کد خبر:1044873
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

درمان سرطان با دستگاهی به کوچکی یک سکه!

احتمالا در آینده ای بسیار نزدیک، درمان سرطان در گرو یک دستگاه به اندازه یک سکه باشد!

به گزارش کلیک، محققین احتمالا بتوانند با یک دستگاه که به اندازه یک سکه است، به وسیله میدان الکتریکی سرطان را درمان کنند. یک دستگاه جدید توسعه یافته توسط یک تیم از محققان در مرکز تحقیقات دانشگاه MIT سنگاپور به دنبال آزمایش اثر میدان های الکتریکی در گسترش سلول های سرطانی بدخیم است. نکته ای که راجع به این دستگاه خودنمایی می کند، توانایی این دستگاه برای شخصی سازی اطلاعات درمانی و سابقه بیماری برای هر فرد مبتلا به سرطان است.

ممکن است یک درمان سرطان جدید در افق، و آن را به اندازه یک سکه است. یک دستگاه جدید توسعه یافته توسط یک تیم از محققان در مرکز تحقیقات دانشگاه MIT سنگاپور به دنبال آزمون اثر میدانهای الکتریکی در گسترش سلول های سرطانی بدخیم. اما بیشتر قانع کننده هنوز هم، این دستگاه کوچک ممکن است قادر به فرد درمان سرطان بر اساس بیمار توسط بیمار است.

در حالی که درمان با میدان های الکتریکی داستان آن چنان جدیدی نیست، اما با حرف و حدیث های پیش آمده برای درمان سرطان، جنجال زیادی را به پا کرده است، چون متخصصین و پزشکان از امن بودن این روش درمانی مطمئن نیستند. اما مؤسسه فناوری ماساچوست امیدوار است که این دستگاه جدید کمک خواهد کرد تا ابهام این موضوع بیش از پیش برداشته شود. در حال حاضر پژوهشگران مشخص کردند که "طیف وسیعی از میدانهای الکتریکی کم شدت و با فرکانس متوسط به طور موثر سلول های سرطانی پستان و ریه را  از رشد و گسترش متوقف کردند؛ این در حالی بود که هیچ اثر بدی بر سلول های سالم در همسایگی سلول های یرطانی وارد نشد و این خود یک نقطه عطف به شمار می رود.

این مطالعه بر اساس گفته MIT به دانشمندان کمک می کند تا به طور دقیق مشخص کنند که چه طیفی از میدان های الکتریکی  برای درمان سرطان پستان، ریه، و انواع دیگر از سرطان ها مناسب خواهد بود؛ آن هم به روش غیر تهاجمی. آندر پاوسی، دانشمند محقق گقت: ما امیدواریم که این دستگاه علاقه محققان به بررسی اثر میدانهای الکتریکی در انواع مختلف سرطان را افزایش می دهد، گفت. او در ادامه خاطر نشان کرد: در حین فرایند مطالعه ، ما متوجه شدیم که اثر میدان الکتریکی با شدت ها و فرکانس های کنترل شده و آزمایشی تنها بر روی سلول های سرطانی وارد شد، اما واقعا نیاز به بررسی سلول های دیگر و پارامترهای دیگر هم چنان در اولویت است.

در حالی که پاوسی اشاره می کند که دانشمندان تلاش کرده اند تا بسیاری از دستور العمل های مختلف را به منظور تلاش برای تحریک سلول ها با یک میدان الکتریکی امتحان کنند، او اضافه می کند که هدف اصلی، تنظیم شدت و فرکانس میدان الکتریکی است تا  تنها سلول های سرطانی  تحت تاثیر قرار بگیرند و تمام سلول های سالم دیگر از گزند این روش درمانی در امان بمانند و از بین نروند. اگر محققان بتوانند این موضوع را کاملا شفاف سازی شده به جامعه پزشکی تحویل دهند و به موفقیت برسند، درمان سرطان بیش از پیش جذاب خواهد شد.

علاوه بر این، زمانی که حرف و حدیث  پزشکی شخصی سازی شده پیش می آید، Giulia Adriani، دانشمند محقق اشاره می کند که دستگاه می تواند مشخص کند که این دستگاه یا میدان الکتریکی برای یک فرد خاص کار کند یا خیر. Adriani گفت: در سه روز، شما می توانید پاسخ این سوال را دریافت کنید.سخن پایانی او این نکته را یادآوری کرد که برای بسیاری بیماران مبتلا به سرطان در حال مرگ از متاستاز، زمان عنصری حیاتی است.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
میانگین سرمایه‌گذاری خطرپذیر در سال ۱۴۰۰ چقدر بود؟

جدیدترین گزارش انجمن VC نشان می‌دهد مبلغ کل قراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر...

از مزایای دوره MBA چه می‌دانید؟

مزایای دوره MBA باعث شده که افراد علاقه‌مند به حوزه مدیریت، توجه ویژه‌ای به...

راهنما و نکات مهم خرید هاست دانلود

اگر وب‌سایتی دارید که نیاز به بارگذاری فایل‌های زیاد و حجیم مانند ویدیو،...

شتابان هاست، رسانه زندگی دیجیتال هاست و سرور اروپا
شتابان هاست، رسانه زندگی دیجیتال هاست و سرور اروپا

 هاست اروپا، هاست سی پنل اروپا را با شتابان هاست تجربه کنید، ما بهترین هاست...

فیلم حیرت‌انگیز لحظه عبور ماه از مقابل خورشید

یک ماهواره زیست‌محیطی در جدیدترین عملیات خود، فیلم جالبی را از لحظه عبور ماه...

اسکن مغزی و ذهن‌خوانی با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان

برخی شرکت‌های فناوری با هدف افزایش بهره‌وری کارمندان خود از اسکن مغزی و...

موبایل تسلا؛ ماسک پا در کفش گوشی‎سازها می‌کند

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعاتی درباره گوشی تسلا بوده‌ایم، اما این...

گجت Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock با امکان پشتیبانی از دو نمایشگر 4K HDR معرفی شد

شرکت کورسیر به تازگی از رابط جدیدی به نام Corsair TBT200 Thunderbolt 4 Dock رونمایی کرده است...

کشف کلید درک اوتیسم

اطلاعات کمی در رابطه با چگونگی رشد رفتارهای اجتماعی در مراحل اولیه زندگی،...

احتمال توسعه بازی VR بتمن توسط سازنده Iron Man VR

طبق گزارش‌ها، استودیو Camouflaj در حال توسعه‌ی یک بازی واقعیت-مجازی براساس...