کد خبر:1046481
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

بهترین فروشگاه اینترنتی برای صنایع دستی کدام است؟

آمازون و Ebay و etsy سه مورد از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی هستند، اما هر یک از آن‌ها گزینه‌ها و مزایای متفاوتی را برای فروش صنایع دستی در اختیار صاحبان این آثار هنری قرار می‌دهند.

کلیک - در این مطلب سه فروشگاه اینترنتی مذکور برای خرید صنایع دستی با یکدیگر مقایسه شده‌اند و برخی از اطلاعات اساسی در مورد این فروشگاه‌ها نیز ارائه شده است. این اطلاعات می‌تواند به شما برای عرضه و فروش این گونه محصولات در فروشگاه‌های اینترنتی کمک کند.

بهترین فروشگاه آنلاین برای فروش صنایع دستی شما کدام است؟

آمازون  

۱۴۶۴۷۹۲۷۷۸۱۳۱۵۶۷۲۸۱

صنایع دستی جزء آن دسته از محصولاتی است که این غول تجاری مدت زمان نسبتا کمی است که فروش و عرضه آن‌ها را آغاز کرده است و صاحبان صنایع دستی می‌توانند محصولات خود را در این فروشگاه محبوب به فروش برسانند.

مخاطبان

آمازون ۲۵۰ میلیون نفر مخاطب در سراسر جهان دارد، پس می‌توان گفت مشتریانی با علایق و سلایق بسیار گسترده از این فروشگاه اینترنتی بازدید می‌کنند. البته واضح است که هر کسی که از فروشگاه آمازون بازدید می‌کند، قصد خرید صنایع دستی را ندارد و نمی‌توان هیچ گروه خاصی را مخاطبان صنایع دستی در نظر گرفت.

دریافت وجه برای ارائه محصولات

 آمازون برای ارائه محصولات وجهی دریافت نمی‌کند؛ اما در صورت فروش محصول درصدی از پول آن را دریافت می‌کند.

قرار دادن تصویر برای محصولات 

آمازون به شما اجازه می‌دهد یک تصویر اصلی برای محصول خود قرار دهید و می‌توانید تا هشت تصویر برای محصول خود قرار دهید که در برخی موارد رایگان است و در برخی از موارد مبلغی برای قرار دادن تصویر از شما دریافت می‌شود. آمازون تنها تصاویری را قبول می‌کند که خود محصول را به تصویر کشیده است و دارای هیچ طرح اضافه دیگری نباشد و در پشت تصویر محصول هم چیزی وجود نداشته باشد.

سهم سایت از فروش محصول

آمازون ۱۲ درصد از پول فروش هر محصولی را از فروشنده دریافت می‌کند که بخشی از آن مربوط به ارسال محصول برای خریدار است. این درصد از تاریخ ۱ آگوست امسال (۱۱ مرداد) به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

استفاده از کلیپ برای معرفی محصول (وجود یا عدم وجود این قابلیت)

فروشندگان محصولات مختلف در آمازون نمی‌توانند برای معرفی محصولات خود از کلیپ استفاده کنند. البته خود آمازون می‌تواند برای ارائه‌دهندگان برخی از محصولات، کلیپ‌هایی را برای معرفی محصولات مورد نظر در سایت بارگزاری کند. امکان افزودن کلیپ تنها برای ارائه‌دهندگانی وجود دارد که آمازون از آن‌ها درخواست کرده باشد، محصولات خود را در این فروشگاه به فروش برسانند.

روش‌های پرداخت

آمازون از روش‌های پرداخت مختلفی پشتیبانی می‌کند.  مشتریان می‌توانند به وسیله کارت اعتباری یا کارت عابر بانک مبلغ مورد نظر را بپردازند و در برخی از موارد می‌توانند از روش‌های پرداختی دیگری همانند برداشت از حساب سپرده، کارت‌های هدیه آمازون، Amazon Point (یکی از روش‌های پرداخت از طریق کارت اعتباری) استفاده کنند و یا حتی روش پرداخت در محل را انتخاب کنند.

tarjetas-amazaon

کارت‌های هدیه آمازون

ویژگی‌های مدیریتی موجود (آیا به راحتی می‌توان محصولات را از سایت‌ خود وارد این فروشگاه کرد و یا عکس این کار را انجام داد؟)

پس از درخواست دادن در سایت آمازون و پذیرفته شدن می‌توانید محصول خود را به سایت اضافه کنید؛ اما باید اطلاعات مورد نیاز هر یک محصولات را وارد کنید. شما به راحتی نمی‌توانید محصولاتی را از سایت‌های دیگر به سایت آمازون اضافه کنید.

قوانین و مقررات

برای فروش صنایع دستی خود ابتدا باید درخواست دهید و پذیرفته شوید. لازم به ذکر است که تنها می‌توانید وسایلی را به فروش برسانید که توسط خود شما یا چند نفر از اعضای تیم کاری شما تهیه شده باشد. اگر اعضای تیم کاری شما زیر بیست نفر باشند، می‌توانید تاریخ تولید محصولات خود را ثبت کنید و یا حتی محصولات سفارشی را به مشتریان پیشنهاد دهید؛ اما تاریخ تولید محصول تنها ۳۰ روز پس از اضافه شدن محصول به سایت نمایش داده می‌شود.

ایجاد فروشگاه اینترنتی اختصاصی برای هر فروشنده

پس از اضافه شدن محصول صنایع دستی به این فروشگاه، آمازون یک فروشگاه اینترنتی همراه با آدرس URL به فروشنده محصول مورد نظر اختصاص می‌دهد و فروشنده نیز می‌تواند از این طریق با مشتریان خود ارتباط برقرار کند و محصولات خود را در فروشگاه اینترنتی خود در معرض نمایش قرار دهد. لازم به ذکر است که محصولات فروشنده مورد نظر علاوه بر فروشگاه اینترنتی، در کنار محصولات دیگر صنایع دستی موجود در آمازون نیز موجود هستند و هنگامی که مشتریان آن‌ها را در گروه مربوط جستجو می‌کنند، نمایش داده می‌شوند.

Etsy

۱۰۲۵۶۷۶۰۸-etsy.1910x1000

این فروشگاه هم  یکی از فروشگاه‌های آنلاین مطرح برای فروش محصولات صنایع دستی محسوب می‌شود. این فروشگاه دربردارنده صنایع دستی برای فروش، محصولات آنتیک با کیقیت و حتی تولیدکنندگان محصولات صنایع دستی است.

مخاطبان

طبق آمار ارائه شده، این فروشگاه اینترنتی از سال ۲۰۱۵ تا کنون، ۲۴ میلیون عضو فعال دارد و گرایش اصلی این سایت بر خلاف فروشگاه‌های اینترنتی eBay و آمازون که علاقه‌مند به فروش محصولات دیگر  هستند، فروش محصولات صنایع دستی است.

دریافت وجه برای ارائه محصولات

Etsy برای ارائه هر محصول ۲۰ سنت (حدودا ۷۰۰ تومان) دریافت می‌کند و لیست موارد تا چهار ماه اعتبار خواهد داشت. هنگامی که تاریخ انقضای موارد لیست شده به پایان می‌رسد و یا کالایی فروخته می‌شود، برای تمدید تاریخ لیست و یا افزودن کالای فروخته شده به لیست، فروشنده دوباره باید ۲۰ سنت بپردازد.

قرار دادن تصویر برای محصولات

Etsy امکان قرار دادن ۵ تصویر برای هر محصول را در نظر گرفته است و برای این کار هیچ وجهی دریافت نمی‌کند. این فروشگاه توصیه می‌کند حداکثر ابعاد تصاویر اصلی ۸۰۰ در ۱۰۰۰ پیکسل باشد و زاویه دید زیادی داشته باشد و یا مربع باشد.

سهم سایت از فروش محصول

این فروشگاه اینترنتی ۳٫۵ درصد قیمت محصولات فروخته شده را دریافت می‌کند، کاربران می‌توانند این مبلغ را به همراه مبلغی که برای ارائه محصول پرداخت می‌‌کنند، به صورت ماهانه پرداخت کنند.

استفاده از کلیپ برای معرفی محصول (وجود یا عدم وجود این قابلیت)

در Etsy بر خلاف آمازون به راحتی می‌توانید برای معرفی محصولات خود، از کلیپ‌های مختلفی استفاده می‌کنند. Etsy در این زمینه محدودیتی ایجاد نکرده است؛ اما توصیه می‌کند مدت زمان کلیپ‌ ۲ تا ۳ دقیقه باشد، همه موارد در آن به خوبی توضیح داده شوند و حجم آن حداکثر ۳۰۰ مگابایت باشد.

روش‌های پرداختی

هر یک از فروشندگان Etsy می‌توانند روش پرداختی مورد نظر خود را تعیین کنند که شامل پرداخت از طریق PayPall، کارت اعتباری، کارت‌های هدیه Etsy و Apple Pay (یکی از روش‌های نوین پرداخت پول که اپل آن را در سال ۲۰۱۴ مطرح کرد) است.

Etsy-Gift-Card-in-box

کارت‌های هدیه Etsy

روش‌های مدیریتی موجود (آیا به راحتی می‌توان محصولات را از سایت‌ خود وارد این فروشگاه کرد و یا عکس این کار را انجام داد؟)

شما می‌توانید هر یک از موارد لیست شده را به صورت فردی به سایت اضافه کنید، اما سایت از قابلیتی برای بارگزاری یا انتقال خودکار برخوردار نیست.

قوانین و مقررات

Etsy این امکان را برای فروشندگان فراهم می‌کند که محصولات مرتبط با صنایع دستی، وسایل آنتیک (که عمر آن‌ها حداقل ۲۰ سال یا بیشتر باشد) با کیفیت و محصولات دست‌ساز را در این فروشگاه به فروش برسانند. متأسفانه تعریف صنایع دستی در چند سال گذشته تغییر کرده است و باعث شده است وسایل دست ساز همانند گذشته نباشند که باعث بی‌میلی فروشندگان و خریداران برای خرید و فروش این گونه محصولات شده است. این سایت در حال حاضر محدودیت‌های کمتری را اعمال می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد محصولاتی را که به صورت انبوه تولید می‌شوند، نیز به فروش برسانند. برای مثال یک محصول هم می‌تواند تمام مشخصات یک کار هنری خوب را داشته باشد و  هم به صورت انبوه تولید شود.

final-vintage

وسایل آنتیک در Etsay

ایجاد فروشگاه اینترنتی اختصاصی برای هر فروشنده

هر فروشنده‌ای می‌تواند تصاویر اصلی محصولات را در فروشگاه اختصاصی خود قرار دهد و یا در آن به معرفی خود بپردازد و سیاست‌های خاص خود را نیز در آن اعمال کند. خریداران هم می‌توانند از محصولات شما در فروشگاه اینترنتی اختصاصی شما بازدید کنند و هم می‌توانند با جستجو در گروه محصولات مرتبط درخود سایت Etsy یا نتایج جستجو، نیز آن‌ها را مشاهده و بررسی کنند.

eBay

tshirts_on_ebay-11360992

بیشتر افراد این سایت با حراج‌ها و مناقصه‌های آنلاین می‌شناسند، اما برخی از صاحبان صنایع دستی این فروشگاه را نیز برای عرضه محصولات خود مناسب می‌بینند.

مخاطبان

تعداد کاربران فعال این فروشگاه در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ به ۱۶۵ میلیون نفر رسید؛ اما قطعا که تمام کاربران این سایت علاقه‌مند به خرید صنایع دستی نیستند و درواقع کاربران فعال عمدتا متمایل به فروش محصولات هستند تا خرید آن‌ها.

دریافت وجه برای ارائه محصولات در سایت

دریافت وجه برای ارائه محصولات در این سایت به نوع ارائه محصولات بستگی دارد. فروشندگان هم می‌توانند محصولات خود را به صورت مناقصه به فروش برسانند و هم می‌توانند آن‌ها را با قیمت ثابت عرضه کنند. در کل ارائه ۵۰ محصول در هر ماه رایگان است و پس از آن برای ارائه هر محصول ۳۰ سنت (۱۰۴۸ تومان) دریافت می‌شود.

قرار دادن تصویر برای محصولات 

کاربران می‌توانند برای هر یک از محصولات خود ۱۲ تصویر به صورت رایگان انتخاب کنند. در این سایت کاربران و مشتریان می‌توانند از امکاناتی همچون زوم یا بزرگ‌نمایی تصویر محصولات، برای مشاهده‌ دقیق‌تر آن‌ها نیز استفاده کنند.

سهم سایت از فروش محصولات

eBay معمولا ۱۰ درصد از کل هزینه فروش هر محصولی را دریافت می‌کند که شامل قیمت خود محصول، هزینه ارسال و هر هزینه‌ دیگری که خریدار می‌پردازد، می‌شود. علاوه بر آن درصدی هم به عنوان مالیات فروش محصول دریافت می‌شود. حداکثر وجهی که eBay برای این کار دریافت می‌کند، ۷۵۰ دلار است

استفاده از کلیپ برای معرفی محصول (وجود یا عدم وجود این قابلیت)

کاربر می‌تواند برای معرفی هر یک از محصولات ارائه شده در سایت، از فایل‌های فلش صوتی یا تصویری استفاده کند و همچنین می‌تواند کلیپ مورد نظر خود را در سایت‌هایی همچون یوتیوب بارگزاری کند و لینک آن را در سایت eBay قرار دهد یا آن را در لیست مشخصات محصول قرار دهد.

روش‌های پرداخت

فروشندگان در Ebay هم می‌توانند روش پرداختی مورد نظر خود را انتخاب کنند که شامل پرداخت از طریق PayPal، کارت اعتباری و کارت عابر بانک می‌شود. کاربر می‌تواند گزینه پرداخت در محل را نیز انتخاب کند.

ویژگی‌های مدیریتی موجود (آیا به راحتی می‌توان محصولات را از سایت‌ خود وارد این فروشگاه کرد و یا عکس این کار را انجام داد؟)

کاربر می‌تواند لیست محصولات را مستقیما در eBay ایجاد کند و یا می‌تواند اطلاعات محصول مورد نظر یا لیست محصولات ارائه شده را به صورت فایل‌هایی با پسوند CSV یا فایل‌های اکسل بارگزاری کند.

قوانین و مقررات

امکان فروش و عرضه محصولات متنوعی در eBay وجود دارد؛ بنابراین کاربر زیاد نباید در مورد فروش محصولات صنایع دستی نگران باشد. با این وجود eBay هم برای ارائه محصولات همچون فروشگاه‌های دیگر قوانین خاص خود را دارد؛ برای مثال زمانی که کالای ارزشمندی مانند یک قطعه جواهر را برای فروش عرضه می‌کنید، باید از فلز ارزشمندی و یا یک سنگ قیمتی در ساخت آن استفاده شده باشد. در صورتی که در ساخت کالاهای مربوط به مد از سنگ‌های قیمتی استفاده نشده باشد، نمی‌توان آن‌ها را در این سایت عرضه کرد. در مورد فروش برخی از کالاها مانند نوشیدنی‌های الکلی یا وسایل خطرناک، ممنوعیت و محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. معمولا امکان فروش چنین محصولاتی در eBay وجود ندارد، مگر آنکه مجوز فروش آن‌ها از قبل صادر شده باشد.

ایجاد فروشگاه اینترنتی اختصاصی برای هر فروشنده

در صورتی که کاربر در سایت یک حساب کاربری برای فروش داشته باشد، می‌تواند فروشگاه اینترنتی اختصاصی خود را ایجاد کند و می‌تواند برای صرفه‌جویی در زمان، اطلاعات کارت اعتباری مشتریان را برای پرداخت‌های بعدی ذخیره کند. این روش پرداختی credit card on file نام دارد. فروشندگان می‌توانند یک حساب PayPall تایید شده نیز در اختیار داشته باشند. eBay برای فروشگاه‌های برتر اینترنتی که دارای عملکرد خوبی باشند، امتیازاتی در نظر می‌گیرد.

 

نظرها

2 نظر

 1. خیلی ممنون از راهنمایی.
  روش و هزینه و نحوه رسیدن کالا ها به چه صورته ؟

  رای موافق 0
  رای مخالف 0
 2. همشون ایران و تحریم کردند …

  رای موافق 0
  رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
دوربین جدید سونی ZV-E1 معرفی شد

دوربین سونی ZV-E1 به‌طور خاص برای ثبت ولاگ ساخته شده است و از یک سنسور فول‌فریم...

لامبورگینی رولتو 2024 معرفی شد

اونتادور برای حدود یک دهه پرچمدار محصولات گاو خشمگین ایتالیایی بود و اکنون...

تماس ماهواره ای آیفون ۱۴ به ۶ کشور جدید آمد؛ ایران هم جزو لیست است؟

اپل از ارائه قابلیت تماس ماهواره ای اضطراری آیفون 14 برای 6 کشور دیگر نیز خبر...

مایکروسافت به بینگ چت تبلیغات اضافه می‌کند

مایکروسافت تأیید کرد که در حال افزودن تبلیغات به تجربه چت با نسخه جدید بینگ...

روش جدید دارورسانی به جای تزریق

آیا خوب نیست اگر بتوان دارو را بدون استفاده از سوزن دردناک تزریق کرده و آن...

نامه سرگشاده ماسک و 1000 فعال حوزه فناوری: به‌خاطر بشریت توسعه هوش مصنوعی را 6 ماه متوقف کنید

جمعی از فعالان حوزه فناوری در نامه سرگشاده‌ای از آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی...

حالت مطالعه به نسخه دسکتاپ مرورگر گوگل کروم می‌آید

به‌روزرسانی جدید مرورگر گوگل شامل حالت مطالعه می‌شود که برای افزایش تمرکز و...

سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافت

طبق جدیدترین گزارش Speedtest، رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست...

برای نخستین بار در جهان کامپیوتر کوانتومی IBM به یک کلینیک پزشکی اختصاص داده شد

 شرکت آی‌بی‌ام از اولین رایانه کوانتومی جهان که به تحقیقات مراقبت‌های...

قابلیت چت صوتی گروهی به زودی به واتس‌اپ اضافه خواهد شد

واتس‌اپ به شکل منسجم و متمرکز در حال بهبود است. هر چند خیلی از قابلیت‌های...