کد خبر:1257860
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

جریمه کنسلی بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف چگونه محاسبه می شود؟

جریمه کنسلی بلیط هواپیما

رسانه کلیک - اگر زیاد با هواپیما سفر می کنید، احتمالا برایتان پیش آمده که به پرواز خود نرسید. در ادامه نگاهی به نحوه محاسبه جریمه کنسلی بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف می پردازیم.

برای هرکسی ممکن است پیش بیاید که به پروازش نرسد؛ فرقی نمی‌کند که ترافیک باعث این اتفاق شده باشد و یا هر موضوع دیگری. زمانی‌که شما به پروازتان نمی‌رسید به‌دنبال این هستید که بتوانید بلیط هواپیما را استرداد کنید و بخشی از هزینه‌ی بلیط خود را استرداد کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما از علی بابا هستید، حتی اگر به پروازتان هم نرسید می‌توانید به‌راحتی هزینه‌ی بلیط خود را بعد از کسر جریمه دریافت کنید. البته بهتر است قبل از آن‌که به بررسی جریمه‌ی کنسلی بلیط هواپیما بپردازیم تفاوت بلیط چارتری و سیستمی را بدانیم چراکه چارتری و سیستمی بودن این بلیط‌ها، تفاوت زیادی را در نحوه‌ی بازگشت هزینه‌ی بلیط هواپیما دارد.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتری

بلیط‌های چارتری

 شرکت‌های هواپیمایی، در داخل و خارج ایران بلیط‌های مختلف و متنوعی را ارائه می‌دهند که مناسب قیمت‌ترین آن‌ها بلیط چارتری است. این بلیط‌ها زمانی ارائه می‌شود که شرکت هواپیمایی به‌طور کامل بلیط‌های هواپیما را به شکل کامل رزرو می‌کند و سپس با تقسیم هزینه، قیمت هر بلیط را تعیین می‌کند. این بلیط‌ها به‌سادگی قابل بازگشت نیستند و فقط از طرف شرکتی که بلیط شما را چارتر کرده لغو می‌شوند. البته هر شرکت چارتر کننده قوانین خاص خودش را دارد و به‌شکل کاملا مشخصی امکان لغو بلیط‌های چارتری وجود ندارد. البته کسانی‌که به‌دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان هستند معمولا از این نوع بلیط تهیه می‌کنند اما باید به این نکته دقت داشته باشید که این استرداد این بلیط‌ها کار چندان آسانی نیست.

بلیط سسیتمی

 بلیط‌های سیستمی به‌طور مستقیم از خود شرکت هواپیمایی(ایرلاین) خریداری می‌شوند و در برخی موارد هم از نمایندگان فروش آن شرکت خرید می‌شوند. استرداد این نوع بلیط‌ها کار بسیار آسانی است و به‌راحتی می‌توانید با ورود به حساب کاربری در یکی از سیستم‌های آنلاین فروش بلیط، بلیط خود را لغو کنید. لازم به‌ذکر است تعرفه‌ جریمه‌ این نوع بلیط کاملا مشخص است و باتوجه به داخلی و خارجی بودن بلیط و همچنین نوع شرکت هواپیمایی مشخص می‌شود. البته شرکت هواپیمایی نیز میزان جریمه را بر اساس ساعت اعلام کنسلی و نوع کلاس پرواز متفاوت اعلام می‌کند. بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر بلیط هواپیما ارزان علی بابا را تهیه کنید می‌توانید مطمئن باشید که بهترین قیمت را تهیه کرده‌اید چراکه بلیط‌های سیستمی علی بابا گارانتی قیمتی دارند. در ادامه‌ی این مطلب به بررسی میزان جریمه‌ی کنسلی شرکت‌های هواپیمایی مختلف می‌پردازیم.

۱ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی ایران ایر

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری ایران ایر، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۳۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۶۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۶۰ درصد و پس از پرواز هم ۶۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید. اگر بلیط هواپیما را تهیه کرده‌اید و قصد استرداد آن را دارید بهتر است بلافاصله پس از تصمیم‌تان آن را کنسل کنید تا کم‌ترین میزان جریمه را پرداخت کنید.

۲ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی آسمان

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری آسمان، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۱۵ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۱۵ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۱۵ درصد و پس از پرواز هم ۶۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید. همچنین اگر قصد خرید بلیط هواپیما ارزان

را دارید می‌توانید از بلیط‌های سیستمی علی‌بابا استفاده کنید چراکه این بلیط‌ها دارای گارانتی قیمتی هستند.

۳ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی ماهان

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری ماهان، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۱۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۳۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۵۰ درصد و پس از پرواز هم ۵۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید.

۴ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی تابان

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری تابان، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۳۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۴۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۵۰ درصد و پس از پرواز هم ۵۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید. برای خرید بلیط به‌یاد داشته باشید که می‌توانید بلیط هواپیما ارزان علی بابا را به‌صورت آنلاین تهیه کنید تا کمترین قیمت را برای خرید بلیط‌تان بپردازید.

۵ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی قشم ایر

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری قشم ایر، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۱۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۳۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۳۰ درصد و پس از پرواز هم ۵۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید.

 جریمه کنسلی بلیط هواپیما

۶ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی کاسپین

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری کاسپین، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۱۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۳۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۳۰ درصد و پس از پرواز هم ۵۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط هواپیما را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید.

۷ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی کیش ایر

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری کیش ایر، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۳۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۵۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۵۰ درصد و پس از پرواز هم ۵۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید.

۸ـ جریمه کنسلی شرکت هواپیمایی زاگرس

جریمه کنسلی بلیط‌های شرکت مسافربری زاگرس، تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از پرواز ۲۰ درصد، سه ساعت مانده به پرواز ۳۰ درصد، از سه ساعت تا سی دقیقه قبل از پرواز ۴۰ درصد و پس از پرواز هم ۴۰ درصد با مراجعه به شرکتی که بلیط را از آن تهیه کرده‌اید می‌توانید بلیط خود را استرداد کنید و پس از کسر جریمه‌ی مشخص، باقی مانده‌ی هزینه‌ بلیط‌تان را پس بگیرید.

پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما ارزان را دارید، بلیط‌های چارتری مناسب شما هستند اما قبل از خرید بلیط‌های چارتری مطمئن شوید که سفر شما قطعی است و نیازی به کنسل کردن آن ندارید.

نظرها

1 نظر

  1. ضد هک اینستاگرام

    ضد هک اینستاگرام قوی و کاربردی

    رای موافق 0
    رای مخالف 0

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
سری ردمی نوت 11
مشخصات و قیمت گوشی‌های سری ردمی نوت 11 شیائومی با طراحی خاص

مشخصات و قیمت گوشی‌های سری ردمی نوت 11 شیائومی این محصولات را جزو پرچم‌داران...

زمان پخش سریال جوکر ایرانی فصل 3
زمان پخش سریال جوکر ایرانی فصل 3

جوکر یک رئالیتی شو جذاب و پربیننده است که فصل 3 آن اخیرا توانسته سر و صدای...

آموزش فعال سازی حالت تاریک گوگل مپ روی اندروید

با فعال سازی حالت تاریک گوگل مپ از چشمان خود در هنگام شب یا محیط‌های کم‌نور...

ترسناک ترین فیلم های هندی که نباید تنها تماشا کرد

سینمای بالیوود تنها رقص و پایکوبی نیست. ترسناک ترین فیلم های هندی بی‌شک شما...

تفاوت شلوار جین مام استایل با مام فیت

شلوار جین مام استایل و مام فیت اخیرا طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده‌اند....

کشف یک شیء عجیب در حال چرخش در کهکشان راه شیری
کشف یک شیء عجیب در کهکشان راه شیری

دانشمندان استرالیایی یک شیء ناشناخته در حال چرخش را در کهکشان راه شیری کشف...

هک شبکه های رسانه ملی
اختلال در رسانه ملی | توضیح معاون فنی صداوسیما درباره هک شبکه‌ها

رضا علیدادی معاون فنی صداوسیما، در شبکه خبر توضیحاتی درباره از دسترس خارج...

عرضه سایبرتراک باز هم به تاخیر افتاد
عرضه سایبرتراک باز هم به تاخیر افتاد

شرکت تسلا باز هم بدقولی کرد و عرضه خودروی سایبرتراک را تا ابتدای سال ۲۰۲۳ به...

جریمه آمازون دستکاری قیمت محصولات
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات

شرکت آمازون به علت تلاش برای دستکاری مصنوعی قیمت محصولات عرضه شده توسط...

هیئت داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر
هیئت داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شد

مسعود نقاش‌زاده، اعضای هیئت داوران بخش سودای سیمرغ در چهلمین جشنواره فیلم...