کد خبر:1081927
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

ایستاده کار کنید تا سلامت بمانید

کار در حالت ایستاده

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که استفاده از میزهای ایستاده و بدون صندلی در ادارات سبب کاهش ناراحتی بدنی کارکنان شده و همچنین میزان بازدهی کار را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد. این موضوع همچنین سبب افزایش ۷۵ درصدی سطح سلامت کارمندان می شود.

به گزارش کلیک، پژوهشگران دانشگاه تگزاس در مطالعات جدید خود با هدف بررسی تاثیر میزهای ایستاده در شرایط کاری ، دو گروه از کارکنان یک مرکز پاسخگوئی به تلفن را تحت نظر قرار داده و میزان کارآئی آن ها را محاسبه کردند. این مطالعات به مدت شش ماه ادامه پیدا کرد. نتایج به دست آمده نشان می دهد که در گروه اول که محل کار آن ها مجهز به میزهای ویژه بدون صندلی شده بود که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و افراد در حین کار در حالت ایستاده قرار می گرفتند و در عین حال اجازه داشتند تا در هر ساعتی که نیاز دارند به محل دیگری رفته و کمی بنشینند، بازدهی کار به میزان ۴۶ درصد به نسبت گروه دیگری که از میزهای عادی و سنتی که کارمندان پشت آن به صورت نشسته قرار می گیرند، بیشتر است. در این مطالعات پژوهشگران معیار بازدهی کار را بر اساس میزان تلفن های پاسخ داده شده به طور کامل در هر ساعت ارزیابی کردند.

افزایش سطح بازدهی کارمندان در زمانی است که کار خود را به صورت ایستاده انجام می دهند. همزمان با این موضوع، ما شاهد افزایش سطح سلامت و کاهش خستگی در آن ها هستیم. این دو عامل به احتمال بسیار زیاد با یکدیگر مرتبط هستند.
دکتر مارک بندین از پژوهشگران مشارکت کننده در این تحقیقات و استادیار مرکز علوم بهداشت دانشگاه تگزاس درباره نتایج به دست آمده در این مطالعات گفت: ما در این پژوهش اقدام به اندازه گیری بازدهی کارکنان مراکز پاسخ دهی تلفنی کرده و اختلاف معناداری در بازدهی گروه کارمندانی که به صورت ایستاده کارشان را انجام دادند با گروه افرادی که پشت میز خود نشسته اند ،مشاهده کردیم.

کار در حالت ایستاده

از سوی دیگر در این مطالعات مشخص شد که ایستادن در حین کار و در طول روز سبب افزایش سطح سلامت کارمندان شده و میزان کوفتگی های بدن و خستگی های ناشی از کار در بین افرادی که ساعات کاری خود را در حالت ایستاده گذرانده اند، ۷۵ درصد کمتر از سایرین است.

گرگوری گارت سرپرست این تیم تحقیقاتی و استاد دانشگاه تگزاس در این رابطه گفت: مطالعات انجام شده نشان دهنده افزایش سطح بازدهی کارمندان در زمانی است که کار خود را به صورت ایستاده انجام می دهند. همزمان با این موضوع، ما شاهد افزایش سطح سلامت و کاهش خستگی در آن ها هستیم. این دو عامل به احتمال بسیار زیاد با یکدیگر مرتبط هستند.
شرح کامل این پژوهش و نتایج به دست آمده از آن در مجله Transactions on Occupational Ergonomics and Human Factors منتشر شده و در اختیار پژوهشگران قرار دارد.

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
محققان چینی یخچال مخصوص تراشه‌های کوانتومی ساختند

یخچال تراشه‌های کوانتومی می‌تواند شرایط محیطی پایدار و مناسبی را برای...

جنس بدنه تیتانیومی برای آیفون ۱۵ پرو یا اولترا گزارش شد

مدت زیادی است که درباره احتمال عرضه یک آیفون با بدنه تیتانیومی شایعاتی...

هوم‌پاد مجهز به نمایشگر احتمالاً سال آینده میلادی از راه می‌رسد

این دستگاه احتمالاً یک نمایشگر 7 اینچی خواهد داشت و در نیمه اول 2024 روانه بازار...

وقتی مایکروسافت ویندوز کامپیوتر شما را کرک می‌کند!

تصور کنید یک نسخه اورجینال ویندوز را خریداری کرده‌اید و برای فعال کردن...

احراز هویت دومرحله‌ای توییتر از طریق پیامک از امروز دیگر رایگان نیست

البته کاربران همچنان می‌توانند از برنامه‌های دیگر مانند Google Authenticator برای...

کفی های کفش هوشمند می شوند

 این که آیا شما یک ورزشکارید یا دچار درد پا هستید، مهم است چراکه می توانید...

میهمانی عیدانه شاد، با ایران شاد

برنامه‌های ویژه تحویل سال در شاد اعلام شد.

عیدی اول نوروز 1402 با بسته‌های عیدانه همراه اول

بسته‌های متنوع و بی‌‎سابقه عیدانه همراه اول به مناسبت نوروز 1402 اعلام شد.

ایسوس مانیتور گیمینگ جدیدی را معرفی کرد

 ایسوس ROG مانیتور گیمینگ ROG Swift QHD OLED (با کد مدل PG27AQDM) را معرفی کرده است که نرخ...

نمایشگرهای OLEDoS هدست واقعیت ترکیبی اپل توسط سونی و ال‌جی ساخته خواهد شد

در گزارش جدیدی گفته شده است که نمایشگرهای با وضوح بالا OLEDoS هدست واقعیت ترکیبی...