‌ها، کسر کار، اضافه کار و غیره ثبت می‌ شود و محاسبه حقوق نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود.

میرزایی افزود: در زیر سامانه فیش حقوقی آنلاین حقوق و دستمزد، احکام، حضور و غیاب و تمامی فعالیت‌ های مرتبط با کارکنان کاملاً شفاف و قابل رویت است. این سامانه به سادگی در اختیار کلیه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه بر روی نشانی https://hesabdar.iau.ir قابل دسترسی است.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به منظور حفظ محرمانگی اطلاعات افراد فقط در صورتی که با شماره موبایل شخصی خود در سامانه ثبت کنند قادر به دریافت اطلاعات اداری خود در سامانه هستند.

وی در خصوص زیرسامانه ایده تا ثروت بیان کرد: همه فعالان دانشگاهی اعم از دانشجویان، استادان، اعضای هیأت علمی و کارکنان می‌ توانند ایده‌ های که منجر به تولید ثروت می‌شود را در این سامانه ثبت کنند.

دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: ایده‌ ها در زیرسامانه ایده تا ثروت به آدرس https://idea.iau.ir دسته‌ بندی، سرمایه‌ گذاری و در نهایت وارد چرخه تولید ثروت می‌ شوند.

میرزایی درباره ضرورت‌ های زیر سامانه مدیریت درخواست‌ ها گفت: بسیاری از فرآیندها همانند صدور ریز نمرات، مکاتبات به نظام وظیفه و سایر ارگان‌ ها، صدور دانشنامه و غیره در واحدهای دانشگاهی نیاز به حلقه ارتباط با سازمان مرکزی دانشگاه دارند.

وی افزود: همه دانشجویان، کارمندان و اعضای هیأت علمی می‌ توانند درخواست خود را در این زیر سامانه به آدرس https://srm.iau.ir ثبت کنند و درخواست خود را به صورت الکترونیکی پیگیری کنند.

میرزایی با بیان اینکه امکان اعتبارسنجی مدارک به صورت آنلاین در زیرسامانه برخط دانشنامه الکترونیک وجود دارد، اظهار داشت: این زیر سامانه به منظور جلوگیری از هرگونه جعل و سوء استفاده از مدارک دانش‌ آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی راه‌ اندازی شده است.

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی در دهه فجر امسال برای اولین بار سامانه‌ های یکپارچه که در سطح کشور و تمامی واحدها و مراکز دانشگاهی قابل بهره‌ برداری است را ارائه و رونمایی کرده است.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
«ChatGPT» برای تنظیم خودش لایحه نوشت!

ربات هوش مصنوعی «ChatGPT» لایحه‌ای برای تنظیم هوش مصنوعی نوشته است و اکنون یکی...

نماینده مجلس: اینستاگرام و واتس‌اپ بیشتر از وضعیت موجود محدود نمی‌شوند

آقاتهرانی خواهان ترجمه قوانین آمریکا و اروپا برای فضای مجازی شده است تا این...

اپل در پی به‌روزرسانی قیمت‌های اپ‌استور

 اپل به‌ زودی قیمت‌‌ اپلیکیشن‌ها و همچنین خریدهای درون برنامه‌ای...

اینترنت نور ترکیبی باورنکردنی از روشنایی و ارتباطات

ترکیب IoL با شبکه‌های روشنایی، ماژول‌های ارتباطی و واحدهای پردازش هوشمند در...

عبور سیارکی به اندازه یک مینی‌بوس از کنار زمین

یک سیارک به اندازه مینی‌بوس، به نزدیکترین فاصله از زمین رسید و از کنار آن...

توییتر وعده داد که کمتر حساب‌های کاربری ناقض قوانین را مسدود کند

اکانت رسمی توییتر در خبری اعلام کرد که ازاین‌به‌ بعد برخوردهای شدید با...

ارسال ساعت‌های اتمی به نزدیکی خورشید برای کشف راز ماده تاریک

 فضاپیمایی که ساعت‌های اتمی فوق دقیق را به نزدیکی خورشید حمل کند، می‌تواند...

ساخت پلاستیک زیست‌تخریب‌پذیر با روش فتوسنتر مصنوعی

 پژوهشگران ژاپنی با استفاده از روش فتوسنتر مصنوعی سعی دارند نوعی پلاستیک...

گوگل قفل‌کردن برگه‌ها در حالت Incognito را برای کروم در اندروید ممکن کرد

با این ویژگی، می‌توان قفل کروم را با پین قفل گوشی یا از طریق احراز هویت...

سریع‌ترین رم موبایل دنیا با سرعت 9.6 گیگابیت بر ثانیه

شرکت SK Hynix به‌زودی تولید انبوه رم جدید LPDDR5T را آغاز می‌کند که سرعت انتقال...